European Commission logo
Create an account
Can select multiple words with divider comma

EPALE - Elektronska platforma za obrazovanje odraslih u Evropi

Blog

Blog

Corona und further education – crisis or catalyst?

Profile picture for user Peter Brandt.
Peter Brandt

Reading time: circa 4 minutes – Read, like and comment


The spread of the Coronavirus Sars-CoV-2 created major challenges for the European societies and for the global community. Schools and crèches are closed, major events are cancelled and quarantine decreed for entire regions. Companies send their employees to work from home, while public life has by and large come to a halt. Now, people are even warned against going to cafés or socialising. Will this weeks-long social isolation as a compulsory health measure be the end of adult and further education?

© Gerd Altmann from Pixabay.

The end of adult education?

 

At the first glance, the answer is in the affirmative: while I am writing this article, Münchner Volkshochschule (Munich Adult Education Centre – the largest adult education centre in Germany; founded in 1896 in Munich) has on its website announced cancellation of all courses until 19th April. The Bonn Adult Education Centre (Bonner VHS) has its courses still running, but it is nonetheless dependent on the federal state’s decision on the matter. The state centre for political education in Baden-Württemberg has previously cancelled all events until 3rd May. This highly dynamic development, on just a few examples, requires great flexibility from all educational institutions. It is however particularly dramatic, from an economic point of view, for those who are greatly dependent on student fees. The Working group of German educational institutions (AdB) has two days ago called on the federal government to support with their package of measures to mitigate the effects of Sars-CoV-2 also and in particular civil society actors working in the youth and education sector.

 

Adult education does not however stop with suspension of the organised further education. Yet, the opposite seems to be the case.

 
  1. People need solid information more than ever.  Mass media and internet information providers react creatively, using mathematical and scientific knowledge. Adults learn from pictures why disinfection agents do not help against viruses and small numbers are catapulted in order of scale by exponential development.
  2. The political sector and authorities seem to highly willing to learn and open for advice from scientific experts. I think that by doing so both sides accept that knowledge is constantly changing. This however creates uncertainly among the people, but shows a certain maturity in dealing with scientific knowledge.
  3. Finally, there are enormous variations in the attitudes and behaviour. Related learning and self-education processes should not be underestimated. The fact of the impending large number of premature deaths among the population as a result of COVID-19 leads to the precautionary measures being widely accepted, with cross-generational factors in mind, which makes people accept more or less without complaint cancellation of a soccer game or a concert. Potential for a conflict associated with the permanent imposition of such restrictions is yet to be seen.  
  4. Not yet a prediction, but it does not mean that adult learning processes are less likely to slow down. Once the commuting route to work is for the first time deleted from the daily routine, tax declaration and home office tasks completed, there arises a new free time vacuum. Dealing with it, after many years of intensive work, is a more or less easy learning task for many.

Opportunity for online education

 

Coronavirus offers a particularly good opportunity for online education and I so turn back to education providers. Although they have over the recent years had difficult time with the digitalisation, they now have to act quickly using the exiting solutions. Learning centres must within a short period of time find a way for the lecturers to work on tasks with the students without having to be physically present in the building and for the most part without any learning software or learning management systems, let alone experience in using these. The same applies to further education providers.

This is exactly why there is a gold rush in the e-learning industry. I have over the past few days noticed how learning management system providers have reminded about themselves with a press mail under a friendly excuse of “helping out in difficult times”. Some offer paid solutions at no fee, which can be expression of solidarity or an all too transparent form of customer acquisition.

Whichever way one chooses to see these side matters, it is crucial to note that the corona crisis has made absence of an alternative apparent – one must use digital tools for educational processes, where these tools no longer compete with learning in the face-to-face situation, but are rather as a necessary condition for organised learning in a state of emergency. Perhaps, in a few years’ time, the 2020 crisis will be identified as the central catalyst for digitisation in education.

 

© DIE/Rothbrust.

© DIE/Rothbrust

About the author:

Dr Peter Brandt head of the “Transfer of knowledge” Department with the German Institute for Adult Education – Leibniz Centre for Lifelong Learning Association in Bonn.

 

 

Login (11)
Themes addressed

Komentari

Nenoliedzami pārmaiņas tehnoloģiju nozīmei izglītībā būs. Jau tagad redzams, ka atsevišķos mācību priekšmetos skolotāji plāno mācību stundas tā, ka tās teju pilnībā balstās uz tehnoloģiju rīku izmantošanu, piemēram, darbi virtuālajās sienās, simulācijās u.c., ko bija problēmātiski darīt klātienes procesā. Īstā diskusija gan sāksies tad, kad COVID-19 krīze būs beigusies un mācības atgriezīsies klātienē. Tad daudziem skolotājiem būs jāpārdomā, kā raudzīties uz klātienes stundām un ko no attālināto mācību procesa tajās ieviest. Ņemot vērā, ka šobrīd Latvijas skolas, manuprāt, ir tehnoloģiski slikti aprīkotas (skolotājiem nākas lielākoties tikai paļauties uz to, ka skolēniem ir viedtālruņi, kurus pērk vecāki, ar interneta pieslēgumu), šī diskusija skolas ietvaros būs visai sarežģīta.
Login (0)

