European Commission logo
Criar uma conta
Poderá selecionar múltiplas palavras utilizando uma vírgula de separação

EPALE - Plataforma Eletrónica para a Educação de Adultos na Europa

Blog

Laimīgā satikšanās

3. novembrī Aizkrauklē notika konfere “Pieaugušo neformālā izglītība – instruments kultūras mantojuma saglabāšanai un tālāknodošanai”.

TreeImage.
Inga Niedra

Konference

Piektdien, 3. novembrī Aizkraukles kultūras centrā notika biedrības “Aizkraukles reģionālā tautskola” rīkotā konference “Pieaugušo neformālā izglītība – instruments
kultūras mantojuma saglabāšanai un tālāknodošanai”. Konference tika rīkota kā NordPlus pieaugušo izglītības programmas atbalstīta projekta “Laimīgā mācīšanās” (Happy Learning, projekta Nr. NPAD-2021/10087) noslēguma pasākums.

Aizkraukles reģionālās tautskolas aicinājumam atsaucās biedrības un citas organizācijas, kuras saistītas ar kultūru un pieaugušo neformālo izglītību.

Tā kā pasākumu rīkoja biedrība “Aizkraukles reģionālā tautskola”, kura savā redzējumā balstās dāņu filozofa N. S. Grundtviga filozofijā, kā arī tuvojas Latvijas dzimšanas diena, rīts iesākās ar kopīgu dziesmas “Nevis slinkojot un pūstot” dziedāšanu. Cilvēki cēlās kājās, dziedot šo dziesmu un gaisā virmoja sajūtas par vienojošu garīgu pacēlumu.

Pirmo uzrunu teica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, kurš ir viens no tautas izglītības aizsācējam Aizkrauklē. Viņš dalījās atmiņās gan par viesošanos Dānijas tautskolā Atmodas pirmajos gados, gan Aizkraukles reģionālās tautskolas dibināšanu.

Uzrunu ar laba vēlējumiem teica biedrības “Aizkraukles reģionālā tautskola” padomes priekšsēdētāja Iveta Biķerniece, kura veica lielu darba un laika ieguldījumu šīs konferences sagatavošanā.

Valsts izglītības attīstības aģentūras Izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departamenta Starptautiskās sadarbības programmu nodaļas vecākais projektu vadītājs Linards Deidulis sveica tautskolu un “Skaņumāju” ar projekta noslēgumu un detalizēti iepazīstināja ar Nordplus projektu iespējām.

Prezentācija

Par biedrības “Skaņumāja” pieredzi izglītojošu aktivitāšu rīkošanā pieaugušajiem dalījās  tradicionālās kultūras speciālists, etnomuzikologs Ilmārs Pumpurs. Savukārt par pieaugušo izaicinājumiem būt laimīgam dzīvē, meklējot savas iespējas un mācoties, iedvesmojoši stāstīja Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības valdes priekšsēdētāja  Iluta Krūmiņa.

Iluta Krūmiņa

Daudzas nozīmīgas aktivitātes Aizkraukles novadā veic biedrības “Pērses krasts” un “Ērberģietes”. Ita Lejiņa, biedrības "Pērses krasts" dibinātāja un vadītāja, iepazīstināja ar  biedrības kultūrizglītības piemēriem prezentācijā “Augt savā kopienā”, bet Žanna Miezīte, biedrības "Ērberģietes" valdes locekle, prezentēja kopienas aktivitātes kā galveno instrumentu kultūras mantojuma saglabāšanai un pārnesei Mazzalvē.

Prezentācija

Ar savu pieredzi dalījās tautskolu pārstāvji no Mālpils un Lizuma. Līvija Mukāne, Mālpils Tautskolas vadītāja, pastāstīja par dažādu projektu realizāciju un veiksmīgu finansējuma piesaisti Mālpils iedzīvotāju iespēju daudzveidošanai. Savukārt Lizuma tautskolas vadītāja Irēna Ābeltiņa ar smalku humoru sniedza stāstījumu par starptautiskiem projektiem un lizumiešu iespējām tajos gūt zināšanas un pieredzi.

