chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

 
 

Koledar

Обука на тема „Граѓанско учество и транспарентост„

Objavil/-a Nevenka Longurova Girova 2 Toliko mesecev 1 teden pred toliko

torek 12 November 2019 to sreda 13 November 2019
Пехчево
,

Фондацијата за развој на локалната заедница Штип Ве поканува да учествувате на обуката за зголемување на граѓанското учество и транспарентноста на локалните јавни претпријатија и институции.

Обуката ќе се одржи на 12 и 13 ноември (вторник и среда), 2019 година во х. Гогов во Пехчево.

Се очекува учесниците да пристигнат на 12 ноември (вторник) до 10 часот. Сместувањето, храната, патните трошоци и материјалите за работа се покриени од организаторот.

Обуката има за цел да ја зајакне соработката помеѓу граѓаните и јавните претпријатија.

Обуката за граѓанско учество и транспарентност се организира во рамки на проектот „Граѓаните одлучуваат“ имплементиран од Фондацијата за развој на локалната заедница – Штип, финансиски поддржан од Меѓународиот Олоф Палме Центар и Шведската агенција за развој и соработка.

    Ве молиме, најдоцна до понеделник, 11 ноември 2019 година, да го потврдите присуството на учесници од Вашата институција, на е-маил адреса: ngirova@frlz.org.mk.

Primarni jezik:
Vrsta dogodka: 
Dogodek za strokovni razvoj
Plačilo za udeležbo: 
Ne
Rok za registracijo: 
11/11/2019
Spletni dogodek: 
Ne
Organizator: 
Фондацијата за развој на локалната заедница – Штип
Vrsta organizatorja: 
Drug dogodek
Kontaktni podatki: 
Невенка Лонгурова Гирова ngirova@frlz.org.mk.
Ciljna skupina: 
Projekti in partnerstva
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn