European Commission logo
Opret en bruger
Kan vælge flere ord ved at indsætte komma

EPALE - den Elektroniske Platform for Voksenlæring i Europa

Begivenheder

Begivenheder

Velkommen til EPALE-kalenderen! Dette værktøj er blevet skabt og lanceret med tanke på dig. Større voksenlæringsaktiviteter vil blive slået op her, sammen med uddannelsesmuligheder og konferencer fra hele Europa rettet mod fagfolk inden for voksenuddannelsesområdet.

Bemærk, at du har mulighed for at benytte filtrering, således at du kan filtrere dit søgeresultat i forhold til eksempelvis sprog og land.

Begræns dine resultater

Attending Fee

Anvedte filtre

24 maj
2024

Zbrusu nový nástroj měření a hodnocení kvality vzdělávání dospělých v ČR vyvinutý týmem Firemního vzdělávání je konečně tu! Jmenuje se RATEA a ověřuje splnění standardu kvality vzdělávání dospělých spolu s hodnocením zákazníky a účastníky rozvojových a vzdělávacích akcí.
Pokud máte zájem o bližší seznámení s ratingem kvality vzdělávání dospělých RATEA, připravili jsme pro Vás setkání, kde jej podrobně představíme a zodpovíme Vaše otázky.
http://www.ratea.eu

24 maj
2024
Ongoing

I Encuentro Erasmus+ FP Aragón

Spain,  Zaragoza

El próximo 24 de mayo tendrá lugar el I ENCUENTRO ERASMUS+ FP ARAGÓN en el Centro de Innovación para la FP de Aragón (CIFPA)

24 maj
2024
Ongoing

Dani Kreativne Europe u BIH: Mogućnosti i potencijali

Bosnia and Herzegovina,  Ljubuški

Za sve kulturne organizacije, kreativce, javne institucije i poduzeća u Ljubuškom 24. i 25. svibnja bit će organizirani “Dani Kreativne Europe: Mogućnosti i potencijali”