European Commission logo
Ustvari račun
Izberete lahko več besed z ločilno vejico

EPALE - Spletna platforma za učenje odraslih v Evropi

Blog

Blog

Nagranie seminarium EPALE: Narzędzia budowania zaangażowania w edukacji dorosłych

Zobacz to jeszcze raz!

Profile picture for user JBednarz.
Justyna Bednarz-Fiuk

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z Seminarium EPALE - online na temat narzędzi budowania zaangażowania w edukacji dorosłych. A w nim, o tym, jak zmotywować i zaangażować osoby uczące się, a także o narzędziach, technikach i grach, które można wykorzystać w edukacji dorosłych.


Czego o budowaniu zaangażowania uczą nas gry i jak można to wykorzystać w edukacji?

dr Agnieszka Leśny

Prezentacja do pobrania na dole strony.

Jak to się dzieje, że dorosły człowiek znajduje czas i motywację, aby „bawić się” tydzień w rycerza i "biegać z mieczem po polu", a szanowana urzędniczka poświęca ponad godzinę dziennie na kolekcjonowanie różowych kryształów w wirtualnym świecie?  

Mechanizmy budowania zaangażowania w grach fascynują naukowców od dekad. Wiemy już o nich coraz więcej. Korzysta z nich biznes, korzysta edukacja. 

Jak nakręcanie rywalizacją, bodźcami i punktami ma się do współczesnych trendów dbania o dobrostan, redukcję stresu, sprzyjające i zrównoważone środowisko pracy?  

Zapraszam do odświeżonej refleksji nad wykorzystaniem wiedzy o grach we współczesnej edukacji osób dorosłych. 

dr Agnieszka Leśny – pedagożka i kulturoznawczyni, naukowo związana z Wydziałem Pedagogicznym UW. Pracuje w trybie projektowym w różnych obszarach edukacji i biznesu. Zajmuje się m.in. budowaniem zaangażowania, efektywną komunikacją, zarządzaniem talentami. Wykorzystuje metodykę experiential education ze szczególnym uwzględnieniem outdoor/adventure education (pedagogika przygody) oraz gier i grywalizacji. Prezeska Fundacji Pracownia Nauki i Przygody. Ambasadorka EPALE.


Na opak. Jak wykorzystać efekt zaskoczenia, aby obudzić kreatywność i zaangażować osoby uczące się

Noemi Gryczko

Prezentacja do pobrania na dole strony.

Prezentacja trenerska, ćwiczenie w parach, dyskusja, przerwa kawowa i podsumowanie. Brzmi znajomo? Większość z nas stosuje te i podobne aktywności na sali szkoleniowej i w środowisku online. Pojawia się pytanie, jak jeszcze można pomóc osobom dorosłym aktywnie uczyć się: analizować, interpretować treści i stosować nowe umiejętności. 

Nie zdradzę nic więcej, bo… nie będzie efektu zaskoczenia. Dość powiedzieć, że inspiracje są zaczerpnięte z design thinking, foresight i filozofii. Każdą osobę, która lubi podważać status quo, zapraszam na spotkanie o tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które opierają się na podważaniu konwencji i wykorzystywaniu znanych metod pracy z grupą w nowy sposób. 

Noemi Gryczko - projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy, jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Wspierała ponad 400 wykładowców i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Wdraża projekty rozwoju kompetencji cyfrowych. Współautorka książki „Biznes w świecie mobile” (wyd. Poltex, Warszawa 2018). Ambasadorka EPALE.


Pokaż to, zamiast gadać! Techniki wizualizacji w wideo (i nie tylko), które wciągają

Piotr Maczuga

Prezentacja do pobrania na dole strony.

W świecie, gdzie edukacja za pomocą obrazu stała się równie powszechna jak pisanie tekstu, wyzwanie polega już nie tylko na "jak to zrobić", ale "jak to zrobić efektywnie". Czy jesteś zmęczony oglądaniem i tworzeniem kolejnych filmów z "gadającą głową"? Odkryj techniki wizualizacji, które przyciągają uwagę i nie pozwalają na nudę. Przyjrzyjmy się różnorodnym, praktycznym przykładom, które potrafią wciągnąć i zainteresować. Co więcej, wszystkie zaprezentowane rozwiązania są dostępne i zrozumiałe dla przeciętnego edukatora. Nie potrzebujesz być ekspertem technologicznym, aby wprowadzić te innowacje do swojej praktyki pedagogicznej. Przekształć sposób, w jaki angażujesz uczestników — bez zbędnego języka technicznego i złożonych implementacji.

Piotr Maczuga – pisze, nagrywa, szkoli i występuje publicznie, przybliżając temat nowych technologii w edukacji dorosłych. Na co dzień produkuje treści edukacyjne i cyfrowe eventy oraz buduje i modernizuje studia multimedialne. Współzałożyciel Fundacji Digital Creators. Ambasador EPALE.

Login (2)

Komentar

Profile picture for user Hondo.
Wojciech Świtalski
Community Hero (Gold Member).
Ned, 10/01/2023 - 10:11

Wziąłem udział i oceniam, że było to bardzo udane seminarium. Każda z trzech osób prowadzących miała coś ciekawego do zaproponowania. Zachęcam do zapoznania się z zapisem wideo tych, którzy nie byli. Jednocześnie gratuluję wszystkim zaangażowanym!

Login (2)

Users have already commented on this article

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

Want to write a blog post ?

Ne oklevajte!
Kliknite na spodnjo povezavo in pričnite s pripravo novega prispevka!

Zadnje razprave

Profile picture for user spelamoc.
Spela Mocilnikar

Vabljeni k spremljanju EPUO foruma Spretnosti za vse

Spretnosti so ključne – za posameznika in skupnost, za vsa življenjska obdobja in okolja!
Pridružite se nam 16. aprila in spremljajte EPUO forum v živo od 10. ure dalje

Več
Profile picture for user spelamoc.
Spela Mocilnikar

Finančne in potrošniške spretnosti za življenje Štirinajsti forum EPUO

Je obilica denarja blagor ali breme? Je pomanjkanje denarja od- in popravljivo? Gresta finančna in potrošniška pismenost vštric? Sta komplementarni ali se celo medsebojno izzivata? So finančne in potrošniške spretnosti enake oziroma enako pomembne vse življenje?
Pridružite se nam 16. novembra 2023 na spletnem dogodku in z nami poiščite odgovore na ta pomembna vprašanja.

Več
Profile picture for user spelamoc.
Spela Mocilnikar

Forum EPUO o osebnih (čustvenih) in medosebnih spretnostih za življenje

Spremljajte v živo trinajsti forum EPUO, v sredo 4. oktobra med 13. in 16:15 uro po spletu. Pogovarjali se bomo o še kako pomembnih spretnostih za življenje: o osebnih (čustvenih) in medosebnih spretnostih.

Več

Latest News

Prihajajoči dogodki