Διαδικτυακή εκδήλωση της ΕΤΕ στα πλαίσια διάχυσης ευρωπαϊκού προγράμματος.
![Profile picture for user abc123.](/sites/default/files/styles/icon/public/pictures/picture-60364-1550055789.jpg.webp?itok=_0veqrkO)
Την Πέμπτη 08-12-2022 έγινε η παρουσίαση της διάχυσης του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ που υλοποίησε η ΕΤΕ με τίτλο:
Robotics: “Σχεδιασμός, κατασκευή και προγραμματισμός ρομπότ χρησιμοποιώντας απλές εντολές της γλώσσας προγραμματισμού C”, στην Δρέσδη της Γερμανίας από 13 έως 19/11/2022.
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιελάμβανε:
Χαιρετισμό του Προέδρου του Δ.Σ. της ΕΤΕ, Νίκου Βασαγιώργη.
Τρεις (3) εισηγήσεις από τους συμμετέχοντες, Γεωργία Αμανατιάδου, Θάλεια Κοντού και Ιωάννη Κολούτσο, σχετικές με όλη την πορεία υλοποίησης του προγράμματος.
Μια (1) παρουσίαση video σχετικό με το εκπαιδευτικό και πολιτιστικό μέρος του προγράμματος.
Την παρακολούθησαν μέλη της ΕΤΕ από όλη την Ελλάδα και τον συντονισμό της εκδήλωσης είχε ο υπεύθυνος του Περιφερικού τμήματος Αττικής, Σωτήρης Θεοδωρόπουλος
Η EPALE είναι μια πλατφόρμα κοινότητας με περιεχόμενο που δημιουργείται από τους χρήστες. Όλο το περιεχόμενο που δημιουργείται από τους χρήστες παρέχεται ως έχει. Η Εθνική Υπηρεσία Υποστήριξης της πλατφόρμας EPALE δεν υποστηρίζει οποιεσδήποτε θέσεις, απόψεις ή συμβουλές που εκφράζονται από χρήστες σε αυτήν την πλατφόρμα.