Es piekrītu, ka šis posms rada īpašas iespējas digitālajai izglītībai, kas var palīdzēt tiem bērniem, kuriem ir grūtības iekļauties klātienes mācībās tāpēc, ka viņi ir noslēgti sevī un nespēj koncentrēties uz uzdoto vielu, jo viss kas notiek apkārt novērš viņu uzmanību, kā arī viņiem ir iespējams uzdevumus pildīt savā tempā un nesasteidzot pabeigt visu rūpīgi. Kā arī šiem bērniem var rasties papildus motivācija mācīties, jo viņi ir sev ērtā vidē!
Toties no otras puses šis digitalizācijas process ir robs tiem pieaugušajiem (jebkurā jomā), kuri neprot apieties ar jaunajām tehnoloģijām tik labi, lai visu izdarītu kā nākas, līdz ar to viņi tiek savā veidā izolēti no šī "digitalizācijas burbuļa". Tas liek man domāt par to, kas varētu notikt nākotnē un kā valsts un pašvaldības palīdzēs šiem cilvķeiem, kuriem ir grūtības ar jaunajām tehnoloģijām situācijā, ja šī digitalizācija aktualizēsies vēl spožāk.
Login (0)
TreeImage.
Viktorija Pavlova
Sat, 05/30/2020 - 22:53

COVID19 rezultātā izglītība ir dramatiski mainījusies, raksturīgi pieaugot e-mācībām, kā rezultātā mācīšanās notiek attālināti un digitālajās platformās.
Kvalitatīva mācīšana prasa komunikāciju - tas galvenokārt ir dialogs starp studentu un skolotāju, kas bija agrāk iespējams vairākos gadījumos tikai stundās. Tāpēc pirmajā posmā svarīgi bija nodrošināt skolēnus, studentus, skolotājus un citus ar kvalitatīvu internetu un digitālam ierīcēm. Šo posmu var uzskatīt par ilgtermiņa ieguldījumu, jo pat pēc COVID19 cilvēkiem būs iespēja uzlabot savas prasmes, izmantojot tehnoloģijas. Nākošais solis bija apmācīt lietot programmatūru kuru izmanto attālinātas mācības. Zināšanas vel vairāk ir ilgtermiņa ieguldījums.
Visā izglītības sistēmā notika lielas izmaiņa, un ar pārliecību varam teikt, ka tā vairs nebūs tāda paša kā iepriekš. Sabiedrība pierod pie tiešsaistes mācībām, un krīze darbojas kā katalizators, kas ir paātrinājis tiešsaistes izglītības attīstību. Saskaņā ar trīs gadu pētījumu, kas tika publicēts Starptautiskajā zinātnes izglītības žurnālā, mācīšanās tiešsaistē palielina informācijas apjomu un prasa mazāk laika, kas nozīmē, ka koronavīrusa izraisītās izmaiņas var palikt turpmāk.
Tomēr tiešsaistes mācību efektivitāte dažādās vecuma grupās ir atšķirīga. Piemēram bērniem, īpaši jaunākiem, ir nepieciešama strukturēta vide, jo bērni vieglāk novērš uzmanību, viņiem ir svarīgs fizisks kontakts. Vēl ir bažas par to, ka neplānota un ātra pāreja uz tiešsaistes mācībām - bez apmācības, nepietiekama interneta ātruma utt. - novedīs pie sliktas lietotāju pieredzes, kas neveicinās ilgtspējīgu attālināto mācību izaugsmi. Bet pēc manām domām, parādīsies jauns izglītības modelis kurš apvienos priekšrocības gan no attālinātām mācībām, gan no klātienes mācībām.
Login (0)
Profile picture for user Ilze Onzule.
Ilze Onzule
Community Hero (Gold Member).
Mon, 03/23/2020 - 14:34

Ich stimme dir zu: Eine besondere Chance bietet das Coronavirus für die digital unterstützte Bildung. 
Latvia.
Login (0)
TreeImage.
Sjuzana Rozenberga
Tue, 05/26/2020 - 16:53

Piekrītu vārdiem, ka šodienas situācija varētu būt kā galvenais mācību procesa digitalizācijas veicinātājs. Šī situācija noteikti ir labā izglītības sistēmai. Jā, apstākļi bija grūti un vajadzēja pēc iespējas ātrāk turpināt mācību procesu (runājot par Latviju, kur mācības tagad notiek attālināti), ar ko pedagogi, pasniedzēji īsā laikā mēģināja tikt galā. Daudzi pedagogi paagustināja savas digitālās prasmes un jūtas drošāk darbā ar tehnoloģijām. Šis ir laiks, kad izgaismojas problēmas izglītībā valsts līmenī, skolas līmeņos, šķēršļi skolēniem mācībās, piemēram, cik daudz skolēniem, studentiem nav pieejams dators mācībām, vai cik daudz pedagogu neprot darboties ar vajadzīgām programmām, rīkiem, lai vādītu attālinātās nodarbības. Tāpēc noteikti var teikt, ka šajā situācijā ir izgaismoti aktuāli jautājumi, kurus ceru, ņems vērā un risinās.
Login (0)
Profile picture for user nkoelhei.
Heike KOELLN-PRISNER
Community Contributor (Bronze Member).
Mon, 03/23/2020 - 13:40

Man bedenke nur: vor Monaten haben sich alle Volkshochschulen immer noch gewunden, digitale Angebote irgendwie gut zu platzieren, jetzt haben wir die Cloud, vhs.daheim (oder wie ein bayrischer Comedian sagt: vhs. dahoam). Wir haben Kursleiter:innen, die in nullkommanix neue Tools lernen, mit verschiedenen Plattformen und Kollaborationsformen experimentieren etc etc. Was bleibt davon? Das ist die Frage. 
Login (0)

Tēma izglītībā Nr.1. Svarīga tēma un tai pat laikā pārdomu vērta. Piekrītu raksta autoram par digitalizācijas ēras uzplaukumu. Bet mans viedoklis ir, ka nekas un nekādos apstākļos nevarēs aizstāt klātesamību mācību procesā. Cilvēks ir sociāla būtne - mums ir jākomunicē klātienē. Patreiz iztrūkst šis klātienes saskarsmes moments. Lai kādas patreiz ir pieejamas modernās tehnoloģijas, tomēr nav šī cilvēciskā kontakta - acu skatiena, piederības sajūtas. Jā, mēs visi tepat vien esam - monitoru otrās pusēs, bet tā sirsnība, kuru varam izjust tikai klātienē - izpaliek. Diemžēl. 
Login (0)
Profile picture for user Mona Schliebs.
Mona Schliebs
Thu, 03/19/2020 - 06:42

Ich denke es steht außer Frage, dass die Welt in einer Krise steckt - da ist Bildung keineswegs ausgeschlossen. Je nach Ressourcen und Möglichkeiten stehen manche Einrichtungen vor massiven Probleme, die sich nicht ad hoc lösen lassen. 

Man muss man auch immer sehen, dass jede Krise Potenzial für Neues birgt und das ist bei uns gerade enorm spürbar. Als Institut für Lern-Innovation sind wir über Nacht zur Koordinierungsstelle der Digitalisierung von Lehrveranstaltungen an der Uni geworden und es ist erstaunlich, was ein gutes Team in Krisenzeiten auf die Beine stellen kann. Ich möchte damit nur sagen - die Krise ist da und jetzt kommt es darauf an, dass wir uns alle vernetzen, gegenseitig Hilfestellung geben und die Kompetenzen zur Digitalisierung von Bildung mobilisieren und weiter ausbauen. Bildung digital - das ist das Motto dieser Zeit und zwar mehr denn je.
Login (0)

Pēdējo mēnešu laikā ikdienas dzīve ir mainījusies cilvēkiem visā pasaulē, nākas pielāgoties citādākai dzīvei. Šis laiks ir grūtībām un izaicinājumiem pilns izglītībai, medicīnai un citām zinātnēm. 
Izglītošanās un mācību process nav pārtraukts, tomēr ir zināmas neērtības. Piekrītu raksta autoram, ka iespējams pēc dažiem gadiem mēs šo krīzi atcerēsimies kā digitalizācijas laikmeta uzplaukumu, jo strādājot no mājām modernās tehnoloģijas mums ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Pateicoties viņām mūsu ikdienas dzīve turpinās, kaut arī citādākos apstākļos. 
Login (0)
Profile picture for user Kaire Viil.
Kaire Viil
Thu, 04/09/2020 - 11:07

Thank you for the article. 
I am thinking about new paradigma of adult training. People must critically to choose webinars, e-courses etc. Pepole must carefully think about how to use their worthful time and ask always "Why I am doing this?" , "How useful this e-training is for me?" Trainers too.
Login (0)

Prijavite se ili Registrujte da biste postavljali komentare.

Želite drugi jezik?

This content may also be available in other languages. Please select one below
Switch Language

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so!
Click the link below and start posting a new article!

Najnovije diskusije

Profile picture for user NSSMONTENEGRO.
EPALE MONTENEGRO

European Tools for Recognition of Prior Learning

Recognition of Prior Learning

More
Profile picture for user NSSMONTENEGRO.
EPALE MONTENEGRO

Mikrokvalifikacije u sistemu obrazovanja i učenja odraslih

Mikrokvalifikacije

More
Profile picture for user NSSMONTENEGRO.
EPALE MONTENEGRO

How to motivate members of the EPALE community to become active platform users

EPALE platforme

More

Latest News

Претстојни настани