chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

Kalender

EETILISED PÕHIMÕTTED, LÄHENEMISVIISID JA LAHENDUSED ÕPETAMISEL

Publicerad Liina Sieberk 2 månader 1 vecka sedan

fredag 29 maj 2020
Tallinn
,

Koolitamine ja õppimine on sotsiaalsed tegevused, olulised ühisosa ─ suhete, teadmuse, ruumi ja aja loojad. Igal tegevusel ning suhtel on eetiline aspekt. Kas me teame, teadvustame ja märkame seda? 

Mida teha siis, kui koolitusele on saadetud õppija, kes ei taha seal olla? Kui kohustuslikus korras osalev õppija väljendab selgelt oma täielikku huvi ja motivatsiooni puudumist? Millised on sel juhul koolitaja eetilised valikud, kas püüda teda kaasata, lasta tal lihtsalt olla või hoopis midagi muud? 

Millised on koolitaja valikud konfliktisituatsioonis, mis on koolituste ja õppimisprotsessi loomulik, paratamatu ja vajalik osa, milleta ei toimuks õppimist. Miks sellised olukorrad tekivad ja kuidas nendega toime tulla? Kuidas läheneda probleemidele, konfliktidele ja dilemmadele eetiliselt? Kuidas teha nii, et need laheneksid kedagi kahjustamata? 

Koolitusel „Eetilised põhimõtted, lähenemisviisid ja lahendused õpetamisel“ saad leida võimalikke lahendusviise just sarnastes, eetilisi dilemmasid sisaldavates olukordades toimetulekuks. Õpetamine on eetiline pingutus ja eeldab koolitajalt eetilist kompetentsust. Koolitusel osalemine võimaldab omandada teadmisi eetikast, õpetamise eetilistest aspektidest ning arendada oma eetilist kompetentsust. 

Koolituse läbinu:

  • omab ülevaadet õpetamise eetilisest olemusest ja põhimõtetest;
  • märkab õpetamisel ja õppimisel tekkivaid või kaasnevaid eetilisi probleeme ning dilemmasid;
  • on analüüsinud konfliktide olemust, erinevust, vajalikkust ja teab, kuidas käituda professionaalselt ning eetiliselt.

Koolitusel on teooria ja praktika omavahel põimitud, juhtumianalüüsid ja miniloengud vahelduvad arutelude, paari- ja grupitöödega. Koolituse väärtuseks on võimalus kohtuda oma valdkonna kolleegidega ning turvalises keskkonnas arutleda, kogemusi jagada ja õppida. 

Sihtgrupp: Koolitajad, nõustajad, õpetavad inimesed, keda huvitab eetika ja eetiliste valikute teema ning kes soovivad oma eetilist kompetentsust arendada. 

Koolituse maht: 7 akadeemilist tundi.

Koolitajad: Kristi Arendi ja Liina Sieberk

Förstaspråk:
Typ av händelse: 
Evenemang om yrkesutveckling
Deltagaravgift: 
Ja
Tidsfrist för registrering: 
22/05/2020
Evenemang online: 
Nej
Organiserat av: 
INNOWISE KOOLITAJA KOMPETENTSIKESKUS
Organisatörstyp: 
Annat evenemang
Kontaktuppgifter: 
Liina Sieberk, liina.sieberk@innowise.ee
Målgrupp: 
Akademiker, studenter, forskare i andragogik
Nätverk och organisationer inom vuxnas lärande
Tema som behandlas:
Syfte och mål: 
Koolituse läbinu on täiendanud oma koolitaja kompetentsust, mõtestanud õpetamise eetilist aspekti ning tal on valmisolek märgata ja lahendada probleeme eetilisi valikuid ja otsuseid langetades.
Förväntat utbildningsresultat: 
1. Omab ülevaadet õpetamise eetilisest olemusest ja põhimõtetest; 2. Märkab õpetamisel ja õppimisel tekkivaid või kaasnevaid eetilisi probleeme ning dilemmasid; 3. On analüüsinud konfliktide olemust, erinevust, vajalikkust ja teab, kuidas käituda professionaalselt ning eetiliselt.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn