European Commission logo
Créer un compte

News

Actualités

Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimleri

Profile picture for user melikeuysal.
melike uysal

xssdfsdf

Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi'nin himayelerinde başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında, 81 ilden 1106 öğretmene eğitici eğitimi verildi. Eğitici eğitmenlerimiz aracılığıyla, aile okulu ile ilgili 81 ilde yaklaşık 100 bin öğretmene eğitim vererek projenin sahada ses getirmesi sağlandı.

 

Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER, "Aile bir okuldur, okul bir ailedir. İki kavram birbirinin tamamlayıcısıdır. " diyerek aile-Okul ilişkilerinin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladığı projede, sahada bulunan öğretmenlerimiz aracılığıyla 1 milyon 250 bin aileye ulaşarak   "Aile içi iletişim, Aile içi Şiddet, Dijital Bağımlılıklar, Madde Bağımlılıkları, Kültür, Ahlak, Adab-ı muaşeret" gibi ailelerin ve öğrencilerin gelişimlerine destek olacakları konularla kapsamlı eğitim hizmetleri sunuldu.

 

Aile Okulu Projesi hedefleri doğrultusunda çalışmalara ara vermeden devam ettiğimiz eğitimler kapsamında, eğitici eğitimini alan 500 öğretmenimize "Bireysel Gelişim ve Kültürel Farkındalık", "Anne-Baba Tutumları ve Çocuk Gelişimi", "Aile Hukuku", "Türk Edebiyatında Aile" ve "Nezaket ve Görgü Kuralları (Adab-ı Muaşeret) alanlarında  eğitimler vererek uzmanlaşmaları sağlanacaktır.

 

Kaynak: https://hbogm.meb.gov.tr/www/aile-okulu-projesi-egitici-egitimleri-deva…

Login (0)
Étiquettes

Vous souhaitez écrire un article?

N'hésitez pas à le faire!

Cliquez sur le lien ci-dessous et publiez un nouvel article!

Dernières discussions

TreeImage.
Johanne Ranson
Community Contributor (Bronze Member).

La nécessité d'éduquer au consentement dès le plus jeune âge

Skills for consent, un projet de création d’un livret d’activités d’éducation au consentement

Plus
Profile picture for user n00aon04.
Marco Cecchinato

Durabilité et formation des adultes : aller au-delà des compétences vertes ?

Rejoignez-nous pour réfléchir aux compétences vertes comme moyen d'aborder des questions complexes et interconnectées telles que le changement climatique et les défis environnementaux.

Plus
Profile picture for user André Chauvet.
André Chauvet
Community Hero (Gold Member).

Orienter sa vie professionnelle vers un monde durable et juste ?

En quoi les choix de carrière individuels sont susceptibles d’initier des transformations vers une économie plus soutenable générant une plus grande justice sociale ?

Plus