chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

Nyhetsrum

Andragogo skaitmeninio mokymosi dienoraštis

30/06/2020
av Renata Jankevičienė
Språk: LT
Skaitmeninis mokymasis

2013 m. įstaiga, kurioje dirbau, įsigijo pirmąjį planšetinį kompiuterį, nors jis buvo pakankamai brangus, o gamintojo prekės ženklas puikiai žinomas, tačiau jo kamera buvo prastos raiškos. Labai stengiausi norėdama užfiksuoti gražiausias įstaigos organizuojamų renginių akimirkas, tačiau rezultatas visada nuvildavo. Tiesa, tada aš nesupratau, kad tai ne fotografo, o prastos kokybės kameros problema. Norėdama išspręsti šią problemą interneto platybėse radau informaciją apie internetinės platformos „Udemy“ teikiamas galimybes. Platformoje pasirinkau fotografijos kursus ir tikrai nenusivyliau! Jau pirmosiomis mokymosi dienomis lektorius pristatė mobiliąsias aplikacijas, kurias parsisiuntusi į savo planšetinį kompiuterį supratau, kad mano nuotraukų raiška gerokai padidėjo. Labiausiai tuo metu mane sužavėjo programėlė „Camera+“, šiuo metu gamintojai siūlo naujesnę šios programos versiją „Camera+2“ (https://camera.plus/). Mokymų lektorius (beje, gerai žinomas fotografas) pristatė ne tik įvairias programėles, bet ir pateikė daug vaizdo medžiagos, kaip brėkštant keliauja fotografuoti gamtos, bei atskleidė daug kitų fotografijos subtilybių. Šiuo metu „Udemy“ platformos (https://www.udemy.com) paieškoje įvedę žodį „fotografija“, gausite daugiau nei du tūkstančius pasiūlymų. Taigi pasirinkti tikrai bus iš ko! Pavyzdžiui, paieškoje įvedus „IKT įgūdžiai“, jums pasiūlys keletą tūkstančių kursų, o kainos šiuo metu tikrai minimalios. Skeptikai, pasakys: „Bet juk ši platforma mokama“, tačiau, jei norite atnaujinti savo asmenines ar profesines žinias, manau, verta ir sumokėti, be to, jūs gausite ir kursų baigimą patvirtinantį sertifikatą. Žinoma, kai kuriems iškils kita problema – platformos turinys parengtas anglų kalba, bet šiais laikais tai irgi ne problema, yra daugybė skaitmeninių platformų, kuriose savo pasirinktu lygiu galima mokytis anglų kalbos. Jei įdomu, kaip anglų kalbos nuotoliniu būdu mokiausi aš, skaitykite toliau.

2015 m. išbandžiau MOOC (Massive Open Online Cources), pasirinkau „Coursera“ kursus (https://www.coursera.org/). Čia galima rasti daugelio pasaulio šalių universitetų pasiūlymus. Mano pasirinktus kursus sudarė teorinė ir praktinė dalis, išklausius teoriją ir išsprendus užduotis, buvo siūloma atlikti testus, kurie buvo įvertinami procentais. Kai kurias užduotis anonimiškai vertino ir kiti kursų dalyviai, buvo sudarytos galimybės su jais bendrauti. Mokymosi tempas man buvo priimtinas, kiekvienos savaitės užduotims atlikti buvo skiriamos dvi savaitės. Kursai buvo nemokami, tačiau jeigu juos baigęs norėjai gauti sertifikatą, reikėjo sumokėti nedidelę sumą. Šiuo metu „Coursera“ skelbia, kad bendradarbiauja su 200 universitetų ir įmonių, o jų organizuojamuose kursuose mokėsi jau 60 milijonų žmonių. Pasirinkti galima iš daugybės temų pradedant nemokamais kursais ir baigiant mokslinį laipsnį suteikiančiomis studijomis universitete, o skaitmeninių įgūdžių gilinimui skiriamas tikrai daug dėmesio.

2020 m. Pristačius dvi mokymosi platformas, kažkodėl norėjosi pasiūlyti ir trečiąją, todėl šiandien pasidomėjau, ką siūlo „Udacity“ platforma (https://www.udacity.com). Šioje platformoje teigiama: „Mūsų misija yra didinti karjeros galimybes pasitelkiant techninį išsilavinimą. Mes bendradarbiaujame su pirmaujančiomis technologijų įmonėmis norėdami sužinoti, kaip technologijos keičia pramonės šakas, ir pagilinti kritinius technologijų įgūdžius“. Pagrindinės kursų temos – programavimas ir plėtra, dirbtinis intelektas, debesų kompiuterija, verslas, autonominės sistemos, karjera.

Paminėjau tris nuotolinio mokymosi platformas, kuriose besimokantiesiems siūloma daugybė kursų įvairiomis temomis, visose platformose ypač daug skaitmeninio mokymosi galimybių. Jei pasinaudojote kuriomis nors iš jų, kviečiu pasidalyti savo įspūdžiais, o jei dar neišbandėte, nepamirškite, kad vasara puikus laikas mokymuisi.

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, Panevėžio regiono „Epale“ ekspertė

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email