chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

Vir

Apsekojuma „Pieaugušo izglītība” rezultāti

Jezik: LV
Document available also in: EN

Objavil/-a Aldis Lazda

Publikācijā „Apsekojuma „Pieaugušo izglītība” rezultāti” apkopota informācija par Latvijas iedzīvotāju izglītošanos gan regulārās izglītības mācību iestādēs, gan apmeklējot kursus, seminārus, konferences, kā arī izmantojot pašmācības metodes. Informācija iegūta 2016.-2017.gadā, aptaujājot iedzīvotājus vecumā no 25 līdz 64 gadiem. Informācija publicēta salīdzinājumā ar 2007. un 2011. gada apsekojumu rezultātiem. Grafisko attēlu veidā parādīti galvenie rādītāji arī par citām Eiropas Savienības valstīm, kurās apkopoti apsekojuma „Pieaugušo izglītība” rezultāti.

Apsekojums sagatavots atbilstoši Eiropas Savienības statistikas biroja (Eurostat) izstrādātajai metodoloģijai un iegūtā informācija ir salīdzināma ar citām Eiropas Savienības valstīm. 

Avtor(-ji) vira: 
Centrālā statistikas pārvalde
Datum objave:
ponedeljek, 5 Marec, 2018
Jezik dokumenta
Vrsta vira: 
Študije in poročila
Država:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Slika za %user
    Liels prieks par statistikas izmaiņām. Cilvēku skaits, kuri ir piedalījušies pieaugušo izglītībā, ir krietni paaudzies (2016. gadā 47,5 %, 2006. - 32,7 %), kas ir vērtējams ļoti pozitīvi. Var cerēt, ka procenti turpinās augt. Tādu domu stiprina tas, ka no aptaujātajiem gandrīz 25 %, kas ir piedalījušies pieaugušo izglītībā, gribētu vēl mācīties, un 17 %, kas nav mācījušies kā pieaugušie, vēlētos to darīt. Skumji, ka 56,5 % min, ka nevarēja piedalīties mācībās to dārgo izmaksu dēļ. Šis skaitlis ir liels. Tam tā nevajadzētu būt, ja vēlamies izglītotus cilvēkus savā valstī un pasaulē.
    Iepriecina, ka kā iemesli mācībām visvairāk tiek minēti, lai veiktu savu darbu labāk un/vai uzlabotu karjeras iespējas, lai iegūtu ikdienā noderīgas zināšanas/prasmes, lai iegūtu vairāk zināšanu/prasmju par to, kas intervēto interesē. Labi, ka kā visvairāk minētais iemesls nav, lai tikai iegūtu apliecību (sertifikātu), bet gan vēlas iegūt reālas zināšanas, ko varētu praktiski izmantot.