Mālpils

Biedrība “Aizkraukles reģionālā tautskola jau ilggadēji lepojas ar sadarbību ar Aizkraukles Mākslas skolu, kurā notiek dažādas mākslas studijas pieaugušajiem. Inese Dembovska, biedrības “Aizkraukles reģionālā Tautskola” pasniedzēja, Mākslas skolas direktore, novēlēja šai sadarbībai augt arvien spēcīgākai.

Aizkraukles reģionālā tautskolas vadītāja Anita Ostrovska prezentēja projekta “Laimīgā mācīšanās” rezultātus un partneru – biedrības “Skaņumāja”, Tallinas tautskolas (Igaunija), Zarasu kultūras centra (Lietuva) – kopīgi izstrādāto “Labās prakses katalogu”. Tur apkopoti pieredzes stāsti, kā veiksmīgi notiek vietējā kultūras mantojuma apzināšana un tālāknodošana caur pieaugušo neformālo izglītību, mākslas un kultūras pieredzēšanu, kopienas saliedēšanu. Labās prakses katalogs jau novembra beigās tiks ievietots biedrību mājas lapās un lasāms latviešu, kā arī angļu valodā. Ar to varēs iepazīties arī pieaugušo izglītības platformā EPALE. Paldies Sandrai Lipskai par skaistā maketa un kopīgā satura veidošanu!

Pēc konferences turpinājās neformālas diskusijas un ikviens varēja izgatavot savu īpašo suvenīru – ziepītes ar dabas materiāliem. Par šīs darbnīcas vadīšanu jāpateicas skrīverietei Lilijai Ziediņai. Ar muzikāliem sveicieniem pasākumu noslēdza kapelas “Karikste” muzikanti, kuri arī paši bija piedalījušies projektā “Laimīgā mācīšanās” – Līga Butāne, Jānis Ostrovskis, Dzintars Skeranskis un Anita Ostrovska.

Visas dienas garumā katram bija iespēja pīt maskēšanās tīklu varonīgās Ukrainas armijas vajadzībām, iesienot mākslinieces un Ukrainas aktīvas atbalstītājas Vairas Lejnieces batikotās lentītes tajā.

Paldies ikvienam konferences dalībniekiem un visiem, kuri veica savu ieguldījumu konferences tapšānā un norisē!

 

Anita Ostrovska, projekta vadītāja

 

Foto autori: Anta Teivāne, Iveta Biķerniece, Anita Ostrovska

Logo

Login (1)

Want to write a blog post ?

Não hesite em fazê-lo!
Clique no link abaixo e comece a publicar um novo artigo!

Discussões mais recentes

Profile picture for user n00aafyb.
Enid-teach Portugal
Community Hero (Gold Member).

Aprendizagem Ativa e Gamificada

Este é um espaço para os participantes do NOOC3 - Aprendizagem Ativa e Gamificada (implementado pelo projeto ENID- Teach) colocarem as suas ideias e debaterem os temas/recursos disponibilizadas pelo curso.
Também se pretende que seja um local para partilharem práticas inovadoras segundo as metodologias ativas e gamificadas.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Focos temáticos 2021 da EPALE. Vamos começar!

Convidamo-lo(a) a enriquecer o que definimos para que este seja um ano intenso, contando com os seus contributos e experiência! Vamos começar por participar nesta discussão online. A discussão terá lugar a 9 de março de 2021, terça-feira, entre as 10:00 e as 16:00 CET (9:00 / 15:00 Lisboa). A discussão escrita será precedida por uma transmissão ao vivo com uma introdução aos focos temáticos de 2021 e será apresentada por Gina Ebner e Aleksandra Kozyra, da Associação Europeia para a Educação de Adultos (EAEA), em representação do Conselho Editorial da EPALE.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Debate da EPALE: o futuro da educação de adultos

A 8 de julho de 2020 (quarta-feira), com início às 10 horas e encerramento às 16 horas (CEST), a EPALE irá promover um debate online sobre o futuro da educação de adultos. Vamos discutir sobre o futuro do setor da educação de adultos, os novos desafios e oportunidades. O debate será moderado pela especialista da EPALE Gina Ebner, secretária-geral da EAEA.

 

Mais