European Commission logo
Prijavi se Create an account
Each keyword is searched for in the content.

EPALE - Elektronska platforma za obrazovanje odraslih u Evropi

Blog

Одржан стручни скуп „Примена платформе Виртуелко у настави“

У Великој Плани у хотелу "Кира" дана 26.6. - 27.6.2024 је одржан стручни скуп, који је окупио 18 наставника економске групе предмета.

Дана 26.6.2024. одржана је обука 15 наставника економских школа, који предају обуку у виртуелном предузећу  за рад на платформи „Виртуелко“, као последња фаза дисеминације пројекта КА 210 ВЕТ ,,Учимо кроз рад у школи и припремамо се за рад у привреди”

Обуку смо реализовали колега програмер Дејан Петровић и ја, координаторка пројекта, Оливера Стошић. Обука је била потребна да би се наставници у наредној школској години припремили и уводили у наставу коришћење приручника за рад на платформи а у циљу одрживости пројектних резултата.

Обуком су обухваћени наставници из следећих школа:

  1. Економска школа, Чачак – 4 наставнице
  2. Економска школа Сопот – 4 наставнице
  3. ЕТШ Пожаревац – 2 наставнице
  4. ЕТШ Пријепоље – 1 наставница
  5. Средња школа Гроцка – 1 наставница
  6. Економска школа Пирот – 2 наставнице и директор школе ( наставник економ. Гр. Предмета и члан УО Заједнице економских школа)
  7. ЕУШ В. Плана – 1 наставница приправница

Обзиром да сам кроз дисеминацију закључила да је важно обучити наставнике а нисмо имали предвиђена средства у буџету пројекта, обратила сам се за финансијску помоћ стратешком партнеру, компанији ДИС из Крњева. Они су нам одобрили тражени износ за покриће трошкова одржавања обуке и на заједничкој вечери са нама поделили искуства о потребама за кадровима у њиховој компанији. Оценили су идеју коришћења платформе и приручника у настави врло корисном, поготову у ери дигитализације.

Обука наставника је осмишљена као симулација рада између производне и трговинске компаније. Свима смо поделили одштампане материјале, сценарио за рад и задатке. Сваки наставник је креирао једну производну и једну трговинску компанију, које су међусобно слале упит, понуду, поруџбину, фактуру а уједно заводили документа у деловодник. Када су успоставили пословање, приказали смо које нивое попуњавања докумената по службама имају а да само наставници могу „откључавати“ и мењати документ, уколико ученици погрешно унесу податке. Након тога су кроз финансијску службу имали попуњавање благајничке документације и књижење пословних промена. Прво су попуњавали благајничке налоге наплатите и исплатите, затим готовинске и безоготовинске инструменте платног промета и на крају благајнички дневник, а све према припремљеном задатку. Након тога су књижили набавку и продају робе и основног средства. На крају, приказане су области спољнотрговинског пословања на примеру ВПД Извор из  Србије и ВПД Калос из Северне Македоније.

Сматрам да је реализација ове обуке била завршни корак у нашим пројектним активностима, што ће омогућити одрживост створених пројектних резултата у будућности.

Attachments
На тераси хотела Кира у Великој Плани су окупљени наставници направили заједничку фотографију....
Присутни наставници на обуци у Великој Плани.
Likeme (2)

Prijavite se ili Registrujte da biste postavljali komentare.