chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

 
 

Nyhetsrum

Pasniegs Izglītības un zinātnes ministrijas pieaugušo neformālās izglītības balvu

18/12/2018
Språk: LV

Trešdien, 2018. gada 19. decembrī, pulksten 13.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā tiks pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas balva, kuru katru gadu piešķir labākajam neformālās pieaugušo izglītības īstenotājam.

Šogad uz balvu pretendē sešas izglītības iestādes, kas realizē neformālās pieaugušo izglītības mācību programmas - Daugavpils Būvniecības tehnikums, Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, Izglītības iniciatīvu centrs (Jēkabpils), Mālpils novada dome, profesionālās izglītības kompetences centrs “Ogres tehnikums”, profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Valsts tehnikums”. Uzvarētāju un balvas saņēmēju nosaka Izglītības un zinātnes ministrijas īpaši izveidota pieteikumu izvērtēšanas komisija, un balvas saņēmējs tiek atklāts balvas pasniegšanas brīdī.

Balva ir ceļojoša, katru gadu to saņem kāds cits pieaugušo neformālās izglītības īstenotājs – iestāde vai organizācija, kas veicinājusi pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā un nodrošinājusi nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu. Par darbu 2017. gadā balvu saņēma profesionālās izglītības kompetences centrs “Ogres tehnikums”, bet 2016. gadā - Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs”.

Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošā balva ir latviešu tēlnieka Aivara Gulbja veidota bronzas skulptūra “Saules laiva”, kurā atveidots poētisks folklorā sastopamais saules laivas tēls, simbolizējot atjaunotni un attīstību.

Pieaugušo neformālās izglītības balvas pasniegšana notiek Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

 

Epale Nacionālais atbalsts diensts

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Bild för Līga Lāce-Jeruma
    Prieks, ka tiek izvērtēta pieaugušo neformālās izglītības kvalitāte, tomēr no pieredzes šķiet, ka ne pietiekami. Būtu vēlama stingrāka uzraudzība, ko un kā pasniedz šādos kursos, kādi "profesionāļi" pasniedz. Saskaroties ar pedogogu izglītību dažādos kursos, jāatzīst, ka kvalitāte nav iepriecinoša, kā arī tēmas nešķiet gana aktuālas un pasniedzēji ar savām mačību metodēm bieži vien neiet līdzi jaunākajām izglītības pasniegšanas tendencēm. Priecē, ka ir izglītības centri, kas spēj noturēt ilgstoši augstu kvalitāti un saņemt par to sabiedrības novērtējumu.