chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

Nyhetsrum

Klaipėdos rajono suaugusieji mokosi "be sienų"

23/08/2016
av Rita Vargalytė
Språk: LT

         Miesto aplinka pilna įvairių mokymosi galimybių jauniems ir seniems, tačiau kaimuose ir  miesteliuose jos ribotos, ypač suaugusiesiems. Kaip sudaryti mokymosi visą gyvenimą sąlygas kuo arčiau besimokančiųjų, jų bendruomenėse, kaip užtikrinti suaugusiųjų lygias mokymosi galimybes kaimuose ir mažuose miesteliuose?

        Sėkminga patirtimi, kaip plėsti švietimo paslaugas kaimiškose vietovėse dalijasi Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė. Kaip teigia direktorė, jiems labai pasisekė, kad Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, juos kaip partnerius, pakvietė dalyvauti projekte ,,Biblioteka be sienų“. Projekto metu  biblioteka įsigijo modernią komunikavimo įrangą – mobilią studiją su nutolusiais taškais devyniuose bibliotekos filialuose rajone. Šis techninis-informacinis tinklas suteikia galimybę ugdyti Klaipėdos rajone gyvenančio jaunimo bei senjorų įvairias kompetencijas. Pasak jos, bendro projekto metu dvigubai išaugo Klaipėdos rajono Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų skaičius. Balandžio mėnesio duomenimis, prisijungę prie interneto, paskaitų klausėsi iš viso per 2000 žmonių, per 700 senjorų buvo atvykę į biblioteką ir jos filialus. Išaugo ir nuotolinių mokymų skaičius – jų turėjome 12. Paskaitos vyksta daugiausia psichologinėmis temomis, apie bendravimą, taip pat apie sveikatą, savęs pažinimą, kultūrą, istoriją. Kas negali dalyvauti paskaitose, jas  gali susirasti internete. Pasak R. Sirutienės, ateityje planuojama į šią veiklą įtraukti tėvus, per visus bibliotekų filialus transliuoti geriausių šalies lektorių paskaitas. Taip bus siekiama stiprinti tėvų švietimą. Daugiau informacijos teirautis R. Sirutienės e. p. ramute.sirutiene@krsc.lt 

        Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos projektas ,,Biblioteka be sienų“ finansuojamas iš programos „Bibliotekos pažangai 2“ lėšų. Pagrindinis šio projekto tikslas - sukurti informacinį tinklą, suteikiantį galimybę ugdyti jaunimo ir senjorų asmenines kompetencijas, padėsiančias prisitaikyti informacinėje visuomenėje.

        Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn