Polgáron tanácskoztak a szakképzés szakemberei
Rugalmas tanulási utak címmel szervezett szakmai napot a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum (BSZC) és a Berettyóújfalui SZC József Attila Szakképző Iskola Polgáron március 18-án a programban részt vevő iskolák és az érintett szakemberek számára. Az esemény célja az egyéni tanulási utakat biztosító programokban oktatók számára fórumteremtés a tudásmegosztásra, a tapasztalatcserére, a területet érintő aktuális szakmai információk átadására.
A BSZC három iskolájában, a berettyóújfalui Eötvös József és József Attila Szakképzőben, valamint a hajdúhadházi Szilágyi Dániel Szakképzőben zajlik rugalmas tanulási utakkal kapcsolatos képzés. Az intézményeket az igazgatók, az érintett oktatók, valamint a BSZC munkatársai képviselték. A szakmai napot megtisztelte jelenlétével a Bihari Szociális Szolgáltató Központ, Polgár Város Önkormányzatának Szociális Szolgáltató Központjának Család és Gyermekjóléti Szolgálata is.
A köszöntő és a nap programjának ismertetése után a szervező iskola igazgatója beszélt többek között a rugalmas tanulási utak alapköveiről, helyéről a szakképzésben, a felnőttek programba integrálásának lehetőségéről, a jogszabályi háttérről, és a saját iskolájában történő működéséről. Ezt követően a két társintézmény igazgatója számolt be a náluk működő jó gyakorlatokról, a felmerülő esetleges problémákról.
A házigazda intézmény fejlesztő pedagógusának előadása gyakorlati példákon keresztül szemléltette a programban alkalmazott módszereket Fejlesztő értékelés a gyakorlatban címmel. Két, a programban oktató pedagógus a kérdőíves módszereit és annak hasznosságát mutatta be. A szakmai nap második felében a BSZC képviselői, az iskolaigazgatók és az érintett társszervezetek szakemberei kerekasztal-beszélgetésen vettek részt. Hasznos információk hangzottak el, és megerősítették az iskolákat abban, hogy a rugalmas tanulási utakban résztvevő tanulóknak szükségük van a segítő szakemberekre, így a gyógypedagógusra, a fejlesztőpedagógusra, a pszichológusra és a szociális munkásra. Az iskolák és szolgálatok szoros kapcsolatban vannak egymással, segítve szakmai tevékenységüket. Az oktatók szakmai műhelymunka keretében projektoktatás, mentorálás, egyéni fejlesztés és kompetenciafejlesztés témakörben gondolkodhattak együtt és oszthatták meg tapasztalataikat. A műhelymunkák változatos módon valósultak meg. Az elhangzott előadások, a megosztott jó gyakorlatok, a kerekasztal beszélgetés és a workshopok a téma fontosságát hangsúlyozták, és biztosították a jelenlévőket a további szakmai együttműködésről és annak fontosságáról. A szakmai nap zárásaként az iskolák között meghirdetett online vetélkedő eredményhirdetése is megtörtént. A résztvevők a szakmai napot sikeresnek ítélték.
A teljes cikk a CÍVIS hírújság honlapján olvasható.