European Commission logo
Ustvari račun
Resource Details
GRADIVO

Digitālo resursu mape “Mācāmies un mācām”

Lai pedagogiem atvieglotu mācību satura veidošanu attālināto mācību nedēļās līdz 15.novembrim, Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra speciālisti izveidojuši digitālo resursu mapi “Mācāmies un mācām”.

Mapē apkopoti digitālie resursi un rīki, kas pieejami ar izglītības nozari saistītās tīmekļa vietnēs

un varētu būt noderīgi darba procesa organizēšanā attālināto mācību laikā.

Mapē var atrast ne tikai video nodarbības un metodiskos materiālus, kas atvieglo konkrētu prasmju apguvi, piemēram, programmēšanu, medijpratību vai lasītprasmi, bet arī redzesloku paplašinošas intervijas un spēles, piemēram, zinātnieku sarunas ar skolēniem, kas ierakstītas projekta “Zinātne. Zoomed. In” ietvaros, vai izglītojoša spēle "Literatūre sākumskolā", kas 1. – 6. klašu bērnus ieved 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatu pasaulēs. Sadaļā “Atbalsts nedrošā brīdī” atrodams aktualizēts saraksts ar vietnēm un vietām Latvijā, kur vērsties, ja nepieciešamas psihoemocionālais atbalsts.

Kā pavisam svaigs resurss jāatzīmē izglītojoša tiešsaistes spēle “Go Viral!” – tā tapusi Valsts kancelejas paspārnē, sadarbojoties ar Apvienotās Karalistes Valsts kanceleju un Kembridžas Universitāti. Spēlē ikviens var iepazīties ar metodēm, kas tiek izmantotas viltus ziņu izplatīšanai, un palielinātu savu spēju stāties tām pretī.

Noformēta kā krāsainu atklātņu kolāža, resursu mape ir uzskatāma un lietotājiem draudzīga – katra atklātne satur saiti uz interesējošo tīmekļa vietni, kas atveras, uzklikšķinot.

Resursu mapē “Mācāmies un mācām” atrodamie materiāli noderēs ne tikai pedagogiem, bet arī skolēniem un viņu vecākiem situācijās, kad nepieciešami papildus informācijas avoti mājās veicamo darbu sagatavošanai vai iedvesma kopīgām nodarbēm ar jaunākā skolas vecuma bērniem.

Mācāmies un mācām atklātnes ar saitēm (.pdf)

Mācāmies un mācām digitālās resursu mapes saturs (.pdf)

Resource Details
macamies-un-macam-2021.
Avtor vira
Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs
Vrsta vira
Odprti viri izobraževanja
Država
Latvija
Datum objave
Jezik dokumenta
Latviešu
Login (2)

Komentar

Šie materiāli ir ļoti noderīgi attālināto mācību stundām, kā arī dod pamatu, kā labāk strukturēt savu mācību stundu. Man pašai ir noderējuši arī materiāli no dzimba.lv un uzvediba.lv, šie materiāli palīdz risināt konfliktsituācijas, kā arī ir labs pamatmateriāls, ja ar klasi nepieciešams pārrunāt drošības jautājumus un arī pārrunāt iespējamās nevēlamās situācijas, tās preventīvi novēršot. Kā arī labs materiāls ir interaktīvā spēle https://jauniesuspele.visc.gov.lv/, kuram ir pieejams arī metodiskais materiāls pedagogiem, lai šo materiālu pielietotu efektīvāk. 

Login (0)

Ļoti noderīgi pandēmijas laikā, it sevišķi, ja materiāli piemēroti arī vecākiem, lai darbotos kopā ar bērnu un palīdzētu izprast skolēniem uzdoto, tādējādi palīdzot mācībās. Būtu nepieciešams izstrādāt vai izveidot kādu vebināru vecākiem tēmā - kā palīdzēt skolēnam attālinātajās mācībās.

Login (0)

Users have already commented on this article

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!