chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

Novinarsko središče

Par tiesībām un līdztiesību Globālās izglītības Vasaras skolā 2018, Igaunijā

25/08/2018
objavil Rita LIEPINA
Jezik: LV

2018. gada 21.–23. augusts Igaunijas, Somijas un Latvijas pedagogiem un izglītotājiem pagāja mācoties. Igaunijas organizācija MONDO rīkoja apmācību semināru par globālo izglītību, dzimumu līdztiesību un bērnu tiesībām Igaunijas ziemeļos, Vosu pilsētiņā Baltijas jūras krastā. No Latvijas piedalījās 11 dalībnieki no Rīgas, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Salaspils, Ikšķiles, Daugavpils.

/sl/file/30350376748-5f0f2164a0-oorigjpg30350376748-5f0f2164a0-o_orig.jpg

Apmācības bija neformālas, un paši dalībnieki varēja izbaudīt dažādas neformālās mācību metodes. Visinteraktīvākā nodarbība bija orientēšanās spēle pilsētā jeb digitālā orientēšanās. Savukārt īsfilma filma „Klausies!” sagādāja vislielākās pretrunas un pārdomas.

Visi apmācību dalībnieki saņēma jaunumu – Somijas organizācijas Taksvarkki  angļu valodā iztulkoto bukletu ar metodēm, kā efektīvāk izglītot gan bērnus, gan pedagogus par bērnu tiesībām.

Pēc šī  pasākuma dalībniekiem ir pieejama PADLET  platforma ar dažādiem materiāliem par Cilvēktiesībām, Bērnu tiesībām, Globālo izglītību.

Līdzīgas mācības plānotas rudens skolu brīvlaikā Pērnavā. Interesentiem jāsazinās ar Latvijas organizāciju „Zaļā brīvība”, kas ir partnerorganizācijas projektā.

 

Rita Liepiņa, Kultūras un izglītības studijas "Talantu pilsēta" valdes priekšsēdētāja

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email