chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

 
 

Koledar

Презентација на ЕПАЛЕ платформа

Objavil/-a Nevenka Longurova Girova 2 Toliko mesecev 2 tedna pred toliko

petek 20 September 2019
Skopje
,

Презентација на ЕПАЛЕ платформата во рамки на првиот состанок со избраните граѓански организации за менторска поддршка.

Менторската поддршка е дел од проектот „Правна помош и поддршка за застапување и одржливост на локални граѓански организации“ финансиран од Европската Унија, спроведуван од Македонско здружение на млади прваници, Фондација за развој на локалната заедница, Коалиција Сите за правично судење и Данскиот совет за бегалци.

 

Презентацијата ќе се одржи на 20.09.2019 од 14.00 часот во Граѓанскиот ресурсен центар, ул. „Св. Кирил и Методиј“ бр. 50, Скопје.

Primarni jezik:
Plačilo za udeležbo: 
Ne
Rok za registracijo: 
18/09/2019
Spletni dogodek: 
Ne
Vrsta organizatorja: 
Drug dogodek
Število predstavnikov: 
< 100
Ciljna skupina: 
Projekti in partnerstva
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn