European Commission logo
Креирајте профил
Можете да изберете повеќе зборови со разделна запирка

ЕПАЛЕ - Електронска платформа за учење на возрасните во Европа

Новости

Skaitmeninių kompetencijų plėtojimo galimybės

Profile picture for user RASA POCEVIČIENĖ.
RASA POCEVIČIENĖ
Community Contributor (Bronze Member).

Vis didėjantys informacijos kiekiai, jos įvairovė ir daugialypiškumas, taip pat kaip ir jos skaitmeninimo tempai ir mastai, iš vienos pusės, ir nuolat augantis informacijos vartotojų poreikiai, kiek įmanoma greičiau gauti patikimos, kokybiškos, aktualios, kintančius jų poreikius atitinkančios informacijos, iš kitos pusės, suponavo ir naujų kompetencijų poreikį. 

Šias kompetencijas galima įvardinti kaip transversinius skaitmeninius įgūdžius, kurie apima 5 pagrindines sritis: 

  • Informacinis ir duomenų raštingumas, kuris apima duomenų, informacijos ir skaitmeninio turinio naršymo, paieškos, filtravimo, duomenų, informacijos ir skaitmeninio turinio tvarkymo ir kt. kompetencijas. Pvz., pozicionavimas ir skaitmeninė rinkodara; saugojimas viešuose ir privačiuose debesyse ir pan.

  • Bendravimas ir bendradarbiavimas, ypač bendradarbiavimas naudojant skaitmenines technologijas. Pvz., turinio valdymo sistemos ir kt.

  • Skaitmeninio turinio kūrimas. Pvz., patentuoti ir atvirojo kodo įrankiai ir kt.

  • Saugumas, kur ypač aktuali yra asmens duomenų ir privatumo apsauga. Pvz., elektroniniai parašai; sukčiavimas ir išpirkos reikalaujančios programos ir kt.

  • Problemų sprendimas, įskaitant ir techninių problemų sprendimą. Pvz., 3D spausdintuvai ir kt.

Šių transversalių kompetencijų ugdymui(si) ir skirtas 5 Europos aukštųjų mokyklų konsorciumo projektas FTDCHE: Transversalių skaitmeninių kompetencijų plėtojimas aukštajame moksle“, kurio metu bus parengta Bendra mokymo programa ir Skaitmeninių kompetencijų ugdymo(si) metodika, pritaikant pagrindinius mokymo(si) strategijos Learning Design principus. Taip pat Moodle aplinkoje bus sukurta mokymosi valdymo sistema – nuotolinio mokymo(si) kursas (3-4 lygmens pagal DigComp v2.2) kompetencijoms ir gebėjimams ugdyti(s). 

Šiomis mokymo(si) priemonėmis ir aplinkomis galės naudotis ne tik aukštųjų mokyklų studentai, kuriems aukštesni skaitmeniniai įgūdžiai yra reikalingi prisitaikyti prie darbo rinkos reikalavimų, bet ir profesionalai, kvalifikuoti specialistai, kuriems reikalingas nuolatinis mokymas(is), kad galėtų pritaikyti savo įgūdžius prie naujų IKT metodų ir priemonių, bei įmonės, ypač mažos ir vidutinio dydžio, kurios turi problemų samdant kvalifikuotus darbuotojus, išmanančius savo ir kitų technologinius poreikius, ir gebančius kokybiškai ir tinkamai naudotis informacija, duomenimis, įvairiu skaitmeniniu turiniu bei nuolat tobulėjančiomis technologijomis. Visa tai labai aktualu ir realizuojant mokymosi visą gyvenimą nuostatas. 

Projekto metu sukurta mokymo(si) medžiaga ir vizualus turinys bus aktualus ir naudingas ir kitiems švietėjams, o nuotolinio kurso medžiaga, kurią sudarys 5 moduliai, skirti skaitmeninių  kompetencijų ugdymui(si) nuo 3 iki 5 lygmens, praktinės užduotys bei savikontrolės ir kontrolės testai, ne tik sudarys palankias sąlygas besimokantiesiems, bet bus ir puikus metodinės priemonės pavyzdys. 

Daugiau apie projektą: https://www.ftdche.eu/ 

Attachements
FTDCHE projektas.
Login (1)

Сакаш да напишеш статија?

Не се двоуми да го направиш тоа!

Кликни на линкот подолу и започни со постирање на статијата!