A globalizáció és a változás hatása az emberi erőforrás menedzsment funkciókra

A szervezetek számára mindig is kihívást jelentő feladat volt a változó környezeti kihívásokra való rugalmas és gyors reagálás. A technológia fejlődése, az innovatív eljárások és a globalizációs folyamatok a humán erőforrás gazdálkodás szemléletére, funkcióira is hatást gyakoroltak. A humán tőke egyre nagyobb szerepet játszik a vállalatok piaci értékének meghatározásában, a folyamatos képzés-fejlesztés, a lifelong learning szemlélet lassan beépül a szervezetek mindennapjaiba. A hagyományos funkciók mellett olyan új tevékenységterületek jelentek meg vagy értékelődtek fel, mint a tudás-, a megtartás-, a generáció-, a kompetencia-, illetve a sokszínűség-menedzsment, de fókuszba került a HR/employer branding, az egészségmegőrzés és a HR controlling is, sőt nemzetközi szinten már munkaélmény-menedzsmenttel is találkozhatunk. A konferencia és fórum célja egyrészt a plenáris előadás keretében olyan jó gyakorlatok, regionális munkaerő-piaci helyzetkép megismerése, ami a cégek gyakorlatában, mindennapjaiban kihívást jelent. Másrész célunk, hogy a szekciókban elhangzó előadások által lehetőséget biztosítsunk a tapasztalatcserére, kutatási eredmények, szervezeti sajátosságok megismerésére, illetve együttműködésre a HR menedzsment területén, vállalati, közszolgálati, tanácsadói vagy felsőoktatás közegében dolgozó szakemberek számára egyaránt.
08:30 - 09:00 Regisztráció
09:00 - 09:10 Megnyitó
Prof. Dr. Pető Károly, egyetemi tanár, dékán
09.10 – 12.00 Plenáris ülés
moderátor: Dr. Dajnoki Krisztina, egyetemi docens, a Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet igazgatója, a Debreceni HR Klub elnöke
09.10 – 09.30 Prof. Dr. Poór József, a HSZOSZ elnöke
09.30 – 09.50 dr. Skultéti Éva, a HBM Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára
09.50 – 10.10 Papp Imre, a HSA Kft igazgatója
10.10 – 10.30 Bölöni Adrienn, az NI Hungary Kft, HR representative
10.30 – 10.50 Varjasi Gábor, a Magyar Posta Zrt. humánerőforrás főigazgatója
10.50 – 11.10 Farkas Attila, a DKV Debreceni Közlekedési Zrt., HR vezetője
11.10 – 11.30 Eisler Kornél, a HBZ Kft igazgatója
11.30 – 11.50 dr. Klein Balázs, Peopletest ügyvezető igazgatója
11.50 – 12.00 A Plenáris ülés zárása
12.00 – 13.30 Ebéd
13.30 – 15.30 Szekció ülések
A szekciók beosztása a beérkezett előadások tematikája alapján történik, illetve külön szekció(ka)t tervezünk kialakítani a PhD hallgatók számára. Az alábbi témakörökben várunk előadásokat: humán erőforrás gazdálkodás, nemzetközi humán erőforrás gazdálkodás, munkaerőpiac, közszolgálat, civil szféra, felsőoktatás, felnőttképzés, szakképzés, vezetéstudomány, szervezeti magatartás, innováció, változásmenedzsment és további kutatási területek, ami a konferencia címéhez illeszkedik.
15.30 – 16.00 A konferencia zárása
Prof. Engle, Allen D., Professor of Management in the College of Business and Technology and Foundation. Professor at Eastern Kentucky University. In 2016 he was named as the Harold Glenn Campbell Endowed Chair of International Business. (Skype bejelentkezés angol nyelven)
moderátor: Prof. Dr. Poór József, egyetemi tanár, a HSZOSZ elnöke
Zárszó: Dr. Dajnoki Krisztina, egyetemi docens, a Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet igazgatója, a Debreceni HR Klub elnöke
Részvételi díj: 5000 Ft, mely tartalmazza az ebédet és a konferencia időtartama alatt biztosított ellátást, illetve a konferencia rezümé kötetét. A részvételi díj átutalását a konferenciára történt jelentkezés elfogadását követően kérjük. A részvételi díjról a jelentkezési lapon megadott számlázási címre állítjuk ki a számlát.
Humán Szakemberek Országos Szövetsége
Debreceni HR Klub