chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Newsroom

Kedy je človek digitálne zručný?

29/10/2019
Tungumál: SK

Na záver európskeho projektu AXESS - Získať kľúčové kompetencie pre ekonomickú a sociálnu súdržnosť podporeného  z európskeho  programu Erasmus+, zorganizovala AINova 28.10.2019 v Centre vedecko-technických informácií v Bratislave  informačný seminár o výstupoch projektu.

Výsledkom projektu je online vzdelávacia platforma prístupná na stránke www.axesslearning.eu všetkým záujemcov o kurzy rozvíjajúce digitálne zručnosti a s ich pomocou aj občianske a spoločenské kompetencie.

Digitálne zručnosti otvárajú občanom dvere na trh práce. Projekt sa orientuje najmä na ženy, ktoré vstupujú do zamestnania po dlhšej prestávke a potrebujú posilniť svoje zručnosti vo využívaní digitálnych technológií v praxi. Projekt ponúka 10 modulov, ktoré sú voľne prístupné v textovej podobe, sú doplnené linkami a videami a obohatené o odborný slovník a bibliografiu k danej téme. Samoštúdium na platforme podporuje príručka a pracovný zošit.

Partnermi pri diseminácii vzdelávacích výstupov bola Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých (AIVD), Spolok slovenských knihovníkov a knižníc (SSKK), ktorých členovia môžu šíriť informáciu o využiteľnosti platformy v knižniciach a Centrum vedecko-technických informácií (CVTI), ktoré poskytlo na podujatie svoju počítačovú miestnosť. Posolstvo dôležitosti digitálnych zručností v spoločnosti, najmä účasti dievčat a žien nám pomohla zdôrazniť pani Petra Kotuliaková z Aj Ty v IT.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn