European Commission logo
Criar uma conta
Poderá selecionar múltiplas palavras utilizando uma vírgula de separação

EPALE - Plataforma Eletrónica para a Educação de Adultos na Europa

Blog

Seminarium EPALE: Narzędzia budowania zaangażowania w edukacji dorosłych

26 września 2023 roku, godz. 11.00 – 13.30

Profile picture for user mdybala.
Małgorzata Dybała

Zobacz nagranie: https://epale.ec.europa.eu/pl/blog/nagranie-seminarium-epale-narzedzia-budowania-zaangazowania-w-edukacji-doroslych


Zapraszamy na Seminarium EPALE - online na temat narzędzi budowania zaangażowania w edukacji dorosłych. Porozmawiamy o tym, jak zmotywować i zaangażować osoby uczące się a także pokażemy narzędzia, techniki i gry, które można wykorzystać w edukacji dorosłych.

seminarium EPALE

 

26 września 2023 roku, godz. 11.00 – 13.30

W spotkaniu wezmą udział Ambasadorzy EPALE:  dr Agnieszka Leśny, Noemi Gryczko oraz Piotr Maczuga.

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Krajowe Biuro EPALE.

Rejestracja na seminarium:  https://epale542.clickmeeting.com/seminarium-epale-narzedzia-budowania-zaangazowania-w-edukacji-doroslych/register

Udział w seminarium jest bezpłatny.  Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta lub rejestracja na Platformie EPALE.


Czego o budowaniu zaangażowania uczą nas gry i jak można to wykorzystać w edukacji?

dr Agnieszka Leśny

Jak to się dzieje, że dorosły człowiek znajduje czas i motywację, aby „bawić się” tydzień w rycerza i "biegać z mieczem po polu", a szanowana urzędniczka poświęca ponad godzinę dziennie na kolekcjonowanie różowych kryształów w wirtualnym świecie?  

Mechanizmy budowania zaangażowania w grach fascynują naukowców od dekad. Wiemy już o nich coraz więcej. Korzysta z nich biznes, korzysta edukacja. 

Jak nakręcanie rywalizacją, bodźcami i punktami ma się do współczesnych trendów dbania o dobrostan, redukcję stresu, sprzyjające i zrównoważone środowisko pracy?  

Zapraszam do odświeżonej refleksji nad wykorzystaniem wiedzy o grach we współczesnej edukacji osób dorosłych. 

dr Agnieszka Leśny – pedagożka i kulturoznawczyni, naukowo związana z Wydziałem Pedagogicznym UW. Pracuje w trybie projektowym w różnych obszarach edukacji i biznesu. Zajmuje się m.in. budowaniem zaangażowania, efektywną komunikacją, zarządzaniem talentami. Wykorzystuje metodykę experiential education ze szczególnym uwzględnieniem outdoor/adventure education (pedagogika przygody) oraz gier i grywalizacji. Prezeska Fundacji Pracownia Nauki i Przygody. Ambasadorka EPALE.


Na opak. Jak wykorzystać efekt zaskoczenia, aby obudzić kreatywność i zaangażować osoby uczące się

Noemi Gryczko

Prezentacja trenerska, ćwiczenie w parach, dyskusja, przerwa kawowa i podsumowanie. Brzmi znajomo? Większość z nas stosuje te i podobne aktywności na sali szkoleniowej i w środowisku online. Pojawia się pytanie, jak jeszcze można pomóc osobom dorosłym aktywnie uczyć się: analizować, interpretować treści i stosować nowe umiejętności. 

Nie zdradzę nic więcej, bo… nie będzie efektu zaskoczenia. Dość powiedzieć, że inspiracje są zaczerpnięte z design thinking, foresight i filozofii. Każdą osobę, która lubi podważać status quo, zapraszam na spotkanie o tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które opierają się na podważaniu konwencji i wykorzystywaniu znanych metod pracy z grupą w nowy sposób. 

