chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

Koledar

Záverečná konferencia k projektu BUK Úloha miest a obcí v procese integrácie štátnych príslušníkov tretích krajín

Objavil/-a Katarina DUBCOVA 4 leta 10 mesecev pred toliko

četrtek 11 Junij 2015
Liptovský Mikuláš
,

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) pozýva na záverečnú konferenciu k projektu BUK – Budovanie kapacít na úrovni miestnej územnej samosprávy v oblasti integračnej politiky, ktorá sa bude konať 11. júna 2015 v Liptovskom Mikuláši (Hotel Klar, ul. 1. mája 117). Cieľom konferencie je vytvoriť priestor pre verejnú diskusiu na tému rozširovania integračných politík miest a obcí v previazaní na integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín, ktorí sú legálnymi a legitímnymi obyvateľmi slovenských miest a obcí na základe udeleného trvalého pobytu. Konferencia je určená pre zástupcov miestnej územnej samosprávy, odborných zamestnancov mestských a obecných úradov, ďalších lokálnych aktérov, ako aj predstaviteľov štátnej správy.

RÁMCOVÝ PROGRAM KONFERENCIE:

  • prvá časť konferencie bude venovaná prezentácii výsledkov projektu BUK s dôrazom na pilotnú schému zavádzania integračných politík, do ktorej sa zapojilo sedem slovenských miest: Dolný Kubín, Banská Bystrica, Michalovce, Senec, Svidník, Snina a Prievidza.
  • druhá časť konferencie bude venovaná praktickým workshopom pre zástupcov a zamestnancov mestských a obecných úradov k téme rozširovania integračných stratégií miest a zavádzania lokálnych stratégií integrácie štátnych príslušníkov tretích krajín. Súčasťou workshopov bude prezentácia navrhnutých opatrení, ako aj spôsoby a formy ich uvedenia do života samosprávy. Praktické workshopy budú naviazané na prácu v skupinách, ktoré budú facilitovať experti ZMOS a experti z pilotných miest.

 

Pozvanie na konferenciu vo formáte MP3

 

Podmienky účasti:

 

Elektronická registrácia: prosím zaregistrujte sa prostredníctvom tohto odkazu.

 

Primarni jezik:
Vrsta dogodka: 
Konferenca
Plačilo za udeležbo: 
Ne
Rok za registracijo: 
08/06/2015
Spletni dogodek: 
Ne
Organizator: 
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS)
Kontaktni podatki: 
cudzincimedzinami@gmail.com; gindlova@zmos.sk; telefón: 02 / 5296 4243, 5292 5942 alebo 0908 333 881
Ciljna skupina: 
Oblikovalci politik
Medijski strokovnjaki
Obravnavana tema:
Cilji: 
Cieľom konferencie je vytvoriť priestor pre verejnú diskusiu na tému rozširovania integračných politík miest a obcí v previazaní na integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín, ktorí sú legálnymi a legitímnymi obyvateľmi slovenských miest a obcí na základe udeleného trvalého pobytu. Konferencia je určená pre zástupcov miestnej územnej samosprávy, odborných zamestnancov mestských a obecných úradov, ďalších lokálnych aktérov, ako aj predstaviteľov štátnej správy.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn