Hoppa till huvudinnehåll
Resource Details
RESURS

Ewaluacja – obowiązek czy klucz do uproszczeń w realizacji programów operacyjnych

Ukazała się praca zbiorowa podsumowująca IV Międzyregionalną Konferencję Ewaluacyjną (Toruń 2019): Ewaluacja – obowiązek czy klucz do uproszczeń w realizacji programów operacyjnych.

W publikacji można zapoznać ze stanowiskami i przemyśleniami dotyczącymi ewaluacji w kontekście różnych, niekiedy bardzo odmiennych perspektyw. W pracy opisywane są zarówno inspirujące koncepcje teoretyczne, jak i doświadczenia przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów i naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań ewaluacyjnych.

Zachęcam do zapoznania się z publikacją - w szczególności z podsumowaniem badań „Assessment of the Current State of Democracy, Human Rights and Governance (DRG) Evaluation in Europe” - zrealizowanych przez Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne. Omówieniu tego przedsięwzięcia i jego wyników poświęcony jest artykuł: "Aspekty demokracji, praw człowieka i dobrego rządzenia w polskiej ewaluacji" autorstwa p. Moniki Bartosiewicz-Niziołek i p. Jakuba Wróblewskiego.

Materiały archiwalne z konferencji - galeria, prezentacje i skrót wystąpień - są dostępne po linkiem: http://mojregion.eu/index.php/rpo/ewaluacja-szkolenia-konferencje

IV Międzyregionalna Konferencja Ewaluacyjna została zorganizowana przez Biuro Ewaluacji Wydziału Analiz i Ewaluacji w Departamencie Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Konferencję swoim patronatem objęli: Minister Inwestycji i Rozwoju oraz Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne.

Resource Details
Resursförfattare
Praca zbiorowa
Typ av resurs
Politik på nationell och europeisk nivå
Publiceringsdatum
Login (0)

Logga in eller Registrera dig så kan du kommentera.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!