chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma za izobraževanje odraslih v Evropi

 
 

Spletni dnevnik

Partnerstva na področju izobraževanja odraslih: kakšne koristi nudijo in za koga?

30/11/2018
objavil Aleksandra Kozyra
Jezik: SL
Document available also in: EN RO HU

/sl/file/eaea-partnershipsEAEA Partnerships

EAEA Partnerships

 

Uspešno partnerstvo na področju izobraževanja odraslih lahko služi kot gonilo za inovacije in izmenjavo najboljših praks. Aleksandra Kozyra iz Evropskega združenja za izobraževanje odraslih (European Association fort he Education of Adults; EAEA) je z nami delila navdihujoče primere sodelovanja iz vse Evrope, ki jih je EAEA zbiralo skozi celo leto.​

 

Dobre pobude in strategije za izobraževanje odraslih ne nastajajo v izolaciji. V skladu z našo letno temo sodelovanja in partnerstev, je EAEA zbiralo in analiziralo primere vplivnega sodelovanja. Poleg najboljših praks naših nominirancev za nagrado Grundtvig (brošura je sedaj na voljo tudi na spletu), smo slišali tudi navdihujoče zgodbe s študijskih obiskov različnih ljudskih univerz na Irskem, iz središča za izobraževanje odraslih v Belgiji ter od udeležencev in sogostiteljev naše letne konference v Estoniji. Čeprav je naš članek o tej temi, ki podrobno opisuje tudi ozadje politike, še vedno v pripravi, že imamo nekaj zamisli o številnih koristih dobrega partnerstva na lokalni, regionalni ali evropski ravni.

 

Vzpostavljanje struktur

Ko smo v juniju pred našimi dogodki prispeli v Tallin, še nismo niti dobro vstopili v pisarno našega soorganizatorja ENAEA, ko nam je naša gostiteljica Tiina Jääger razložila:

»Pravzaprav z nami danes še niso vsi naši kolegi – nekateri so še vedno na poti z otoka.«

Z otoka? Kot nam je Tiina razložila malo pred začetkom konference, se je skupina strokovnjakov za izobraževanje odraslih iz Estonije, Latvije in Litve udeležila vsakoletne Baltske poletne šole. Omenjene države se izmenjujejo pri organizaciji poletne šole, ki je zamišljena kot prostor za izmenjave in krepitev sposobnosti, letos pa je potekala na estonskem otoku Ruhnu.

Koncept regionalne poletne šole se je zdel zelo zanimiv, zato sem se po koncu konferenčne mrzlice, pozanimala kako takšna poletna šola poteka. Nekaj člankov v International Review of Education – Journal of Lifelong Learning (Mednarodni pregled izobraževanja – zbornik za vseživljenjsko učenje) ponuja dober pregled zgodnjega sodelovanja, ki se je začelo v devetdesetih letih prejšnjega stoletja kot serija študijskih obiskov baltskih izobraževalcev odraslih na nordijskih ljudskih univerzah. Sodelovanje je podpiral Nordijski svet ministrov, obiski pa so pomembno prispevali k preoblikovanju področja izobraževanja odraslih v baltskih državah. Strokovnjaki, ki so sodelovali v obiskih, niso samo spoznali novih metod in pristopov za neformalno izobraževanje, ampak so vzpostavili tudi prve krovne organizacije za izobraževanje odraslih v baltski regiji: Estonsko združenje za izobraževanje odraslih (ENAEA), Latvijsko združenje za izobraževanje odraslih (LAEA) in Litovsko združenje za izobraževanje odraslih (LAAE), ki so sedaj vsa včlani EAEA.

Najbolj zanimivo pa se mi je zdelo, kako se je postopoma razvijalo sodelovanje med baltskimi in nordijskimi državami. Čeprav je sodelovanje na začetku bolj temeljilo na donatorski kot pa partnerski osnovi, ki je baltskim državam, ki so prehajale v nov politični sistem, vzpostavitev prvih struktur za neformalno izobraževanje odraslih, je s časom postalo bolj osredotočeno na izmenjavo med obema regijama, npr. na področju potrjevanja priložnostnega in neformalnega učenja v nacionalnih ogrodjih kvalifikacij.

 

Grajenje na učeče se osredotočenih pristopov

V določenih primerih lahko sodelovanje služi kot gonilo na učeče se osredotočenih politik in prakse. Pred nekaj meseci sem s kolegico Raffaelo udeležila študijskega obiska v okviru KA1 programa Erasmus+ na Irskem in sem bila navdušena nad raznolikostjo sodelovanja in kako takšno sodelovanja pomaga pri postavljanju glasov učečih se v ospredje. Ogledali smo si ljudsko univerzo, ki se je povezal s spletno ljudsko univerzo, da bi zagotavljal priložnosti za visokošolsko izobraževanje na podeželju, in oddelek za izobraževanje odraslih na univerzi, ki je sodeloval s številnimi ponudniki izobraževanja odraslih pri soustvarjanju programov in izobraževanj, in številne druge primere.

