chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

Novinarsko središče

Brīvi pieejamie mācību resursi: Dizaina domāšana pieaugušo izglītībā

04/12/2020
objavil Aldis Lazda
Jezik: LV
Document available also in: DE
Design Thinking Handbuch Titelblatt

Šo ziņu oriģināli vācu valodā publicēja Tino BOUBARIS.


Pieaugušo izglītībā arvien lielāku nozīmi iegūst produktu un pakalpojumu, kas piemēroti dažādu īpašo mērķa grupu un atsevišķu apmācāmo vajadzībām, attīstīšana un izveide. Dizaina domāšana ir uz cilvēkiem vērsts, iteratīvs process, kuru var izmantot  problēmu risināšanā. Dizaina domāšanas mērķis ir atklāt un izprast pastāvošās vajadzības, lai attīstītu inovatīvus risinājumus.

Erasmus+ projekts D-LEARNING ir izveidojis rokasgrāmatu pieaugušo izglītības iestādēm, lai tās varētu iesaistīt dizaina domāšanu savā darbā. Rokasgrāmata apraksta visu dizaina domāšanas procesu, piedāvā metodes dažādo procesa soļu apguvei un apraksta 6 pielietošanas piemērus no projekta partneru prakses. Rokasgrāmatu papildina vadlīnijas, kas apmācītājiem ļauj ar savu komandu izmēģināt piemērā aprakstīto dizaina domāšanas procesu, lai ieviestu šo metodi savā organizācijā vai tīklos.

Rokasgrāmatu un vadlīnijas kā brīvi pieejamus mācību resursus ir iespējams lejupielādēt sešās valodās. Papildus informācija un saite uz lejupielādi atrodama EPALE resursu centrā.

Blogs piedāvā ievadu dizaina domāšanā: Dizaina domāšana pieaugušo izglītībā – metode ar potenciālu.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email