European Commission logo
Crear una cuenta
Can select multiple words with divider comma

EPALE - Plataforma electrónica de aprendizaje de adultos en Europa

Resource Details

RECURSO

Gulbenes novada mācību iestāžu pieredze apkopota pētījumā “Pirmais skats uz mācīšanos”

TreeImage.

Pētījums “Pirmais skats uz mācīšanos” ietver situācijas analīzi par radošumu un radošu mācīšanās vidi Spānijā, Nīderlandē un Latvijā, balstoties uz intervijām ar profesionāļiem, gadījumu analīzi, teorētiskās literatūras un politikas dokumentu analīzi. Pētījums ir izstrādāts projektā “Skats uz mācīšanos” (Looking [at] Learning”), kas tiek finansēts Erasmus + programmas stratēģisko partnerību projektu ietvaros. Gulbenes novada kontekstā pētījumā ir aplūkota Gulbenes 2.vidusskolas, K.Valdemāra pamatskolas un Rankas pagasta jauniešu iniciatīvu centra “B.u.M.s” pieredze.

Ar pētījumu var iepazīties:
Pētījumā par radošu mācību vidi Eiropā aplūkota Gulbenes novada iestāžu pieredze

Gunta Krevica, Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

“Looking [at] Learning”.

Resource Details
Autor del recurso
Rūta Kronberga, Dina Bite, Ginta Kronberga, Lana Janmere
Tipo de recurso
Estudios e informes
País
Latvija
Fecha de publicación
Idioma del documento
Latviešu
Login (0)

Comentario

Šobrīd dažādās jomās strādājošiem ir nepieciešama radošā domāšana, lai gūtu panākumus. Taču skolās mēdzam šo radošumu skolēnos mazināt, kas nākotnē bērnam var radīt sarežģījumus darba vidē. Šis projekts un ievietotais materiāls ļauj aizdomāties un saprast cik nozīmīgi ir attīstīt radošumu un mācīties radošā vidē. Projekta mērķis ir caur izglītības profesionāļu sadarbību, veidot mūsdienīgu un veiksmīgu mācīšanās vidi jauniešiem viņu mācību procesā. Materiālā ir izklāstīts kādai ir un kādai nav jābūt radošai mācību videi, radošas mācību metodes, kā arī ieteikumu radošas mācību vides pilnveidošanai. Prieks, ka tiek veidoti šādi projekti, lai varētu izdarīt secinājumus vai radoša mācību vide sekmē skolēnu mācību procesu vai nē. 
Login (0)

Mūsdienās skolās ļoti pietrūkst radošums, bērni tiek mācīti sekot vienai noteiktai sistēmai, nedomāt "ārpus kastes". Šajā materiālā ļoti uzskatāmi tiek sniegta informācija un ieteikumi, kā izglītību padarīt radošāku, sākot ar pedagogu kompetenču uzlabošanu, piemērojot mācību vidi, iegādājoties dāžādus materiālus, kas nepieciešamu radošu metožu izpildei. 
Login (0)
TreeImage.
Ilze Ivanova
Lun, 26/09/2016 - 16:40

Autori piedāvā pārdomām aktuālu problēmu - skats uz mācīšanos.Šis raksts protams vairāk attiecas uz formālo izglītību,bet tas ir saistošs arī neformālajā izglītībā,lai radītu saikni starp formālo un neformālo izglītību un protams sadarbību starp dažādām organizācijām.Mācīšanās sākas ģimenē un tā turpinās pirmskolā, skolā,interešu izglītībā un tā pilnveidojas  augstskolā. Tas ir nepartraukts , sistemātisks process."Skats uz mācīšanos"principā ir ļoti plaša tēma.Labi, ka projekta veidotāji nolēmuši aplūkot mācīšanās vidi,kurai neapšaubāmi vajadzētu būt radošai, lai sasniegtu mūsdienu izglītības mērķus.

 

Login (0)

Users have already commented on this article

Inicia sesión o Regístrate para publicar comentarios.

Want to add a resource ?

No dude en hacerlo.
Haga clic en el siguiente enlace y comience a publicar un nuevo recurso.