Noemi Gryczko - projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy, jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Wspierała ponad 400 wykładowców i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Wdraża projekty rozwoju kompetencji cyfrowych. Współautorka książki „Biznes w świecie mobile” (wyd. Poltex, Warszawa 2018). Ambasadorka EPALE.


Pokaż to, zamiast gadać! Techniki wizualizacji w wideo (i nie tylko), które wciągają

Piotr Maczuga

W świecie, gdzie edukacja za pomocą obrazu stała się równie powszechna jak pisanie tekstu, wyzwanie polega już nie tylko na "jak to zrobić", ale "jak to zrobić efektywnie". Czy jesteś zmęczony oglądaniem i tworzeniem kolejnych filmów z "gadającą głową"? Odkryj techniki wizualizacji, które przyciągają uwagę i nie pozwalają na nudę. Przyjrzyjmy się różnorodnym, praktycznym przykładom, które potrafią wciągnąć i zainteresować.

Co więcej, wszystkie zaprezentowane rozwiązania są dostępne i zrozumiałe dla przeciętnego edukatora. Nie potrzebujesz być ekspertem technologicznym, aby wprowadzić te innowacje do swojej praktyki pedagogicznej. Przekształć sposób, w jaki angażujesz uczestników — bez zbędnego języka technicznego i złożonych implementacji.

Piotr Maczuga – pisze, nagrywa, szkoli i występuje publicznie, przybliżając temat nowych technologii w edukacji dorosłych. Na co dzień produkuje treści edukacyjne i cyfrowe eventy oraz buduje i modernizuje studia multimedialne. Współzałożyciel Fundacji Digital Creators. Ambasador EPALE.

Login (4)

Comentário

Profile picture for user Dorota Gierszewski.
Dorota Gierszewski
Community Hero (Gold Member).
Seg, 2023-09-18 10:26

Aktywność dorosłych jest rozumiana szeroko. W związku z tym pojawia się wiele pytań takich jak: jak rozwijać kreatywność, jak motywować osoby dorosłe, jakim potrzebom najtrudniej jest  sprostać w pracy z dorosłymi, jakie przestrzenie warto rozwijać? Program brzmi niezwykle kusząco. Już nie mogę się doczekać na nową dawkę wiedzy w tym zakresie. 

Login (0)

Users have already commented on this article

Faça login ou Registe-se para publicar comentários.

Want to write a blog post ?

Não hesite em fazê-lo!
Clique no link abaixo e comece a publicar um novo artigo!

Discussões mais recentes

Profile picture for user n00aafyb.
Enid-teach Portugal
Community Hero (Gold Member).

Aprendizagem Ativa e Gamificada

Este é um espaço para os participantes do NOOC3 - Aprendizagem Ativa e Gamificada (implementado pelo projeto ENID- Teach) colocarem as suas ideias e debaterem os temas/recursos disponibilizadas pelo curso.
Também se pretende que seja um local para partilharem práticas inovadoras segundo as metodologias ativas e gamificadas.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Focos temáticos 2021 da EPALE. Vamos começar!

Convidamo-lo(a) a enriquecer o que definimos para que este seja um ano intenso, contando com os seus contributos e experiência! Vamos começar por participar nesta discussão online. A discussão terá lugar a 9 de março de 2021, terça-feira, entre as 10:00 e as 16:00 CET (9:00 / 15:00 Lisboa). A discussão escrita será precedida por uma transmissão ao vivo com uma introdução aos focos temáticos de 2021 e será apresentada por Gina Ebner e Aleksandra Kozyra, da Associação Europeia para a Educação de Adultos (EAEA), em representação do Conselho Editorial da EPALE.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Debate da EPALE: o futuro da educação de adultos

A 8 de julho de 2020 (quarta-feira), com início às 10 horas e encerramento às 16 horas (CEST), a EPALE irá promover um debate online sobre o futuro da educação de adultos. Vamos discutir sobre o futuro do setor da educação de adultos, os novos desafios e oportunidades. O debate será moderado pela especialista da EPALE Gina Ebner, secretária-geral da EAEA.

 

Mais