chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

Zdroj

Täiskasvanute õpikogemused foorumteatrist

Jazyk: ET

Autor Kadi Kass

Magistritöö eesmärgiks on uurida, kuidas kogevad täiskasvanud foorumteatrit ning kas ja kuidas on foorumteatri kogemus seotud õppimisega. Uurides täiskasvanute õpikogemusi foorumteatrist, loob see suuremat tõenduspõhisust foorumteatri meetodile, võimaldades seeläbi ka suuremat kasutamist täiskasvanuhariduse valdkonnas. Magistritöös püstitatud probleem tuleneb teadmise puudumisest, milline on täiskasvanute kogemus foorumteatrist.

Uurimistöö teoreetiline raam põhineb Albert Bandura sotsiaalse õppimise teoorial, millest lähtuvalt toimub õppimine kas läbi inimese enda vahetu kogemuse või läbi teiste käitumise vaatluse (Bandura, 1977, 3). See teooria toetab foorumteatri ülesehitust ja põhimõtteid, kus publikul on võimalik muuta esitatud narratiivi läbi endapoolsete sekkumiste või vaadates teiste poolt ellu viidud käitumismuudatusi (Rae, 2013). Lisaks kirjeldan magistritöö teoreetilises osas kogemust ja õppimist, foorumteatrit ning rõhutute teatri süsteemi, kuhu foorumteater kuulub.

Uurimisküsimustest ja – eesmärgist lähtuvalt on tegu fenomenoloogilise uurimistööga, mis toetub sotsiaalkonstruktivistlikule paradigmale ning mis uurib täiskasvanute tähendusi ja arusaamu kogemusest ning selle kogemuse seostamisest õppimisega. Fenomenina vaatlen magistritöös kogemusi foorumteatrist. Kvalitatiivse andmekogumismeetodina kasutasin poolstruktureeritud paarisintervjuusid. Andmeanalüüsi meetodina kasutatsin empiirilise materjali analüüsimisel kvalitatiivset sisuanalüüsi. Tulemusena selgus, et täiskasvanud kogevad foorumteatrit läbi emotsioonide, läbi konfliktide lahendamise ning läbi muutuste, mida need kogemused on loonud neis. Foorumteatri kogemuse ja õppimise vahel nähakse tugevat seost, õpitakse nii suhtumisi-hoiakuid kui ka oskusi.

Võtmesõnad: Foorumteater, sotsiaalne õppimine, sotsiaalse õppimise teooria, kogemus, fenomenoloogia

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor (autori) zdroja: 
Gertha Teidla-Kunitsõn
Dátum publikácie:
štvrtok, 31 máj, 2018
Jazyk dokumentu
Typ zdroja: 
Štúdie a správy
Krajina:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email