European Commission logo
Utwórz konto
Można wpisać wiele słów, odzielając je przecinkami.

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Aktualności

Apie neuromokslus ir „laimingas smegenis“

Profile picture for user rentukas.
Renata JANKEVICIENE
Community Hero (Gold Member).

Mokyklų tobulinimo centro organizuotoje konferencijoje turėjau galimybę gyvai išgirsti Urtės Neniškytės pranešimą „Kaip mes mokomės“. Ši mokslininkė kaip visada mane tarsi įtraukė į savo tyrimų lauką. Buvo įdomu išgirsti apie tai, kiek laiko vaikai ir suaugusieji gali sukaupti dėmesį, pasirodo, yra net formulė ‒ vaiko amžių reikia padauginti iš dviejų minučių, o suaugusiesiems skirtos paskaitos turėtų trukti iki 40 minučių. Urtė Neniškytė nerekomenduoja 90 min. trunkančių paskaitų.

Smegenų tyrimai atskleidžia, kad geriausiai įsimename tai, ką išgirstame pirmą kartą, ir tai, kas pasakyta pabaigoje.

Smegenys.

Mokslininkė sugriovė mitus apie „multitaskinančias“ smegenis, ji teigė, kad mes išmokstame dalyti dėmesį, tačiau tokiu būdu dirbant ar mokantis smegenys tarsi persijunginėja ir jų efektyvumas sumažėja net 30 %, tada smegenys „nesijaučia“ laimingos.  Pasirodo, jos taip pat persijunginėja, kai mes tuo pačiu metu atliekame skaitymo ir vaizdų pažinimo užduotis.

Pranešimo metu buvo pateikta įdomi informacija apie atpažinimo, strateginius ir emocinius tinklus.

Urtė.

Kalbėta ir apie dėmesio sutelkimo treniruotes bei motyvaciją. Neuromokslininkė teigė, kad dėmesio sutelkimo treniruotės yra būtinos kiekvienam iš mūsų, o motyvacija yra vidinis procesas, kuriam įtakos daryti negalime, ji ateina tik tada, kai gaunamas atpildas, kuris labai priklauso nuo asmenybės (įvertinimas, paskatinimas ir kt.).

Esu įsitikinusi, kad švietime vis dar per mažai laiko skiriame neuropedagogikai, esančiai neuromokslų, psichologijos ir pedagogikos sankirtoje. Nekantriai lauksiu Urtės Neniškytės paskaitos „Kas motyvuoja žmones keisti požiūrį ir elgseną?“, kurią „Epale“ platformoje anonsuoja Roxana Petcov. Plačiau https://epale.ec.europa.eu/lt/content/kas-motyvuoja-zmones-keisti-poziuri-ir-elgsena.

Jei susidomėjote neuromokslais, daugiau informacijos rasite Lietuvos neuromokslų asocijacijos interneto svetainėje https://www.neuromokslai.lt/apie-lna/

Renata Jankevičienė, Panevežio regiono „Epale“ ekspertė, LSŠA valdybos narė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Login (4)

Chcesz napisać artykuł?

Nie wahaj się!

Kliknij na poniższy link i dodaj nowy artykuł!

Najnowsze dyskusje

Profile picture for user mdybala.
Małgorzata Dybała

Zrównoważony rozwój i uczenie się dorosłych: co dalej z zielonymi umiejętnościami?

Dołącz do nas, aby zastanowić się nad zielonymi umiejętnościami jako sposobem radzenia sobie ze złożonymi, wzajemnie powiązanymi kwestiami, takimi jak zmiany klimatu i wyzwania środowiskowe.

Więcej
TreeImage.
Karolina MILCZAREK

Świadomość finansowa w czasach kryzysu

Dołącz do naszych ekspertów, żeby poznać świat polityki finansowej i jej społecznych skutków.

Więcej
TreeImage.
Karolina MILCZAREK

Wspieranie podstawowych umiejętności w Europejskim Roku Umiejętności

Inwestowanie w umiejętności podstawowe w ramach Europejskiego Roku Umiejętności jest nieuniknione, aby zapewnić osiągnięcie jego celów.

Więcej