European Commission logo
Criar uma conta
Poderá selecionar múltiplas palavras utilizando uma vírgula de separação

EPALE - Plataforma Eletrónica para a Educação de Adultos na Europa

Blog

Susipažinkime su interaktyvia Aukštaitijos skulptūrų alėja

Zarasų rajono savivaldybės ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos kviečia lankytojus į naują interaktyvų turą.

TreeImage.
Jolanta Lementauskiene

Internete dabar galėsite pakeliauti po Zarasų ir Utenos rajonus – virtualiai susipažinti su skulptūrų alėja ir pažinti skulptūras ir jų istorijas iš arti.   
„Ši projektinė veikla buvo pakankamai nauja ir įdomi. Idėja kurti interaktyvią skulptūrų alėją gimė gana netikėtai, kai keliaudama suvokiau, kiek mažai pati žinau apie mūsų rajone pastatytas medines ir akmenines skulptūras, paminklus, kas jų autoriai, ar paminklai dabar svarbūs bendruomenei. Laikas gana greit nutrina prisiminimus, todėl buvo puiki proga peržiūrėti kraštotyros fondus ir pakalbinti skaitytojus. Džiaugiamės, kad bibliotekos yra suradusios nišą, kaip, naudojant šiuolaikines technologijas, padaryti kraštotyros informaciją prieinamesne visiems,“– pasakojo projekto vadovė Jolanta Lementauskienė. 
Ši iniciatyva pratęsė ankstesniais metais įgyvendintų projektų, kurių metu abiejose bibliotekose buvo sukurti Šeimos skaitmeninių veiklų centrai, veiklas. Nuo 2019 m. veik kasmet turima technologinė bazė plečiama vis nauju edukaciniu turiniu. 
Naujame interaktyviame žemėlapyje, kurį rasite interneto adresu https://skulpturualėja.lt, patalpinti svarbūs Zarasų ir Utenos kultūros paveldui objektai – akmeninių ir medinių skulptūrų darbai. Alėja su vietovių pavadinimais išdėstyta 10 stotelių. 360 laipsnių skulptūrų vaizdus lydi tekstai, kuriuose trumpa informacija apie skulptūros kultūrinį, istorinį, socialinį veidą, gyventojų prisiminimai. Žemėlapį puošia dailininkės Ulos Šimulynaitės nupiešti piešiniai. Surinkta informacija iš Zarasų ir Utenos viešųjų bibliotekų kraštotyros fondų, kitų šaltinių, žmonių prisiminimų. Bendradarbiauta su Zarasų krašto muziejumi, VšĮ Zarasų turizmo ir verslo  informacijos centru.  
Žemėlapiui kurti pasirinktos miestų ir rajonų skulptūros, sukurtos ir pastatytos minint svarbias datas ar rajonams iškilių asmenybių jubiliejus bei pasižyminčios įdomesniais pasakojimais – paminklas Dominykui Bukontui ir skulptūra „Elniažuvė“ Zarasuose, nepriklausomybės paminklai Dusetose, Degučiuose, Salake, paminklas Didžiavaryje Emilijai Pliaterytei ir Cezariui Pliateriui, paminklas kompozitoriui Juozui Gruodžiui, stogastulpis Gruodžiams Rokėnuose, Jono Basanavičiaus paminklas Utenoje, Antano ir Motiejaus Miškinių sodyboje esantys stogastulpiai, paminklas Šv. Florijonui Užpaliuose, stogastulpis istorikui Alfonsui Šapokai Grybelių kaime, Leliūnų skulptūrų parkas Utenos rajone. 
Ar prisimename Salake (Zarasų r.) pastatyto nepriklausomybės paminklo autorių – skulptorių Maksą Farbmaną (Max Farbmann-Mordechai, 1886-04-01–1950-04-20), Lietuvos žydų skulptorių, gimusį Salake, XX amžiaus pradžioje išgarsėjusį Europoje, ypač Vienoje (Austrija). Ar pamename, kokia proga Didžiadvario kaime, Dusetų seniūnijoje, Zarasų r. buvo atidengtas paminklinis akmuo 1831 m. sukilėliams? Ar pagalvojame, kodėl Utenoje pastatytas paminklas tautos patriarchui Jonui Basanavičiui? O kodėl būtent Užpalių (Utenos r.) aikštėje pasitinka Šv. Florijono, ugniagesių gelbėtojo, skulptūra?  
Nuoširdūs ir prasmingi žmonių prisiminimai sudomins kiekvieną skulptūrų alėjos lankytoją. Dusetiškė Marija Varenbergienė pasakojo, kaip ir kada buvo išniekintas ir nugriautas nepriklausomybės paminklas Dusetose. Degučių skaitytojai prisiminė, kokios tradicijos formavosi atstačius nepriklausomybės paminklą. 
Dėmesio tikrai susilauks naujas edukacinis žaidimas apie grafaitę Emiliją Pliaterytę – 1831 m. sukilimo dalyvę. Akį traukia interaktyvūs piešinukai, kuriuos paspaudus galima sužinoti naujų ir primirštų faktų bei istorijų apie Emilijos gyvenimo etapus ir to meto aplinką. 
Šis žemėlapis (turas) sukurtas įgyvendinant projektą „Aukštaitijos skulptūrų alėja atgimsta virtualiai“, kurį finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Zarasų rajono savivaldybė. Projekto įgyvendinime dalyvauja Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka. Daugiau informacijos kreiptis į Jolantą Lementauskienę, tel. 8 385 52801.
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Aukštaitijos skulptūrų alėja.
Login (1)
Etiquetas

Want to write a blog post ?

Não hesite em fazê-lo!
Clique no link abaixo e comece a publicar um novo artigo!

Discussões mais recentes

Profile picture for user n00aafyb.
Enid-teach Portugal
Community Hero (Gold Member).

Aprendizagem Ativa e Gamificada

Este é um espaço para os participantes do NOOC3 - Aprendizagem Ativa e Gamificada (implementado pelo projeto ENID- Teach) colocarem as suas ideias e debaterem os temas/recursos disponibilizadas pelo curso.
Também se pretende que seja um local para partilharem práticas inovadoras segundo as metodologias ativas e gamificadas.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Focos temáticos 2021 da EPALE. Vamos começar!

Convidamo-lo(a) a enriquecer o que definimos para que este seja um ano intenso, contando com os seus contributos e experiência! Vamos começar por participar nesta discussão online. A discussão terá lugar a 9 de março de 2021, terça-feira, entre as 10:00 e as 16:00 CET (9:00 / 15:00 Lisboa). A discussão escrita será precedida por uma transmissão ao vivo com uma introdução aos focos temáticos de 2021 e será apresentada por Gina Ebner e Aleksandra Kozyra, da Associação Europeia para a Educação de Adultos (EAEA), em representação do Conselho Editorial da EPALE.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Debate da EPALE: o futuro da educação de adultos

A 8 de julho de 2020 (quarta-feira), com início às 10 horas e encerramento às 16 horas (CEST), a EPALE irá promover um debate online sobre o futuro da educação de adultos. Vamos discutir sobre o futuro do setor da educação de adultos, os novos desafios e oportunidades. O debate será moderado pela especialista da EPALE Gina Ebner, secretária-geral da EAEA.

 

Mais