News
Haberler

Sācies balsojums "2021. gada Eiropas cilvēks Latvijā"

Gada Eiropas cilvēka Latvijā tituls tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem ir devis būtisku ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā.

Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, kas tradicionāli notiek gada izskaņā. Balsojums ir veids, kā pateikt paldies  cilvēkam, kurš  šajā gadā saviem darbiem ir visvairāk veicinājis Eiropas integrāciju Latvijā un Latvijas integrāciju Eiropā un ir darījis vairāk, nekā to prasa darba pienākumi.

Eiropas Kustība Latvijā plats banneris

Kandidāti titulam 2021. gada Eiropas cilvēks Latvijā tika izvirzīti šā gada rudenī. Aicinām balsot par TOP10 kandidātiem vai izvirzīt savu kandidātu līdz 9. decembrim:

https://ej.uz/2021GadaCilveks

TOP10 kandidāti (minēti alfabētiskā secībā pēc vārda pirmā burta) un to izvirzīšanas pamatojums:

  • Andrejs Vasiļjevs, Tilde valdes priekšsēdētājs. “Viņš apliecina, ka esam arī uzņēmēju tauta, spējot piedāvāt unikālus produktus mazo valodu izmantošanai tīmeklī. Ar savu darbību un redzējumu ved uzņēmumu Tilde Eiropas un pasaules mašīntulkotāju un valodu tehnoloģiju zvaigznājā. Atzīts līderis, nodrošinot digitālos risinājumus uz kuriem ar skaudību raugās pat igauņi.”
  • Imants Lancmanis, mākslas vēsturnieks, gleznotājs, Rundāles pils bijušais direktors. “Gada, bet patiesībā mūža Eiropas cilvēks Latvijā. Latvijas kultūras un morāles mugurkauls. Apliecinājis, ko Rundāles pils vēsturiskā dārza pārvaldība un attīstība sniedz mūsdienu Latvijai un Eiropai, iegūstot prestižo Eiropas Dārza balvu 2021. Viņa grāmatas izstaro gaismu tumšajos pandēmijas laikos, parādot mūsu eiropeiskās saknes un saites. Ar savu pilsonisko stāju, mudinot vakcinēties, palīdzējis pārliecināt daudzus svārstīgos un izglābt daudz dzīvību.”
  • Inga Spriņģe, pētnieciskā žurnāliste, neatkarīgā pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica līdzdibinātāja. “Stabilā komandā ar S. Jembergu vēršas pret infodēmiju mūsu prātos. Skaidri un asprātīgi atmasko melus un viltvāržus. Iespējams, ka 21. gs lielākais Eiropas un pasaules izaicinājums ir manipulācija ar mūsu prātu – Inga atmasko un parāda īstās sejas, lai mēs neapmulstu.”
  • Iveta Kažoka, domnīcas Providus vadītāja. “Viņa nebaidās no sāpīgu un grūtu tēmu izrunāšanas. Brīvās pasaules parametru pārzinātāja un atgādinātāja. Ceļa rādītāja ar dziļu analītisku tvērienu un skaidru valodu. Nav sagadīšanās, ka tieši Ivetai uzticēts moderēt Konferences par Eiropas nākotni pilsoņu paneli demokrātijas jomā, veidojot mūsu kontinenta nākotni. Nešaubos, ka šis panelis sniegs taustāmus un reālus priekšlikumus, ko un kā turpmāk darīt Eiropas Savienības līmenī.”
  • Juris Binde, Latvijas Mobilais Telefons prezidents, zinātnieks, inženieris. “Īsts patriots, eiropeisku vērtību iemiesotājs un digitālo tēmu “guru”. Domā un dara to, kas jādara, lai ieviestu modernākas tehnoloģijas Latvijā, mazinot sabiedrības aizspriedumus pret G5 un citiem jauninājumiem. Vērtīgas idejas arī izglītības jomas pilnveidei. Veido stabilu pamatu nākotnei. Digitalizācija ir lielais Latvijas un Eiropas uzdevums.”
  • Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore. “Beidzot ir laiks godināt Kristīni, jo viņas ieguldījums pilsoniskās sabiedrības attīstībā Latvijā ir nenovērtējams. Iesaistoši un aktīvi pārstāv Latvijas pilsoniskās sabiedrības intereses Konferencē par Eiropas nākotni. Šī konference definēs to, kādā Eiropā dzīvos mūsu bērni.”
  • Marija Golubeva, Latvijas Republikas iekšlietu ministre. “Bez bailēm, mierīgi un pacietīgi skaidro nepopulāras tēmas plašai sabiedrībai. Cerīgi sākusi ļoti grūto robežjautājumu kārtošanu. Secīgi un pārliecinoši risina sen ielaistus un nesakārtotus jautājumus. Latvijas robeža ir Eiropas Savienības robeža.”
  • Marija Micķeviča, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas direktore. “Mazs cinītis gāž lielu vezumu. Nerimstoša izaugsmes vēlme, jaunu zināšanu apguve, kolēģu iedvesmošana – tā ir Marijas ikdiena par pandēmijas laikos. Mūsdienu prasmes, kas nepieciešamas, lai līdzdarbotos demokrātiskā sabiedrībā, skolēniem un pedagogiem neattīstās pašas no sevis – tās jāveido mērķtiecīgā izglītības procesā. Šo procesu enerģiski un pārliecinoši veido un atbalsta Marija Micķeviča.”
  • Ņikita Bezborodovs, bērnu psihiatrs. “Izmanto Eiropas praksi jauniešu atbalstam pandēmijas apstākļos. Neļauj aizmirst par būtisko, par cilvēcību, mudina aktīvi saskatīt un nosaukt vārdā vardarbību. Ar zinātnē balstītu, bet vienlaikus draudzīgu attieksmi lauž stereotipus par psiholoģisko atbalstu, iedrošina jauniešus lūgt palīdzību. Runā, nevis novēršas.”
  • Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre. “Izcilas politiķes paraugs visiem. Atvērta, ieklausās un sadzird. Atpazīta un cienīta Eiropas politiķe, kurai uzticēta Eiropas nākotnes veidošana Konferencē par Eiropas nākotni. Zandai interesē sabiedrības viedoklis.”

 Atgādinām, ka par 2020. gada Eiropas cilvēku Latvijā kļuva Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova.  2021. gada Eiropas cilvēks Latvijā tiks nosaukts 28. decembrī.

Papildu informācija

Liene Valdmane

Biedrība “Eiropas Kustība Latvijā”, ģenerālsekretāre

mob. tālr: 22144144

Avots: Eiropas Kustība Latvijā

Login (2)
Themes addressed

Bir metin mi yazmak istiyorsunuz?

Öyleyse çekinmeyin!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve yeni bir metin yayınlamaya başlayın!

Son tartışmalar

EPALE Tartışma: Dönüşümsel Öğrenme ve Yaşam Becerileri

Dönüşümsel öğrenme ve yaşam becerileri hakkında görüşlerinizi paylaşın!

Devamı

EPALE 2021 Tematik Gündemler. Hadi başlayalım!

Uzmanlığınız ve katkılarınızla  yoğun geçecek olan önümüzdeki bu yılı zenginleştirmeye davet ediyoruz!

Bu yıla online görüşmeye katılarak başlayalım. Online görüşme 09 Mart 2021 Salı günü 10: 00-16:00 (CET) arasında gerçekleşecek. (Avrupa saat dilimine göre)

Devamı