Na najbolj navdihujoč in spoštovanja vreden primer pa smo naleteli na Nacionalnem forumu učečih se, ki smo se ga udeležili. Forum je bil ustanovljen leta 2016 z namenom, da učeči se postanejo partnerji pri oblikovanju politik in ne samo pasivni prejemniki. Forum, ki ga organizira AONTAS, združuje učeče se iz celotne države ter jim nudi priložnost za izmenjavo in zagotavljanje povratnih informacij o svojih priložnostih za učenje. AONTAS poroča, da se je število učečih se, ki vplivajo na oblikovanje politik za nadaljnje izobraževanje, povečalo kar za desetkrat.

Letos dogodek ni vključeval samo učeče se, oblikovalce politik in predstavnike civilne družbe, pač pa je bilo vzpostavljeno sodelovanje s skupino visokošolskih učiteljev in raziskovalcev.

»Visokošolska strokovna skupina združenju AONTAS zagotavlja nasvete in navodila, ki temeljijo na prepoznanih priporočilih učečih se, ki jih slednji izrazijo na različnih forumih na Irskem. Ti nasveti in navodila objektivnih strokovnjakov z zadevnega področja nam nato omogočijo, da oblikujemo in predlagamo načrte za razvoj takšnega dela, ko govorimo s financerjem Nacionalnega foruma učečih se v nadaljnjem izobraževanju in usposabljanju, tj. organizacija SOLAS«

– Benjamin Hendriksen, Vodja svetovanja pri AONTAS.

 

Spodbujanje inovacij

Sodelovanje v izobraževanju odraslih je ključno tudi za spodbujanje inovacij in izmenjavo najboljših praks. Naši člani pogosto poudarjajo program Erasmus+ kot ključno orodje za uvajanje inovativne prakse v svojih organizacijah, kar je eden od razlogov, da zagovarjamo povečanje financiranja za izobraževanje odraslih v nasledniku programa Erasmus+. Vpliv programa Erasmus+ na organizacije in, nenazadnje, učence, presega življenjski cikel projektov. Od naših članov redno slišimo, da še naprej komunicirajo s svojimi partnerji in nadgrajujejo rezultate skozi druge projekte. V nekaterih primerih se rezultati projektnega dela vključijo v vsakodnevne delovne procese v organizaciji.

»Poskusili smo uvesti integrativen pristop v vseh svojih projektih,« je povedal Didier Van der Meeren, direktor Le Monde des Possibles, središča za izobraževanje odraslih v Liègu za opolnomočenje migrantov in beguncev. Na obisku v Le Monde des Possibles smo bili dva tedna skupaj z našimi udeleženci usposabljanja Younger Staff Training. Najbolj nas ni navdušilo to, da organizacija spretno usklajuje dva glavna vira financiranja (od valonske regije in francosko govoreče skupnosti), ampak tudi vire za financiranje projektov, kot so AMIF, ESF in Erasmus+. Zato je vključevanje dodane vrednosti projektov v vsakodnevno prakso eden njihovih glavnih ciljev, poleg zagovarjanja uporabe rezultatov na ravni politike. Zdi se, da so naši kolegi iz Le Monde des Possibles na pravi poti: kot smo slišali, prakse razvijajo skozi Univerbal, projekt AMIF, ki je namenjen podpori migrantov, da postanejo profesionalni tolmači za svojo skupnost in je sedaj v fazi širitve na regionalni ravni v valonski pokrajini.

 

Torej zakaj moramo sodelovati?

Koristi uspešnega sodelovanja ne moremo zanikati – a kaj je ključni dejavnik uspeha? Kot smo slišali od naših članov in organizacij, ki smo jih obiskali v tem letu, partnerstva niso možna brez zadostne podpore na ravni politik, brez razvoja sodelovalnega okolja, namesto konkurenčnega.

Kaj menite – kaj je potrebno za vzpostavitev in ohranitev uspešnih partnerstev? S kakšnimi preprekami se še vedno soočate? Prosimo, delite z nami svoje misli spodaj!


Aleksandra Kozyra je direktorica za članstvo in dogodke pri Evropskem združenju za izobraževanje odraslih in je odgovorna za organizacijo konferenc EAEA in usposabljanja Younger Staff Training. Pred tem je na Poljskem delala z učečimi se kot učiteljica jezikov.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn