Blog
Blog

ProBM 2: Nowe modele biznesowe w erze globalizacji

ProBM 2 „Zrozumienie i opracowanie modeli biznesowych w erze globalizacji” to strategiczny projekt partnerski programu Erasmus+.

ok. 4 minut czytania - polub, linkuj, komentuj!


Projekt dotyczy wymiany dobrych praktyk oraz opracowania szkolenia z zakresu modeli biznesowych dla obecnych lub przyszłych przedsiębiorców. Jego idea wzięła się z faktu, że każdego roku zakładanych jest coraz więcej przedsiębiorstw, ale mniej niż 40% z nich jest w stanie utrzymać się na rynku dłużej niż 5 lat. Jednym z głównych problemów jest to, że wielu przyszłych przedsiębiorców nie docenia potęgi modeli biznesowych i wydaje się nie przywiązywać dostatecznej wagi do tego etapu tworzenia firmy.

W ostatnich latach rynki europejskie i światowe cierpią z powodu znaczących i nagłych zmian spowodowanych różnymi procesami, na przykład globalizacją, integracją europejską, rozwojem ICT i światowym kryzysem gospodarczym. Wszystkie te elementy skłaniają firmy do zmiany strategii biznesowych oraz modeli biznesowych, aby móc walczyć z wyzwaniami, jakie stawia globalna konkurencja, a jasny model jest kluczowy do zdefiniowania prawidłowej strategii.

Osiem osób siedzi na tle okien, za którymi widać wschód słońca.

Projekt ProBM 2 jest kontynuacją projektu ProBM „Zrozumienie i opracowanie modeli biznesowych” (Erasmus+), w ramach którego partnerzy opracowali proste i pomocne kompendium modeli biznesowych. Kompendium to stanowi podstawę oferty edukacyjnej w postaci programu szkoleniowego (online i offline) dla edukatorów osób dorosłych i organizatorów szkoleń, który można wykorzystać w celu szkolenia obecnych lub przyszłych przedsiębiorców i innych osób dorosłych zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy i umiejętności w obszarze modeli biznesowych.

Głównym celem projektu ProBM 2 jest podniesienie umiejętności i wiedzy edukatorów osób dorosłych i organizatorów szkoleń w ww. zakresie. Zdobyta wiedza i umiejętności bezpośrednio przyczynią się do zaprojektowania i wykorzystania przez beneficjentów dobrego modelu biznesowego, do jego wdrożenia w obecnych lub przyszłych przedsiębiorstwach.

Grupą docelową są osoby dorosłe, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub już ją prowadzą i chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności na temat modeli biznesowych oraz osoby bezrobotne, które byłyby zainteresowane założeniem działalności gospodarczej.

Materiał szkoleniowy online obejmuje 11 modułów – Wprowadzenie, Segmenty klientów, Propozycje wartości, Kanały, Relacje z klientami, Strumienie przychodów, Kluczowe zasoby, Kluczowe działania, Kluczowi partnerzy, Struktura kosztów, Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa – i jest dostępny na stronie internetowej projektu.

Szkolenie zostało opracowane przez międzynarodowe partnerstwo: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu (Polska – koordynator), Uniwersytet Maltański (Malta), Institute for Entrepreneurship Development (Grecja), Factor Social (Portugalia), Uniwersytet Dunarea de Jos w Galati (Rumunia), Training 2000 (Włochy) i Uniwersytet Nauk Stosowanych Południowej Szwajcarii (Szwajcaria).

Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na stronę internetową projektu oraz na profil na Facebooku.


Zobacz także:

Interculturality: Rozwój kompetencji międzykulturowych w międzynarodowym środowisku biznesowym

Dlaczego warto rozwijać kompetencje międzykulturowe?

Login (1)

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Son tartışmalar

EPALE Tartışma: Dönüşümsel Öğrenme ve Yaşam Becerileri

Dönüşümsel öğrenme ve yaşam becerileri hakkında görüşlerinizi paylaşın!

Devamı

EPALE 2021 Tematik Gündemler. Hadi başlayalım!

Uzmanlığınız ve katkılarınızla  yoğun geçecek olan önümüzdeki bu yılı zenginleştirmeye davet ediyoruz!

Bu yıla online görüşmeye katılarak başlayalım. Online görüşme 09 Mart 2021 Salı günü 10: 00-16:00 (CET) arasında gerçekleşecek. (Avrupa saat dilimine göre)

Devamı