chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

Spletni dnevnik

7 lihtsat soojendavat tegevust keeleõpetajatele

11/09/2020
objavil EPALE Keskus Eestis
Jezik: ET
Document available also in: EN
Originaalpostitus ilmus inglise keeles Ross Clarke poolt.

/sl/file/language-teachingLanguage teaching

Language teaching

Esitate küsimuse ja otsite vaprat hinge, kes oleks valmis vastama, kuid kõik väldivad silmsidet. Tunnete, et teie suus lipsab välja üks neist vanadest õpetajate fraasidest: "Kui keegi ei taha vastata, pean ise kellegi valima". See on olukord, mida iga keeleõpetaja hästi tunneb, ja see võib olla olukord kus üks lihtne algustegevus võiks käepärast olla. Siin on alustuseks neid seitse tükki.

 

1. Piknikumäng

Võib-olla mäletate selle lihtsa mälumängu mängimist lapsena. Esimene inimene ütleb: "Lähen piknikule ja võtan kaasa ...", millele lisatakse sõna, mis algab tähega "A". Järgmine kõneleja kordab lauset ja lisab midagi, mis algab tähega „B”, ning mäng jätkub, kuni olete tähestiku lõpetanud.

Ka sissejuhatavas osas võib see hästi toimida. Alustage uut kursust järgnevaga: "Minu nimi on Ross ja mulle meeldib kooki süüa" ning paluge järgmisel inimesel öelda: "Sinu nimi on Ross ja sulle meeldib kooki süüa" ning seejärel saavad nad öelda oma nimie ja midagi, mis neile meeldib.

 

2. Kuum kartul

See versioon mängust "saada edasi" on suurepärane sõnavara looja. Võtke pall ja öelge, et see on kuum kartul, nii et te ei saa seda liiga kaua käes hoida. Kuuluta välja teema näiteks sport ja alustage. Kartul hakkab ringimööda edasi liikuma. Kartul muutub "liiga kuumaks" ja osaleja langeb mängust välja kui ta ei suuda 5 sekundi jooksul nimetada spordiala, mida pole varem öeldud. Võitja on see, kes viimasena ringi seisma jääb.

 

3. Ainult minut

Nagu BBC Radio 4 kanalil väldanud raadiomängus, valige oma õpilastele teema ja paluge neil ühe minuti (või madalamal tasemel 30 sekundi) vältel sellest rääkida, ilma, et nad end kordaksid, kõhkleksid või teemast kõrvale kalduksid.

 

4. Peatage buss!

Paluge igal õpilasel joonistada paberile 6 veergu, mille ülaosasse laske neil kõigil kirjutada teemad nt. riik, toit, hobi, tüdruku nimi jne. Kui nad on valmis, hõigake välja mõni täht. See kes jõuab esimesena igasse veergu ühe sõna kirjutada, mis algab selle tägega hüüab: "Peatage buss!".
Punkte võite anda nii tervikliku rea kui ka loominguliste vastuste eest.

 

5. Lugu ühe sõna kaupa

See on üsna iseenesestmõistetav. Klass loob rühmana suulise loo, kuid igal inimesel on lubatud kasutada ainult ühte sõna korraga, mis tähendab, et osalejad peavad kiiresti mõtlema ja oma ideid pidevalt muutma.

 

6. Piinlikud hetked

Paluge paaridel välja uurida üks oma partneri piinlikest hetkest. Seejärel paluge kõigil jagada ülejäänud rühmaga oma partneri piinliku lugu. See on lihtne viis uue rühmaga jäädsulatada ja luua kergem meeleolu.

 

7. Küsimuste aeg

Paluge kõigil püsti tõusta. Pehme mänguasja või palli abil visake see õpilasele ja esitage küsimus. Kui nad vastavad, saavad nad selle edasi kellelegi teisele visata ja küsimuse esitada enne maha istumist. Mängu kestab nii kaua, kuni kõik on istunud.

Ross Clarke on vabakutseline elustiiliajakirjanik ja haridusnõustaja, kes elab Hispaanias. Ta on õpetanud inglise keelt võõrkeelena igal tasemel õppijatele Suurbritannias ja Hispaanias ning nõustanud Ühendkuningriigi kõrgharidust igast küljest. Ta õpetab vabal ajal peotantsu ja on spetsialiseerunud CLIL-ile (sisu ja keele integreeritud õppimine).

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
 • Slika za %user
  Hello, Ross, 

  Thanks for providing playful ideas for language course! 
  I can comment that  at least one game can also be used elsewhere than in language class. At least I have used the picnic game or, in a simpler version, an alphabet game for asking for example what is needed for learning. This can be during warm-up session or after the break and is suitable for all training topics in the world one can think of. But since it all about learning, the trainer can ask - what can I learn today or what I need to learn or just general words connected with learning. An example could be: Air, Brain and Consulting until the Xylitol, Yoga and Zoom. The trainer can use the words found during the game also connect with the expectations to the course.
  Another idea that came up is that such ideas as You kindly shared are not only good as starter activities but such games are also very good for providing variety during the learning process. It is essential to take into account not only the content of the training but also to offer to the learners some physical activity meanwhile. It is really good for learners physical well-being when learning is not only done while sitting.

  Wishing fun playful elements to the training days, 
  Kadi
 • Slika za %user
  Aitäh toredate lihtsate igaühele jõukohaste metoodikavõtete eest.

  Need loovad mõnusa ühtehoidva meeleolu, juhul kui neid mõõdukalt ja proportsionaalselt kasutada.
 • Slika za %user
  Tere!
  Aitäh mänguliste ideede pakkumise eest! Saan kommenteerida, et vähemalt ühe mängu puhul saab seda kasutada ka mujal kui keeleõppes. Nimelt saab pikniku või siis lihtsamas võtmes tähestikumängu teha ükskõik, mis teemal koolitus parasjagu on - näiteks ootuste või tulemuste sõnastamisel - mida ma sellel koolitusel õpin või mida on selleks vaja, et õppida: aabitsat, banaani kuni õhu, ägeduse, ööune ja ühisosa leidmiseni välja.
  Teine mõte, mis tekkis, on see, et lisaks soojendustegevustele sobivad mängud hästi ka selleks, et pakkuda vaheldust - hea, kui õppimine ei toimu ainult istudes, vaid on teadlikult planeeritud ka liikumist võimaldavaid õpitegevusi.

  Mõnusaid mängulisi elemente koolituspäevadesse soovides,
  Kadi