chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

Blogg

BIURO EKO KONSULTANTAS: KODĖL ŠI POPULIARĖJANTI SPECIALIZACIJA NE TIK PERSPEKTYVI, BET IR NAUDINGA?

28/01/2020
av Danguole BOGUSE...
Språk: LT

Maždaug 75 procentai europiečių gyvena ir dirba miestuose, čia nuolat kuriasi vis daugiau organizacijų ir įmonių, biurai ir administraciniai padaliniai gausiai naudoja išteklius, o poveikis aplinkos taršai - neišvengiamas. Skaičiuojama, kad būtent biurai sunaudoja iki 40 proc. visų pasaulyje išgaunamų žaliavų. Taigi, dauguma su aplinkos apsauga susijusių iššūkių pastaruoju metu kyla būtent miesto aplinkoje. Ne mažiau svarbiu tvarų išteklių naudojimą laiko ir pačios įmonės – juk remiantis nepriklausomais tyrimais, tinkamai panaudojant išteklius ir rūšiuojant atliekas, standartinis biuras galėtų sutaupyti nemažai lėšų - net iki 4 proc. nuo savo apyvartos. 

Tvaraus išteklių panaudojimo, aplinkos apsaugos ir finansinės naudos biurų aplinkoje įmanoma siekti suteikus papildomas kompetencijas šioje srityje dirbantiems darbuotojams. Tam reikalingos naujos metodinės priemonės ir inovatyvūs mokymo būdai, kurių pagalba suaugusiųjų švietėjai galės suteikti darbuotojams pakankamai žinių ir gebėjimų, reikalingų siekiant efektyviau panaudoti išteklius bei planuoti kasdienę įmonės veiklą ir organizuoti renginius atsižvelgiant į aplinkosaugos principus.

Būtent poreikis sukurti e-mokymo programą, skirtą prisidėti prie naujos Biuro EKO konsultanto specializacijos atsiradimo rinkoje, paskatino šešis partnerius iš skirtingų Europos valstybių susiburti projekto „Biuro ECO konsultantas“ įgyvendinimui. 

Šio projekto metu, dalinantis idėjomis, žiniomis, patirtimi ir gerąja praktika, partneriai sukurs ir tarptautiniu lygiu išbandys suaugusiųjų švietimui skirtas inovatyvias mokymosi priemones, metodus ir sertifikavimo sistemą, kurių tikslas – suteikti įgūdžių ir žinių, kurios bus patvirtintos išduodant mokymų dalyviams sertifikatus. Taip pat siekiama ugdyti besimokančiųjų verslumą, kūrybingumą ir domėjimąsi inovacijomis bei didinti galimybes įsidarbinti. 

Biuro EKO konsultanto specializacija yra ypač perspektyvi, nes atliepia, pastaruoju metu vis labiau ryškėjančius socialinius, aplinkosaugos ir ekonominius modernaus biuro poreikius. Vis dažniau skirtingose šalyse pastebima, kad darbuotojų, išmanančių ne tik administracinės veiklos, bet ir aplinkosaugos principus, paklausa sparčiai auga: tikimasi specialistų, kurie gebės tinkamai įvertinti biuro veiklą ir galės pasiūlyti pokyčių, leidžiančių panaudoti turimus išteklius tausiau, mažinti atliekų kiekį, efektyviau planuoti darbuotojų keliones, renginius bei komunikaciją.

Pastaraisiais metais daugelio Europos šalių vyriausybės ir įmonės įsitikina, kad efektyviai naudojant žaliavas ne tik prisidedama prie aplinkos apsaugos, bet ir taupomi finansiniai ištekliai, didinamas visuomenės sąmoningumas, kuriamos naujos verslo galimybės ir darbo vietos. Visgi „žaliųjų“ idėjų skverbimosi į verslo sektorių mastas įvairiose šalyse yra labai netolygus, dažniausiai – dėl labai gajaus mito, kad „ekologiškas ir tvarus“ gyvenimo būdas susijęs su papildoma finansine ir administracine našta. Taip pat įtakos naujovių diegimo netolygumams turi ir nacionaliniai, kultūriniai, politiniai, ekonominiai šalių skirtumai.

Įgyvendinant šį projektą vystomas glaudesnis tarpvalstybinis bendradarbiavimas aplinkosaugos ir suaugusiųjų švietimo srityse, juk siekiant sukurti vieningą EKO konsultantų e-mokymosi sistemą ir sumažinti tarpvalstybinius skirtumus, siekiama kuo platesnio skirtingų sričių specialistų įsitraukimo: su projekto partneriais bendradarbiauja skirtingų valstybinių ir privačių suaugusiųjų švietimo ir mokymo įstaigų, valstybinių užimtumo tarnybų, NVO, profesinio rengimo centrų ir įvairių asociacijų atstovai bei specialistai. 

Informacinių ir ryšių technologijų pagrindu sukurta e-mokymosi programa ir mokymosi medžiaga bus laisvai prieinama nuotoliniu būdu ir pasiekiama visiems, norintiems kelti ar plėtoti savo kvalifikaciją. Įgyvendinant projektą ypatingai daug dėmesio planuojama skirti suaugusiems, kurie neturi pakankamų įgūdžių, reikalingų įsitvirtinti darbo rinkoje, dirba nykstančiuose veiklos sektoriuose, aptarnavimo ar administravimo srityse dirbantiems asmenims, kuriems gresia „iškritimas“ iš darbo rinkos, ir/arba siekia kelti savo kvalifikaciją.

Tikimasi, kad dėl pasiekiamumo nuotoliniu būdu, programa prisidės ir prie žmonių, turinčių negalią, profesinio tobulėjimo galimybių – kursus baigę asmenys gebės konsultuoti įmones išteklių taupymo ir produktyvaus veiklos organizavimo klausimais - tokiu būdu pagerės ir jų įsidarbinimo galimybės. Lygiai taip pat mokymosi medžiaga galės būti panaudota „trečiojo amžiaus“ universitetuose bei švietimo įstaigose, dirbančiose su migrantų integracija į darbo rinką, į Lietuvą sugrįžtančiais emigrantais, kadangi bus siekiama gerinti ir universaliuosius besimokančiųjų įgūdžius - skaitmeninį raštingumą, administracinio darbo įgūdžius.

Numatoma projekto pabaiga - 2020 rugsėjo mėnuo. Projektą įgyvendina šeši partneriai: VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas (Lietuva) - projekto koordinatorius, Nordic Business Council (Norvegija), Hommes et Savoirs (Prancūzija), Wojewodzki Urzad Pracy w Katowicach (Lenkija), Praxis GmbH (Vokietija), Cultural Labor Social Cooperative (Vengrija). 

Projektas „Biuro EKO konsultantas”, Nr. 018-1-LT01-KA204-047022 finansuojamas Erasmus+ 2 pagrindinio veiksmo (KA2) strateginių partnerysčių programos lėšomis.

Kviečiame sekti projekto naujienas svetainėje: http://eccooffice.eu

Straipsnį parengė:

Danguolė Boguševičienė VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas projekto koordinatorė, tarptautinių projektų rengimo ir įgyvendinimo patirtis nuo 1998 metų, Joana Ščerbinkinaitė VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas projekto koordinatoriaus asistentė, savanoriško darbo tarptautiniuose projektuose, tarptautinių renginių organizavimo patirtis nuo 2016 metų.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn