European Commission logo
Criar uma conta
Poderá selecionar múltiplas palavras utilizando uma vírgula de separação

EPALE - Plataforma Eletrónica para a Educação de Adultos na Europa

News

Notícias

Seminārs par mikrokvalifikācijām Latvijā augstākās izglītības attīstībai

TreeImage.
Inga Niedra
Seminārs

10.maijā plkst. 15.00 Izglītības un zinātnes ministrija projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros un KPMG Latvija rīko semināru “Mikrokvalifikācijas Latvijā augstākās izglītības attīstībai”.

Semināra mērķis ir veicināt diskusiju par mikrokvalifikāciju nepieciešamību un iespējamajiem risinājumiem Latvijā.

KPMG vecākā eksperte, EPALE Vēstniece Latvijā un semināra idejas autore Anita Līce atzīst: “Mikrokvalifikāciju fenomens ir par to, kā radīt lielāku un kvalitatīvāku pieaugušo izglītības piedāvājumu. Lai veidotos jaunas, izcilas, darba tirgū aktuālas, kvalitatīvas īsās mācību programmas, kas sniedz augstu pievienoto vērtību izglītības guvējiem. Tās var kombinēt un atzīt lielākās kvalifikācijās. Novērojumi liecina, ka darītāji nesnauž, un jau šobrīd mums ir augstskolas ar šādu piedāvājumu. Tomēr mums būtu jātiecas uz to, lai mūsu augstskolas būtu izvēle Nr. 1, ja nodarbinātajiem jāapgūst jaunas augstākā līmeņa kompetences, un lai interesentiem mācīties mūsu augstskolās nebūtu ģeogrāfisko robežu”.

Semināra pirmo daļu, kas veltīta sarunām par starptautisko pieredzi mikrokvalifikāciju attīstībā un to potenciālam Latvijā, atklās KPMG Latvijā partnere Evija Šturca. Ar īsu pārskatu par mikrokvalifikācijām Eiropas Savienībā un Latvijā dalīsies KPMG vecākā eksperte un EPALE Vēstniece Latvijā Anita Līce un Akadēmiskās informācijas centra valdes priekšsēdētāja Baiba Ramiņa.  Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Diāna Laipniece pastāstīs par mikrokvalifikāciju loma izglītības sistēmā Latvijā. OECD Izglītības un prasmju direktorāta Politikas konsultāciju un īstenošanas nodaļas Augstākās izglītības komandas analītiķe Shizuka Kato dalīsies ar informāciju par virzību uz mikrokvalifikāciju OECD valstīs. Semināra pirmo daļu noslēgs Dublinas Pilsētas Universitātes Mikrokvalifikāciju stratēģijas un inovāciju direktore, profesore Dr. Mairéad Nic Giolla Mhichíl ar stāstījumu par mikrokvalifikāciju  ieviešanu Dublinas Pilsētas universitātē.

Par augstskolu pieredzi un plāniem mikrokvalifikāciju attīstībā tiks diskutēts semināra otrajā daļā, kur dažādu Latvijas augstskolu pārstāvji dalīsies ar savu līdzšinējo pieredzi, sasniegumiem un nākotnes plāniem vai ambīcijām, piedāvājot izglītības iespējas pieaugušajiem. Tiks diskutēts arī par galvenajiem izaicinājumiem, kas ierobežo mikrokvalifikāciju attīstību un par iespējamiem risinājumiem, kā arī veiksmīgiem starptautiskiem piemēriem, no kuriem Latvijai mācīties. Diskusijā piedalīsies Vidzemes augstskolas Akadēmiskais un zinātņu prorektors, profesors Kārlis Krēsliņš, Rīgas Tehniskās universitātes Studiju prorektore, profesore Elīna Gaile-Sarkane, Latvijas Universitātes Studiju prorektore, profesore Kristīne Strada-Rozenberga un Daugavpils Universitātes Studiju prorektore, profesore Inese Kokina.

Semināru vadīs KPMG Latvijā Vadības konsultāciju projektu vadītājs Kristaps Kovaļevskis.

Seminārs notiks 10. maijā no plkst. 15.00 līdz 17.00 KPMG Latvija birojā - biznesa centra Verde 8.stāvā, Roberta Hirša ielā 1, Rīgā.

Pieteikšanās semināram ir atvērta līdz 7. maijam.

Seminārs tiek rīkots Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā Eiropas Komisijas Erasmus+ projekta „EPALE Nacionālais atbalsta dienests” (Eiropas Komisijas Granta līgums Nr. 101074777—EPALE NSS LV) ietvaros.

Login (1)

Quer escrever um artigo?

Não hesite em fazê-lo!

Clique na ligação abaixo e comece a publicar um novo artigo!

Discussões mais recentes

Profile picture for user n00aafyb.
Enid teach
Community Hero (Gold Member).

Aprendizagem Ativa e Gamificada

Este é um espaço para os participantes do NOOC3 - Aprendizagem Ativa e Gamificada (implementado pelo projeto ENID- Teach) colocarem as suas ideias e debaterem os temas/recursos disponibilizadas pelo curso.
Também se pretende que seja um local para partilharem práticas inovadoras segundo as metodologias ativas e gamificadas.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Focos temáticos 2021 da EPALE. Vamos começar!

Convidamo-lo(a) a enriquecer o que definimos para que este seja um ano intenso, contando com os seus contributos e experiência! Vamos começar por participar nesta discussão online. A discussão terá lugar a 9 de março de 2021, terça-feira, entre as 10:00 e as 16:00 CET (9:00 / 15:00 Lisboa). A discussão escrita será precedida por uma transmissão ao vivo com uma introdução aos focos temáticos de 2021 e será apresentada por Gina Ebner e Aleksandra Kozyra, da Associação Europeia para a Educação de Adultos (EAEA), em representação do Conselho Editorial da EPALE.

Mais
TreeImage.
Cristina PEREIRA

Debate da EPALE: o futuro da educação de adultos

A 8 de julho de 2020 (quarta-feira), com início às 10 horas e encerramento às 16 horas (CEST), a EPALE irá promover um debate online sobre o futuro da educação de adultos. Vamos discutir sobre o futuro do setor da educação de adultos, os novos desafios e oportunidades. O debate será moderado pela especialista da EPALE Gina Ebner, secretária-geral da EAEA.

 

Mais

Latest News

Eventos futuros