Resurs
Publicerad Györgyi Bajka
A tanulmány megállapításainak alapja az MCKinsey Global Institute által a technológiai trendek - beleértve az automatizálást, a mesterséges intelligánciát, a digitalizálást és a robottechnológiát -a magyar és nemzetközi munkaerőpiacra és gazdaságokra kifejtett hatásáról elvégzett kutatási programja. A magyarországi automatizálás modellezésére használt módszertan az MGI 2017-es jelentésén alapszik, melynek címe: A Future That Works: Automation, Employment, and Productivity (A működő képes jövő: Automatizálás, foglalkoztatás és termelékenység).
A vezetői összfoglaló megállapításai:
- Az automatizálás alapjaivan fogja átalakítani a világgazdaságot és a munkaerőpiacokat, mivel a munkafeladatok közel 49 százaléka már jelenleg is automatizálható technikailag.
- Az automatizálás úgy járulhat hozzá a magyar GDP növeléséhez, hogy egyidejüleg növeli a termelékenységet és jelent megoldást a munkaerőhiányra.
- Az automatizálás bevezetésének üteme lehetővé teszi az alkalmazkodást a vállalatok, a munkaerőpiac és a politikai döntéshozók számára, hogy felkészüljenek a változásokra.
- 2030-ig az automatizálás Magyarországon 1 millió munkahelyre fog érdemi hatást kifejteni a mérsékelt ütemezésű forgatókönyv alapján.
- Magyarország az automatizálás központjává válhat, ha megteszi a szükséges lépéseket, melyben az oktatásnak és a képzésnek kiemelkedő szerepe van. Magyarország lehetőségei az automatizálás korszakában.
- Ungern
Har du en kommentar? Logga in eller registrera dig