Hoppa till huvudinnehåll
Blog
Blog

5 nejlepších projektů Erasmus+ věnovaných umění, kultuře a vzdělávání dospělých

Výběr z nejlepších projektů z portfólia Erasmus+

Erasmus art

 

Erasmus+ pomohl na svět několika úžasným projektům v oblasti umění, kultury a vzdělávání dospělých. Níže uvádíme přehled 5 nejlepších projektů EPALE:

 

1.Stalo se .....v Evropě

Podnětný projekt programu Grundtvig, který využil vlivu literatury k posílení mezikulturního a mezigeneračního dialogu a k podpoře rovnosti, sociální soudržnosti a aktivního evropského občanství.

 

2.Kulturní předvoj

12 imigrantek z Lince (Rakousko) se vydalo do centra města a nabízelo pohled zevnitř na svůj každodenní život. Tyto cesty městem byly velice úspěšné a projekt byl oceněn rakouskou státní cenou za vzdělávání dospělých v kategorii „Inovace” 2009.

 

3.Opera-Q – umění pro integraci

Opera-Q je projekt, který rozvíjel mezigenerační a mezikulturní přístup k učení prostřednictvím hudby. Projekt podporoval sociální integraci ohrožených skupin se špatným sociálním zázemím.

 

4.Stříbrné příběhy

Stříbrné příběhy bylo partnerství mezi devíti organizacemi napříč šesti zeměmi. Cílem projektu bylo vyškolit odborníky pracující ve zdravotnictví, sociální péči a souvisejících podpůrných službách v používání „digitálního vyprávění příběhů“ jako prostředku k začlenění ICT do každodenní pracovní praxe.

 

5.Mediátoři v muzeích - Pokyny pro profesionální mediátory v evropských muzeích

Tento skvělý projekt připravil řadu úspěšných školicích kurzů pro mediátory a vzdělavatele v muzeích, přičemž bral v úvahu jejich institucionální a odborné potřeby. Kurzy se konaly v pěti zemích napříč Evropou. Projekt je plně zdokumentován prostřednictvím video deníku:

 

.....a 3 čestná uznání.

 

1.Cizinec

Projekt Cizinec proměnil obvyklou lidskou zkušenost cizince v příležitost k pozitivnímu dialogu mezi opomíjenými skupinami a většinovou populací. Sbíral příběhy sdílené mezi čtyřmi partnerskými zeměmi – Itálií, Norskem, Tureckem a Spojeným královstvím – a rozvíjel dialogy v místním prostředí, v němž partneři působí.

2.Mezigenerační evropské vzpomínky (GEM)

Projekt shromažďoval vzpomínky seniorů ze zúčastněných zemí o lidech, místech a událostech, které jsou významné pro širší místní komunitu. Úžasná kombinace mezigeneračního a mezikulturního poučení.

3.HERIQ

Tento projekt pořádá školicí kurzy k podpoře poskytování vynikajících služeb průvodců. Kurzy nabízejí kvalifikaci a materiály ke zdokonalení profese turistických průvodců a k tomu, aby jejich práce byla pro účastníky relevantnější.

 

 

Do you know of any other outstanding projects that involve art, culture and adult education? Share them in the comments below!

Login (8)

Logga in eller Registrera dig så kan du kommentera.

Vill du byta språk?

Detta dokument är också tillgängligt på andra språk. Du kan välja språk här under.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

De senaste diskussionerna