chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - En digital mötesplats för vuxenutbildare i Europa

Nyhetsrum

Laiks attālināti pilnveidot pieaugušo izglītībai nepieciešamās prasmes un izglītoties

16/03/2020
av Anita Apine
Språk: LV

Šobrīd, kad ir strauji mainījies mūsu dzīves ritms un ierastā rutīna, tieši kultūras pieejamība katram savās mājās var kļūt būtiska mūsu ikdienā, tāpēc esam apkopojuši valsts kultūras iestāžu digitālos BEZMAKSAS resursus un informāciju par e-pakalpojumiem, lai piedāvātu zem #Ēkultūra mirkļbirkas:

 • ️Latvijas filmas
 • Rīgas cirka stāstus
 • E-grāmatu bibliotēku
 • Valsts nozīmes bibliotēku Kopkatalogu
 • LNB datubāzes un digitālie resursus
 • Akadēmisko resursu interneta meklētājus
 • Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogu
 • Valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformu
 • Audiovizuālo ierakstu portālu
 • Nacionālās ierakstu kompānijas SKANI digitālie ierakstus
 • Latviešu skatuviskās tautas dejas zelta fondu
 • JRT lasa grāmatas mājās
 • LNOB izrāžu ierakstus
 • LNB E-pakalpojumus - “Jautā bibliotekāram!”, Digitalizācija pēc pieprasījuma no LNB krājuma materiāliem

Meklējiet apkopojumu šeit.

Nauris Puntulis, kultūras ministrs: "Paldies Gundaram Āboļinam, Kvadrifonam, par lieliskajām iniciatīvas sociālajos tīklos. Zinu, ka mums pievienosies LMT Straume ar saviem resursiem. Neaizmirstiet par LTV.lv kultūras pasākumu ierakstu un raidījumu klāstu. Aicinu aktīvi pievienoties visus nevalstiskā un privātā sektora pārstāvjus!"

#Ēkultūra#paliecmājās#tiksimiesdrīz

 

Avots: sociālo tīklu ieraksts ieraksts.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Bild för Laura Allere
  Manuprāt, ļoti labs apkopojums, it īpaši šobrīd, kad cilvēkiem nav iespējas iziet uz kultūras pasākumiem un citām vietā, lai cilvēki mazāk dotos uz sabiedriskām vietām COVID 19 izplatības laikā Latvijā, ir patīkami apzināties, ka tiek domāts par cilvēkiem un tik ļoti daudz resursu beidzot ir pieejami bez maksas. Tad jāsāk domāt, vai visu laiku nevarētu šos resursus atstāt kā bezmaksas pakalpojumus, jo arī tad cilvēki mazāk apmeklētu publiskas vietas, jo tomēr nav jau pasaulē tikai šī viena slimība un cilvēki varbūt beidzot iemācīsies patiešām rūpēties par savu un apkārtējo veselību!
 • Bild för Laine Meņģelsone
  Ārkārtas situācija valstī mums liek mainities un pielāgoties dažādām dzīves situācijām. Daudz laika pavadām mājās, kopā ar bērniem un kopīgi mācāmies un veicam darbus. Uzskatu, ka bezmaksas iespējas interneta vidē ir veiksmīgs un moderns  risinājums. Protams, šos materiālus izmantos vairāk cilvēki, kas pirms ārkārtas situācijas jau interesējās par šīm jomām un apskatīs iespējas atrodoties mājās. Aicinu arī citus iesaistīties un atbalstīt mūsu pašu uzņēmējus Latvijā. 
 • Bild för Laura Vizule
  Paldies par apkopojumu! Ir patīkami apzināties, ka tagad, kad nav iespējas aiziet uz kinoteātri,muzeju,  teātri, mākslas galeriju vai uz citām ierastajām vietām, kur mēs parasti devāmies pēc savas kultūras devas, šīs iestādes un kultūras sfēras pārstāvji ir izdomājuši visādus veidus kā to nogādāt pie mums, mājās, drošā veidā. Īpaši jauki ir tas, ka ir pieejamas visādas grāmatas internetā bez maksas, kuras var izmantot gan mācībām, gan brīvā laika pavadīšanā, jo daudzas bibliotēkas mazpilsētās ir slēgtas.
 • Bild för Monta Brīniņa
  Domāju, ka tas ir tikai apsveicami, ka ir šāda vietne, kur pieejams kvalitatīvs saturs bez maksas. Iespējams to vajadzētu pareklamēt vairāk, lai tas sasniegtu vairāk cilvēku un mēs kopā tomēr izglītotos nevis pavadītu laiku vienkārši skatoties tukšus seriālus, kas vairāk degradē, nekā izglīto vai izklaidē. Protams, ne visiem šis interesē, bet noteikti ir liela daļa cilvēku, kas vienkārši nezina, ka ir pieejamas filmas un koncerti bez maksas. Šādas opcijas varētu saglabāties arī pēc ārkārtas stāvokļa valstī.
 • Bild för Aleksandra Ciguna
  Es uzskatu, ka visi sniegtie bezmaksas resursi ir vairāk piemēroti tiem cilvēkiem, kuri vēlas vairāk lasīt, uzzināt interesantus stāstus un apskatīt jaunas filmas. Tas diez vai dos vajadzīgo informāciju informātikas vai svešvalodu jomā. Karantīnas laikam  ir milzīgs negatīvo pušu skaits, bet tajā pašā laikā tas dod iespēju apgūt to, ko nav izdevies apgūt gadiem. Tā var būt jauna svešvaloda vai datorprogramma. Tas var būt visdažādākie video no YouTube. Es nevēlos teikt, ka visu laiku karantīnai ir jāiegūst jaunas zināšanas. Atpūsties arī ir svarīgi. Šeit piedāvātās vietnes un resursi var palīdzēt.
 • Bild för Santa Vilmane
  Līdz ar ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu valstī, tik daudz kas ir kļuvis pieejams bez maksas un bez vajadzības iziet no mājas. Man gan šķiet, ka šī informācijas gūzma ir pārāk liela. Man šķiet, ka cilvēkam, tāpat kā bērniem, ir jāļauj reizi pa reizi nogarlaikoties, lai kaut kas dzimtu no viņu iekšējās pasaules un viņi, tostarp es, spētu radīt un dot pasaulei to, kas mūsos jau ir, tikai rūpīgi noslēpies, jo tam nekad neatliek laika. Es cenšos nepatērēt šo milzīgo informācijas daudzumu, turklāt, tas pat objektīvi nav iespējams, jo mācoties Universitātē attālināti, mācību procesa ilgums ir trīskāršojies un pie datora pavadītais laiks stipri palielinājies kā rezultātā, pavadīt interneta vidē vēl papildus laiku, nozīmētu iztecējušas acis jau pēc nedēļas. Es vairāk centos un cenšos ieklausīties sevī, saglabāt garīgo veselību, pēc tam arī fizisko, tas man šobrīd šķiet aktuālāks par virtuālu muzeju apmeklējumu, filmu skatīšanos vai skatīšanos kā grāmatas lasa citi...
 • Bild för INGA ROZĪTE
  Vis jau ir ļoti labi, tikai kāpēc cilvēki dodas kaut kur pat nezinu kur, ja liek palikt mājās. Skatoties pa logu, esmu novērojusi, ka tie ir lielākā daļa veci cilvēki. Varbūt viņiem vajag katram atsevišķi paskaidrot, cik nopietna ir šī slimība, it sevišķi veciem cilvēkiem.