chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

Blogg

50 kultūros švietėjų iš visos Europos kartu kūrė projektus suaugusiems

28/11/2019
av Ieva Gumuliauskaitė
Språk: LT

2019 m. spalio 8-11 d. kartu su kolegomis iš Ignalinos viešosios bibliotekos ir Vilniaus centrinės bibliotekos Antakalnio filialo dalyvavome programos „Erasmus+“ tarptautinio bendradarbiavimo veiklos kontaktiniame seminare „Key competences for adults in cultural institutions“, organizuotame Lenkijos nacionalinės „Erasmus+“  agentūros Varšuvoje. Seminaras buvo skirtas „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo „Strateginės partnerystės“ suaugusiųjų švietimo srityje 2020 metų būsimam kvietimui teikti paraiškas. Seminare dalyvavo apie 50 kultūros institucijų (pvz. bibliotekų, muziejų, nevyriausybinių organizacijų ir pan.) darbuotojų iš 20 Europos šalių, teikiančių suaugusiųjų švietimo paslaugas ir 2020 m. planuojančių teikti projektų paraiškas bei ieškantys projektų partnerių.

 

Seminaras buvo labai gerai organizuotas, dalyviais pasirūpinta iki smulkmenų, visos veiklos vyko viešbutyje, kuriame buvo apsistoję visi seminaro dalyviai, todėl visą laiką ir dėmesį galėjome skirti bendravimui ir seminaro veikloms. Pirmosios atvykimo dienos vakarą vyko Europos tautų mugė, skirta „pralaužti ledams“ tarp dalyvių ir organizatorių. Į mugę buvome iš anksto paprašyti atsivežti savo šalies maisto ir gėrimų, lankstinukų ar bukletų, pristatančių mūsų šalį, miestus ir įstaigas, kurias atstovaujame, ar sėkmingiausius projektus. Organizatorių buvome paprašyti trumpai ir žaismingai pristatyti savo šalies stalą, žaidėme susipažinimo žaidimus, galėjome paragauti atsivežtų tautinių tam tikrai šaliai būdingų gėrybių, pavyzdžiui, paragauti belgiškų saldumynų, atsigerti turkiškos kavos, paskanauti sūrių iš Rumunijos, pabendrauti su žmonėmis iš skirtingų šalių ir susipažinti plačiau su pačiomis šalimis, jų gamta, miestais, organizacijomis ir jų projektais.

/es/file/tautumugejpgtautu_muge.jpg

Tautų mugė seminare.

 

Kitas seminaro dienas klausėmės įvairių pranešimų. Lenkijos agentūros atstovai pristatė Erasmus+ Suaugusiųjų švietimo programą ir galimybes teikti paraiškas 2020 metais bei suaugusiųjų švietimui skirtą platformą EPALE. Taip pat vyko plenarinės sesijos, kurių metu buvo pristatytos veiklos suaugusiems iš įvairių kultūros institucijų. Pranešimus skaitė ir savo patirtimi dalinosi muziejaus, nevyriausybinės organizacijos atstovai. Pranešimus paįvairindavo interaktyvios viktorinos - naudojantis auditorijos įtraukimo įrankiu, kuriuo iškart po pranešimo klausytojai atsakydavo į klausimus ir pasitikrindavo savo žinias.

Daugiau nei pusė viso seminaro laiko dirbome grupėse. Pagal įvairias temas, tokias kaip „Bibliotekos“, „Skaitmeniniai įgūdžiai“, „Kultūros paveldas“, „Edukacinės veiklos“ ir pan. pasiskirstėme į didesnes grupes ir vykdėme užduotis, skirtas kontaktų mezgimui ir projektų idėjų generavimui bei vystymui. Galėjome migruoti tarp grupių, siūlyti savo projektų idėjas arba jungtis prie kitų. Organizatoriai iš Lenkijos agentūros padėjo vystyti projektų idėjas, ieškoti galimų partnerysčių, teikė pastabas projektams. Taip palaipsniui seminarui besibaigiant gimė bent 8 projektų idėjos. Dauguma projektų orientavosi į socialiai atskirtų suaugusiųjų grupių (senjorai, žmonės su negalia, bedarbiai ir kt.) kūrybinių gebėjimų ugdymą, jų įtraukties į visuomenę ir darbo rinką didinimą organizuojant įvairias kūrybines dirbtuves, rengiant medžiagą, kaip dirbti su tokiomis grupėmis, dalinantis patirtimi.

 

Džiaugiuosi atsiradusia proga sudalyvauti tokiame seminare. Jaučiuosi įgijusi daugiau patirties bendraujant anglų kalba, susipažinusi su įvairių šalių organizacijų atstovais ir atsivėrusiomis galimybės dalyvauti ir vykdyti tarptautinius projektus. Tikrai rekomenduočiau nuvykti į tokį seminarą visiems projektų vykdytojams, švietėjams, mokytojams organizuojantiems veiklas suaugusiems, ieškantiems idėjų, bendradarbiavimo galimybių, pasisemti įkvėpimo ir patirties.

/es/file/dalyviaijpg-2dalyviai.jpg

Seminaro dalyviai. 

Straipsnio autorė Ieva Gumuliauskaitė: turiu apie 10 metų projektų administravimo patirtį, šiuo metu dirbu Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, administruoju įvairius projektus, taip pat prisidedu prie jų įgyvendinimo. Daugiausia dirbu su darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, suaugusiųjų švietimo projektais.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn