Πρωτοβουλία "Ιστορίες Κοινότητας" 2023
![TreeImage.](/themes/custom/epale/assets/images/placeholder_72x72_user_1.webp)
Η αντιστοίχιση των επαγγελματικών φιλοδοξιών και δεξιοτήτων των ανθρώπων με τις πραγματικές ευκαιρίες της αγοράς εργασίας και η υποστήριξη της επιθυμίας των ανθρώπων για προσωπική ανάπτυξη, είναι δύο σημαντικές προκλήσεις του σήμερα. Συχνά σκεφτόμαστε πώς να υποστηρίξουμε τους ενήλικες εκπαιδευόμενους καλύτερα για να εκπληρώσουν τους στόχους τους. Ή τι καινοτομίες πρέπει να φέρει η Εκπαίδευση Ενηλίκων για να προετοιμαστεί για τις συνεχώς μεταβαλλόμενες προκλήσεις. Πώς πρέπει να αλλάξει η εκπαίδευση ενηλίκων για το μέλλον;
Και πέρα από αυτό, πώς εσείς, οι επαγγελματίες της εκπαίδευσης ενηλίκων, φαντάζεστε και τι εύχεστε για το μέλλον της εκπαίδευσης;
Το 2023 μας παρουσιάζει την πρόκληση της διαμόρφωσης του μέλλοντος της εκπαίδευσης υπό το πρίσμα των μεγάλων μετασχηματισμών στην κοινωνία μας. Έτσι, σκεφτόμαστε πώς να αντιμετωπίσουμε τα κενά δεξιοτήτων και να ενισχύσουμε την καινοτομία για την καλύτερη υποστήριξη των εκπαιδευόμενων. Ποιες αλλαγές πρέπει να υιοθετήσει ο κόσμος της εκπαίδευσης ενηλίκων;
...και κοιτώντας προς το μέλλον... Ποια μοντέλα μάθησης βρίσκονται μπροστά μας; Ας εξετάσουμε ποιες λέξεις-κλειδιά θα είναι επιτακτικές για το μέλλον.
Θέλουμε να μάθουμε τη γνώμη σας, να ακούσουμε τις σκέψεις σας και να μάθουμε τι σκέφτεστε. Πείτε μας τις ιδέες σας!
Οι ιστορίες θα δημοσιευθούν στην EPALE και θα συγκεντρωθούν σε μια ψηφιακή έκδοση, το Βιβλίο Ιστοριών της Κοινότητας EPALE . Μην χάσετε την ευκαιρία να συμματέσχετε στο Βιβλίο Ιστοριών!
Επιλεξιμότητα: όλοι οι χρήστες της EPALE είναι ευπρόσδεκτοι να μοιραστούν τις ιστορίες τους.
Υποβολή των ιστοριών: 6 Μαρτίου 2023 – 30 Σεπτεμβρίου 2023.
Οπτικό υλικό: Οι εικόνες και οι σύνδεσμοι προς τα βίντεο είναι ευπρόσδεκτοι.
Πώς να συμμετάσχετε: Μοιραστείτε την ιστορία σας συμπληρώνοντας τη διαδικτυακή φόρμα.
Много полезна информация
Много полезна информация