European Commission logo
Oturum aç Create an account
Each keyword is searched for in the content

EPALE - Avrupa'da Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu

Kaynak

Ieteikumi Latvijai un Ziemeļmaķedonijai uz nākotni vērstas pieaugušo izglītības koordinācijas un pārvadības struktūru stiprināšanai

Profile picture for user Smart minds.
Ruta Ķere
Community Contributor (Bronze Member).

Erasmus+ programmas KA210-ADU Maza mēroga partnerības pieaugušo izglītībā projekta “Jaunu pieaugušo izglītības iespēju veicināšana vietējā līmenī”, Projekta Nr.2021-1-LV01-KA210-ADU-000034001, rezultāti.

smartminds.lv

Līdzdalības līmenis pieaugušo izglītībā arī Latvijā joprojām ir salīdzinoši zems. Tikai 6,6 % pieaugušo 2020. gadā ir piedalījušies izglītībā un apmācībās četru nedēļu laikā, salīdzinot ar ES vidējo rādītāju, kas ir 9,2 %. Investīciju nozīme prasmju attīstībā pieaug gan Latvijā, gan Ziemeļmaķedonijā. Globalizācija un digitalizācija, zaļā pieeja maina darbavietas un to, kā sabiedrība funkcionē un kā cilvēki mijiedarbojas. Pandēmija ir paātrinājusi digitālo pāreju, parādot steidzamu vajadzību pēc elastīgiem darba tirgiem, kuru pamatā ir cilvēku paaugstināta pielāgošanās spēja jaunu prasmju iegūšanai. Stiprinot pieaugušo piekļuvi pieaugušo apmācības iespējām, īpašu uzmanību pievēršot cilvēku ar mazākām iespējām iekļaušanai, un labākai zināšanu apguvei un prasmju attīstīšanai, abas valstis varētu būtiski uzlabot pieaugušo prasmes, un tādejādi paaugstināt uzņēmumu izaugsmi un konkurētspēju. Ir ļoti svarīgi apsvērt, kā nodrošināt pieaugušo apmācību vajadzības, lai uzlabotu viņu prasmes, lai tās atbilstu darba tirgus vajadzībām un globālajām tendencēm.

Izstrādātie projekta rezultāti:

2021.gada decembra pieaugušo izglītības koordinatoru aptaujas rezultāti Latvijā ir pieejami ŠEIT.

Ziņojums par pieaugušo izglītību pašvaldībās Latvijā angļu valodā.

Ziņojums par pieaugušo izglītību vietējā līmenī Ziemeļmaķedonijā angļu valodā.

Salīdzinošā analīze par Latvijas un Ziemeļmaķedonijas pieaugušo izglītības īstenošanu vietējā līmenī angļu valodā. 

2023.gada 16.marta diskusijas kopsavilkums par pieaugušo izglītības veicināšanu pašvaldībās ir pieejams šeit: https://www.smartminds.lv/index.php/lv/aktualitates/secinajumi-no-diskusijas-par-pieauguso-izglitibas-veicinasanu-pasvaldibas 

2023.gada 16.maija diskusijas par ieteikumiem pieaugušo izglītības veicināšanu pašvaldībās kopsavilkums pieejams šeit: https://www.smartminds.lv/index.php/lv/aktualitates/diskusija-par-pieauguso-izglitibas-nodrosinasanu-un-koordinaciju-pasvaldibas 

Modeļi pieaugušo izglītības koordinācijas un pārvaldības uzlabošanai vietējā līmenī Latvijā un Ziemeļmaķedonijā angļu valodā 

Ieteikumi Latvijai un Ziemeļmaķedonijai uz nākotni vērstas pieaugušo izglītības koordinācijas un pārvadības struktūru stiprināšanai latviešu valodā.

Ieteikumi Latvijai un Ziemeļmaķedonijai uz nākotni vērstas pieaugušo izglītības koordinācijas un pārvadības struktūru stiprināšanai angļu valodā.

Ieteikumi Latvijai un Ziemeļmaķedonijai uz nākotni vērstas pieaugušo izglītības koordinācijas un pārvadības struktūru stiprināšanai maķedoniešu valodā.

Erasmus+ programmas projekta “Jaunu pieaugušo izglītības iespēju veicināšana vietējā līmenī” aktivitātes bija vērstas uz to, lai atklātu nepieciešamību pēc pieaugušo izglītības koordinatora un svarīgākajām uzdevumiem un pienākumiem, kas šim amatam jāaptver. Abām valstīm ir atšķirīga pieredze un labā prakse saistībā ar pieaugušo izglītības tēmu.

 

Resource Details
pexels.com.
Kaynak yazar
Samerimpex Impulsi DOO un nodibinājums “Smart minds”
Kaynağın türü
Çalışmalar ve Raporlar
Ülke
Latvija
Yayın tarihi
Language of the document
Latviešu
Angļu
Maķedoniešu
Login (2)

Yorumlar

TreeImage.
Elga Drelinga
Community Collaborator (Silver Member).
Sa, 08/15/2023 - 09:27

Salīdzinošie pētījumi palīdz labāk saprast katras konkrētās valsts stiprās un vājās puses pieaugušo izglītībā, izvirzīt mērķus attīstībai nākotnē. Tomēr jāatzīst, ka pārāk liela aizbildniecība, atbildības pārlikšana uz koordinatoriem, varētu būt nopietns risks: pārņemot atbildību tiek samazināta nepieciešamība jaunajiem pieaugušajiem un pieaugušajiem pašiem domāt, pašiem darīt un iesaistīties. 

Login (0)

Users have already commented on this article

Yorum yazmak için giriş yapın veya kayıt olun.