European Commission logo
Ustvari račun

Resource Details

GRADIVO

Skill development in the platform economy

Profile picture for user PeterMa.
Peter Maľa

Nová štúdia Cedefop CrowdLearn sa zaoberá porovnávacou analýzou rozvoja zručností a postupov vzdelávania na pracovisku v rámci dvoch hlavných typov práce v online priestore: online freelancingu a mikropráce.

Štúdia využíva informácie o mikropracovníkoch získané z platformy Amazon Mechanical Turk s pôvodnou vzorkou online freelancerov CrowdLearn, ktorí boli podrobení skúmaniu na troch hlavných online pracovných platformách (Fiverr, Upwork, PeoplePerHour). Vo výskume sa porovnávajú typy a frekvencia využívania vzdelávacích aktivít na pracovisku a samoregulačné stratégie učenia sa, ktoré si osvojili tieto dva hlavné typy crowdworkerov.

Táto porovnávacia štúdia, ktorá je prvá svojho druhu na medzinárodnej úrovni, prináša ďalšie poznatky a politické odporúčania k tomu, ako podporiť vzdelávanie na pracovisku a rozvíjať zručnosti v ekonomike platforiem. Zdôrazňuje potenciál mikropráce ako životaschopnej cesty pre integráciu na trhu práce, doplnenie príjmu a možnosti rozvoja zručností pre pracovníkov. Podpora rozvoja zručností v rámci "dobrovoľnej" mikropráce by mohla byť pre EÚ vhodným politickým opatrením pri riešení hospodárskych následkov a obnovy po pandémii COVID-19.

Resource Details
skill development in the platform economy.
Avtor vira
Cedefop
Vrsta vira
Študije in poročila
Država
Európa
Jezik dokumenta
Angličtina
Attachements
skill development in the platform economy.
Login (0)

Want to add a resource ?

Ne oklevajte!
Kliknite na spodnjo povezavo in pričnite s pripravo objave novega gradiva!