chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

Nyhetsrum

Aicina piedalīties starptautiskā projekta NowWeMOVE Latvijas Veselības nedēļā

18/03/2020
av Ginta Salmina
Språk: LV

Latvijā no 25.maija līdz 31.maijam jau devīto reizi starptautiskā projektā “NowWeMOVE” norisināsies Latvijas Veselības nedēļa 2020, kurā iedzīvotāji tiks aicināti piedalīties dažādās veselīgās fiziskajās aktivitātēs. Veselības nedēļā tiek aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās gatavības. Skolas, pirmsskolas izglītības iestādes, universitātes, sporta skolas, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, senioru organizācijas u.c. Nav nekādu ierobežojumu!

Latvijas Veselības sporta nedēļu 2020 jeb MOVE Week organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un Kultūras asociāciju (ISCA). Tas ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. Veselības Nedēļa tiek organizēta lai parādītu, ka ir daudzi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas vērstas uz cilvēka veselības uzlabošanu un kopā ar ģimeni un draugiem pavadīt laiku, kopā atpūšoties.

Piedalīties veselības nedēļā ar savu organizāciju ir vienkārši: iestādes/organizācijas izvēlas koordinatorus, kas organizēs pasākumus iestādes darbiniekiem Veselības nedēļas ietvaros. Aktivitātes var būt visdažādākās: rīta rosmes, stafetes, pārgājieni, nūjošana, visādi sporta veidi – atkarībā no tā, kas patīk visvairāk. Tad jāpaziņo LTSA par plānotām aktivitātēm un pasākumiem Jūsu organizācijā, pilsētā vai ciemā Latvijas Veselības nēdēļā. Sniegtā informācija par plānotajiem pasākumiem tiks publicēta arī „MOVE” projekta mājaslapā www.latvia.moveweek.eu kā piemērs un idejas citu valstu organizācijām. Aktīvākiem dalībniekiem ir paredzētas nelielas veicināšanas balvas. Pasākumu Latvijā koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija.

Plašāku informāciju iespējams atrast šeit.

 

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Bild för Tatjana Jaskeviča
  Tas ir noderīgs pasākums aktīvu un veselīgu dzīvesveidu veicināšanai un popularizēšanai. Aktīvs dzīvesveids ir nepieciešams gan bērniem, gan pieaugušajiem. Manuprāt, pasākums var liecināt, ka fiziskās aktivitātes var sagādāt daudz prieku, ka tas ir veselīgs brīvā laika pavadīšanas veids, kas uzlabo gan fizisko, gan garīgo veselību. Ceru, ka pasākumu organizatori atradīs veidu, ka projektu var realizēt ārkārtas situācijas laikā.
 • Bild för Laura Vizule
  Šis ir fantastisks veids ka pievērst cilvēku uzmanību veselīgam dzīvesveidam. Sakara ar ārkārtas situāciju valstī cilvēku ikdiena ir kļuvusi mazkustīgāka un šis ir jautrs un labs veids, kā ieviest vairāk kustības cilvēku ikdienā. Protams, radušās situācijas dēļ šo pasākumu būs nedaudz grūtāk realizēt, bet es ar nepacietību gaidu kā tas tiks darīts. Kā arī es piekrītu abu iepriekšējo komentētāju izteiktajam viedoklim par šo tematu.
 • Bild för Juta Buklovska
  Skaidrs, ka sakarā ar Ārkārtas situāciju šos pasākumus nebija iespējams realizēt, taču, šie pasākumi ir ārkārtīgi nepieciešami, lai pēc iespējas vairāk cilvēkus pievērstu aktīvam un veselīgam dzīvesveidam. Tas attiecās uz jebkura vecuma iedzīvotājiem. Mūsdienu dzīves ritms ļoti nodara pāri mūsu veselībai, kā fiziskajai, tā psiholoģiskajai, tāpēc veselību veicinošas fiziskas aktivitātes ir labākās zāles pret jebkuru kaiti. Zināms, ka, no veselības problēmu jomas, sirds-asinsvadu slimības ir viens no galvenajiem pāragras nāves izraisītājiem, tāpēc regulāras fiziskas aktivitātes krietni samazina risku saslimt ar kādu no šīm tik negatīvi populārajām kaitēm. 
 • Bild för Elizabete Skricka
  Piekrītu tavam komentāram, tikai nevis nebija iespējams realizēt, bet gan nebūs iespējams realizēt :). Taču es domāju ka ir daudzi veidi kā šo pasākumu tik un tā var realizēt ar tiešsaistes palīdzību. Mūsdienu tehnoloģijas to ļautu arī veidot ar interneta vai televīzeijas palīdzību.