European Commission logo
Create an account

News

Haberler

Ar bus jūsų bendrieji gebėjimai įsidarbinimo koziris?

Profile picture for user zivilej.
V.Zivile Jonyniene
Foto_training_1

Kaip įsivaizduotumėte idealų savo darbo kolektyvą? Patiktų pozityvūs, neslegiantys santykiai darbe? Norėtumėte pasitikėti bendradarbiais ir šauniai dirbti komandoje?  Sklandžiai bendradarbiauti gyvai ir elektroninėse erdvėse?

Ko gero, nesvarbu, kur dirbtume, visur praverstų toks šaunus darbo kolektyvas. Ko gero, darbus atliktume greičiau, geriau ir su didesniu malonumu. Vadinasi, bet kokiame darbe svarbios bendrosio darbuotojo kompetencijos –pasitikėjimas savimi ir tinkamas bendravimas (socialinė), gebėjimas planuoti, priimti sprendimus ir atsakingai atlikti užduotis (iniciatyvumo ir verslumo), gebėjimas naudotis informacinėmis technologijomis bei suprasti ir gerbti įvairių kultūrų žmones.

Akivaizdu, kad darbuotojų bendrieji gebėjimai reikalingi ateities ekonomikai ir darbo rinkai. Todėl 6 ES šalių partneriai suvienijome pastangas ištirti, kokie bendrieji gebėjimai ES šalių darbo rinkose svarbiausi ir  kokia yra pasiūla suagusiesiems šių gebėjimų įgyti mokantis. Ypatingai dėmesį kreipiame į darbo ieškančius žemesnės kvalifikacijos asmenis. Siekiame jiems sudaryti galimybes laisvai ir nemokamai tobulinti savo bendruosius gebėjimus ir gauti jų pasiekimus patvirtinantį sertfikatą, kuris, tikėtina, būtų vertinamas ir darbo rinkoje.

Foto_training_1_0

 

Šiuo metų atlikta bendrųjų gebėjimų mokymų poreikio analizė, pagrįsta 6 ES šalių duomenimis (http://icaro-softskills.eu/wp-content/uploads/2018/04/ICARO-IO1-Transna…. ) Sukurtas bendrųjų gebėjimų (įsi)vertinimo įrankis (http://icaro-softskills.eu/wp-content/uploads/2018/09/IO2_Soft-Skills-A…. ), kuriama bendrųjų gebėjimų suaugusiųjų mokymo programa “Iš namų į darbą”. Šiame kūrybiniame darbe bendradarbiaujame su suaugusiųjų švietėjais,  universitetų dėstytojais, NVO bei verslo įmonių atstovais. 

Bendrųjų gebėjimų mokymų poreikio analizė atskleidė, kad labiausiai stokojama atviros prieigos mokymosi išteklių, bendrųjų gebėjimų vertinimo instrumentų ir pasiekimų pripažinimo struktūros bei pačių suaugusiųjų švietėjų motyvacijos ir gebėjimų dirbti su šia tematika. Reikšmingiausiais darbo rinkoje  įvardinti skaitmeninio raštingumo gebėjimai. Toliau rikiuojasi gebėjimas planuoti, dirbti individualiai ir komandoje, bendrauti ir priimti kompromisus.

Bendrųjų gebėjimų (įsi)vertinimo įrankis išsiskiria tuo, kad jame vertinama, kaip konkretus gebėjimas buvo išreikštas konkrečioje gyvenimo situacijoje.  T.y. siekiama įvertinti gebėjimo integralumą - žinių ir praktikos vienovę. Instrumentą galėsite rasti anglų, vokiečių, ispanų, graikų ir lietuvių kalbomis.

Suaugusiųjų mokymo programa sudaryta iš 4 modulių, skirtų stiprinti atskiras kompetencijas: socialinę-pilietinę, skaitmeninio raštingumo, iniciatyvos ir verslumo, kultūrinio sąmoningumo. Sudaryta iš teorinių žinių ir praktinių užduočių komplekto. Šiuo metu programa parengta anglų kalba. Lietuvių kalba programą atvirai prieigai pateiksime  2019 metų vasarą.

Tikėtina, kad bendrieji gebėjimai rimtesniu įsidarbinimo koziriu taps, jei rasime būdų, kaip šių gebėjimų pasiekimus pripažinti ir sertifikuoti.

Daugiau informacijos http://icaro-softskills.eu

Login (1)
Themes addressed

Yorumlar

Profile picture for user RASA POCEVIČIENĖ.
RASA POCEVIČIENĖ
Çar, 03/20/2019 - 21:18

Šių kompetencijų įgijimas ir tobulinimas yra itin svarbus siekiant pagerinti užimtumą, padėti užtikrinti asmens realizaciją, socialinę aprėptį ir įtrauktį, aktyvų pilietiškumą ir pan. Būtent bendrosios kompetencijos rodo asmens gebėjimą veikti organizuotai sudėtingomis, besikeičiančiomis ir neprognozuojamomis aplinkybėmis ir sąlygomis. Bendrųjų kompetencijų ugdymas(is) yra labai aktualus ir reikšmingas kiekvieno asmens brandai ir pasiruošimui tolesniam mokymuisi ir sėkmingai profesinei karjerai, o ypač socialinės rizikos, socialinės atskirties grupėms. Dėl šios priežasties įkalinimo įstaigose esančių asmenų bendrųjų kompetencijų ugdymas(is) yra dar aktualesnis – ir ne tik dėl sparčios visuomenės kaitos, bet ir dėl poreikio resocializuotis išėjus iš įkalinimo įstaigos. 
Login (0)
TreeImage.
Rita Vargalytė
Pa, 02/24/2019 - 18:10

Taip. Tikrai akivaizdu, kad darbuotojų bendrieji gebėjimai reikalingi ateities ekonomikai ir darbo rinkai. Šiandien pramonėje dirbantiems žmonėms jau reikia ne tik specialių techninių žinių, bet ir gero kompiuterinio raštingumo bei tokių kompetencijų, kaip kalbų mokėjimas, bendravimo meno išmanymas bei gebėjimas dirbti lanksčiai laiko ir vietos atžvilgiais.
Login (0)

Users have already commented on this article

Yorum yazmak için giriş yapın veya kayıt olun.

Bir metin mi yazmak istiyorsunuz?

Öyleyse çekinmeyin!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve yeni bir metin yayınlamaya başlayın!

Son tartışmalar

TreeImage.
Halis Ceylan

Avusturya'da Dijital Eğitim

TreeImage.
Halis Ceylan

Erasmus Projeleri Sizlere Nasıl Katkı Sağladı?

TreeImage.
Halis Ceylan

"Yetişkin Eğitimi Öğretmenlerinin Dijital Berecilerinin Geliştirilmesi" Konulu KA122 Erasmus+ Projemizin Yaygınlaştırma Çalışmalarını Yapıyoruz

Tokat Pazar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün 2022 çağrı döneminde kendi yazmış oldukları Erasmus+ KA122-ADU projesi için Avusturya'nın Viyana şehrinde 5 gün 5 öğretmenimiz uygulamalı dijital eğitim almışlardır.
Proje No: 2022-1-TR01-KA122-ADU-000079242

Devamı

Latest News

Yaklaşan Etkinlikler