Resource Details
ZDROJ

Szkolenie Empowerment in ICT skills - making use of technology tools - Malta 2021

Nowoczesna szkoła wymaga narzędzi, które pozwolą pracować w każdych warunkach i będą dla uczniów inspirujące. Poprzez globalny zasięg technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają na pokonywanie barier kulturowych i językowych. Umożliwiają pracę, naukę i rozwój na odległość – tworzą globalne społeczeństwo informacyjne.

Uczestnicy kursu mogli zwiększyć swoje kompetencje i umiejętności w zakresie technologii i ICT. W ciągu trwającego tydzień kursu uczestnicy zapoznawali się z metodologią nauczania z wykorzystaniem metod praktycznych. W czasie kursu nauczyciele wykorzystywali wiele programów i narzędzi, które były przez uczestników konfigurowane i wykorzystane online. Nauczyciele wymieniali się również doświadczeniami z innymi uczestnikami kursu. Dzięki temu, możliwy był dalszy rozwój umiejętności językowych. Uczestnicy mieli również szansę  zapoznać się z dziedzictwem kulturowym Malty.

Przy wykorzystaniu narzędzi TIK w edukacji nauczyciele mają możliwość pobudzenia kreatywności i zapału uczniów, ponieważ przystosowuje się do zmieniającego się świata: zamiast podręcznika mogą użyć czasem aplikacji, szkoleń online, quizów i konkursów na witrynach internetowych. Podobne formy prowadzenia zajęć lekcyjnych relaksują i stymulują mózg młodego człowieka.

Zasoby

W trakcie szkolenia wykorzystano wiele narzędzi przydatnych zarówno nauczycielom (do tworzenia lekcji) jak i uczniom (do ćwiczeń). Poniżej proponujemy kilka z nich:

https://www.wix.com/ - bardzo ciekawa i intuicyjna w obsłudze witryna do tworzenia stron www

https://edpuzzle.com/ - edycja pliku video w celach edukacyjnych

https://learningapps.org/ - strona zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Pozwala przećwiczyć omawiany materiał i stworzyć nowy

www.blogger.com – witryna przeznaczona do stworzenia i edytowania bloga. Może być wykorzystywana przez nauczyciela do udostępniania uczniom materiałów

https://spark.adobe.com – strona poświęcona edycjom video

https://www.animaker.com/ - dla urozmaicenia lekcji – można stworzyć komiks

Padlet - virtual board (can be shared, embedded) 

Wakelet - virtual collection/board (can be shared and embedded)

https://www.genial.ly/ - kilka propozycji witryn, na których można stworzyć lekcję on-line

Resource Details
Autor (autori) zdroja
Honorata Kuplowska, Mariusz Aniszewski
Typ zdroja
Otvorené vzdelávacie zdroje
Krajina
Dátum publikácie
Login (0)

Aby ste mohli pridať komentár, prihláste sa alebo zaregistrujte.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!