European Commission logo
Create an account
Can select multiple words with divider comma

EPALE - Elektronička platforma za obrazovanje odraslih

News

Vijesti

Apdovanotos šių metų „Epale“ andragogės

Profile picture for user AusraKar.
Aušra Karklytė
20191115_110446_kopija

Dvidešimtą kartą startavusios suaugusiųjų švietimo savaitės atidarymo konferencijoje „Epale“ apdovanojo šių metų „Epale“ andragogus. Šiemet aktyvių, entuziastingų ir įvairiomis švietimo temomis „Epale“ platformoje rašiusių ir suaugusiųjų švietėjų buvo itin daug, tad „Epale“ andragogo vardą pelnė net 14 darbštuolių, rašiusių įvairiausių temų straipsnius, išteklius ir apžvalgas.

Su džiaugsmu dalinamės apdovanotųjų andragogių vardais ir darbais.

  1. Milena Puchova –  Vilniaus technologijų mokymo centro Plėtros skyriaus vedėja, kuruojanti projektų valdymo, profesinio orientavimo, bendradarbiavimo, viešųjų ryšių ir rinkodaros veiklas. Šiemet „Epale“ platformoje publikavo net 9 straipsnius ir interviu. Rekomenduojame paskaityti interviu su jauna moterimi, kuri pakeitė profesijos sritį iš maisto pramonės į IT.
  2. Agnė Taurienė – Panevėžio darbo rinkos mokymo centro mokymo skyriaus vadovė. Agnė aktyviai dalyvauja rengiant projektų „Erasmus+“ KA1 programų rezultatus, koordinuoja jų įgyvendinimą mokymo įstaigoje. A. Taurienė dirba „Erasmus+“ KA2 programose kaip kūrėja, komunikacijos specialistė. Vienas iš šiemet jos publikuotų straipsnių – „Kaip užauginti profesijos mokytoją?“.
  3. Vaida Sinkevičienė Panevėžio darbo rinkos mokymo centro projektų vadovė, parengusi keletą straipsnių ir išteklių apie profesinio mokymosi metodikas ir aktualijas. Susipažinkite su šiais Vaidos rengtais ištekliais: „Mikroįmonių e-verslo specialisto nuotolinio profesinio mokymo programa“ bei „Naujas įrankis profesinių ir verslo mokyklų bendradarbiavimui“.
  4. Jūratė Raukštienė – Panevėžio darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytoja, projektų, skirtų skatinti mokymąsi visą gyvenimą, srityje dirbanti 12 metų, o šiemet aktyviai dalyvavo ir rengdama turinį „Epale“ platformai – parengė tris kokybiškus straipsnius. Skaitykite Jūratės parengtą straipsnį apie mokymosi sėkmę, kuri gali slypėti net prezentacijos spalvose.         
  5. Lina Trebienė – Jaunuolių dienos centro direktorė, daugiau nei 30 metų dirbanti su specialiųjų poreikių turinčiu jaunimu.  Kaip pati Lina sako, jos darbas – nuolatinė kūryba, nesibaigiantys iššūkiai ir atradimai. Ją žavi nuolatinis mokymasis, inovacijos, kūrybinis ir netradicinis požiūris į kasdienybę, darbą, laisvalaikį bei tarpusavio santykius. Skaitykite Linos straipsnį „Solidarumo kava – neįgaliųjų įtraukties metodas“.
  6. Simona Mačėnaitė – lietuvių kalbos kaip svetimosios mokytoja nuo 2014 m. įgijusi lietuvių filologijos bakalauro ir bendrosios kalbotyros magistro laipsnius. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos savanorė nuo 2018 m. gegužės mėn., šiuo metu studijuojanti Edinburge. Simona parengė net 7 straipsnius apie savanorystę, suaugusiųjų mokymosi įvykius kitose šalyse, naujausiame tekste ji pristato mokymosi savaitės iniciatyvas Slovėnijoje: „Mokymosi paradas ir kitos Suaugusiųjų mokymosi savaitės iniciatyvos Slovėnijoje“.
  7. Aldona Kleivienė Telšių švietimo centro metodininkė nuo 2006 m., turinti 12 m. tarptautinių  projektų vykdymo patirtį, andragogė bei mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programų vertinimo ekspertė. Ji gilinasi į šiuolaikinės bendruomenės reikšmę suaugusiųjų švietimo veiklose, tad labai susipažinkite su vienu iš 5 šiemet parengtų Aldonos straipsnių būtent apie bendruomeniškumą skirtingose ES šalyse „Trys atsakymai – trys skirtingos patirtys kuriant šiuolaikiškas bendruomenes“.
  8. Nijolė  Vaičekauskė –  Telšių švietimo centro metodininkė, andragogė praktikė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė. Ilgametė Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos narė.  „Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo“ vadovė. Kokie iššūkiai ir pergalės aplankė jos vadovaujamą vokiečių kalbos klubą per 5 metus, skaitykite straipsnyje.
  9. Rima Leimontienė – Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininkė, organizuojanti seminarus, pristatymus, rengianti kvalifikacijos tobulinimo programas, gautas idėjas sėkmingai integruojanti į jos inicijuotų ir koordinuotų „Mokymosi visą gyvenimą“ bei ,,Erasmus+“ projektų veiklas. Skaitykite Rimos straipsnį „Mokosi švietėjai – laimi senjorai“ apie senjorų švietimo iniciatyvas Pakruojo rajone.
  10. Greta Bacevičiūtė – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė. Šiemet Greta gilinosi į kraštotyros temą ir domėjosi, kodėl kraštorytos populiarumas auga, sužinokite apie tai ir Jūs - čia.
  11. Silva Blažulionienė – Klaipėdos valstybinės kolegijos specialistė, VšĮ „Kūrybinės ateities idėjos“ prezidentė, „Erasmus+“ programos jaunimo srities projektų kokybės nepriklausoma išorės vertintoja. Autorės straipsnis „Migrantų veiksmingos integracijos į tarptautinę darbo rinką mokymo programa“ labai aktualus šiandieniniame Europos Sąjungos politikos kontekste.
  12. Indrė AdomaitienėVilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centro anglų kalbos mokytoja, aktyvi projektinės veiklos grupių dalyvė, užmeskite akį į vieną iš Indrės naujausių tinklaraščio įrašą „Apie kultūrą ir bendradrabiavimą“.
  13. Viktorija Juškaitė –  Jonavos žmonių su negalia veiklos centro darbuotoja, dalyvaujani įvairiuose tarptautiniuose projektuose, apie vieną iš jų – su Islandija, skaitykite čia.
  14. Jurgita Gudelienė – Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos bibliotekininkė, organizuoja edukacines veiklas jaunimui ir suaugusiems, rengia ir veda Utenos radijo laidą „Stotelė-biblioteka“. Skaitykite Jurgitos straipsnį „Naujos kompetencijos bibliotekų pokyčiams“.

„Epale“ andragogo titulas – tai ne tik įvertinimas už aktyvią veiklą šiais metais, bet ir pasižadėjimas išlikti  aktyviu „Epale“ bendruomenės nariu, toliau dalintis savais pasiekimais, atradimais ir įspūdžiais organizuojant įvairius renginius, rašyti apie savo patirtį projektinėje veikloje, dalintis sukurtomis metodinėmis priemonėmis ar įžvalgomis apie suaugusiųjų švietimo aktualijas.

20191115_130920_kopija
                
20191115_110446_kopija_0

Konferencijos akimirkos. 

„Epale“ dėkoja aktyviausioms už puikius darbus bei skatina tuos, kas nedrįsta, abejoja, neranda laiko mokytis ir tobulėti imant pavyzdį iš šiemet apdovanotųjų. Kas žino, galbūt kitais metais būtent Jūs laikysite analogišką įvertinimą rankose, tad drąsiau!

Login (0)

Komentar

TreeImage.
Vilija Lukošūnienė
Community Hero (Gold Member).
uto, 11/26/2019 - 09:33

Sveikinu „Epale“ andragoges
Sveikinu visas 14 kolegių, kurioms suteiktas 2019 m. „Epale“ andragogės vardas! Tačiau labiausiai džiaugiuosi panevėžiečių pasiekimais, nes tam tikra prasme matau savo darbo „Epale“ eksperte Panevėžio regionui pasiekimus. Kaip sako lietuvių liaudies patarlė: „lašas po lašo ir akmenį pratašo“...Tikiuosi, kad ir tolesnėje „Epale“ veikloje tiek jau turinčios „Epale“ andragogės vardą, tiek dar neturinčios kolegės ar neturintys kolegos iš Panevėžio bus aktyvūs, nes šiame mieste, rajone ir visame Panevėžio krašte vyksta tikrai įdomūs suaugusiųjų švietimo renginiai, iniciatyvos, projektai.

Džiugesys apima „Epale“ andragogių sąraše matant mūsų, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos, savanorės Simonos Mačėnaitės pavardę. Suaugusiųjų mokymosi savaitės 20  metų proga Simona sumąstė apžvelgti keleto Europos šalių patirtį organizuojant suaugusiųjų mokymosi savaites ir/ar festivalius, pristatyti mūsų suaugusiųjų švietėjams kitų  šalių renginių pavyzdžių, pasidalinti jauno žmogaus požiūriu į šį judėjimą. Ieškodama medžiagos straipsneliams Simona ne tik naršė po internetinius šaltinius, bet užmezgė ir „gyvus“ (el.pašto pagalba) ryšius su kolegomis Airijoje ir Slovėnijoje. Nors Lietuvoje šių metų suaugusiųjų mokymosi savaitė jau praėjo, tačiau netrukus (po metų) ji vėl vyks, todėl kviečiu žvilgtelėti į Simonos straipsnelius, gal rasite jums tinkamų idėjų:

Login (0)

Users have already commented on this article

Prijavite se ili Registrirajte za postavljanje komentara.

Želite li napisati članak?

Ne ustručavajte se to učiniti!

Kliknite na donju poveznicu i napišite novi članak!

Najnovije rasprave

TreeImage.
Nives VUCIC

Naglašavanje osnovnih vještina u Europskoj godini vještina

Ulaganje u osnovne vještine u okviru EU godine vještina neizbježno je kako bi se osiguralo ispunjenje njezinih ciljeva.

Više
TreeImage.
Nives VUCIC

Izgradnja vještina za demokratski život. Uloga učenja i obrazovanja odraslih

Počnite raspravljati o tome kako vještine 21. stoljeća mogu učiniti građane aktivnijima!

Više
TreeImage.
Nives VUCIC

Online EPALE rasprava o kreativnosti i kulturi za društvenu koheziju

U srijedu, 7. prosinca, od 10 do 16 sati po srednjoeuropskom vremenu, EPALE će održati online raspravu o kreativnosti i kulturi za društvenu koheziju.

Više

Latest News

Nadolazeći događaji