chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Kalendár

Презентација на ЕПАЛЕ платформа

Autor Nevenka Longurova Girova pred 2 mes. 3 týždne

piatok 20 september 2019
Skopje
,

Презентација на ЕПАЛЕ платформата во рамки на првиот состанок со избраните граѓански организации за менторска поддршка.

Менторската поддршка е дел од проектот „Правна помош и поддршка за застапување и одржливост на локални граѓански организации“ финансиран од Европската Унија, спроведуван од Македонско здружение на млади прваници, Фондација за развој на локалната заедница, Коалиција Сите за правично судење и Данскиот совет за бегалци.

 

Презентацијата ќе се одржи на 20.09.2019 од 14.00 часот во Граѓанскиот ресурсен центар, ул. „Св. Кирил и Методиј“ бр. 50, Скопје.

Hlavný jazyk:
Poplatok za účasť: 
Nie
Termín registrácie: 
18/09/2019
Udalosť online: 
Nie
Typ organizátora: 
Iné podujatie
Počet delegátov: 
< 100
Cieľová skupina: 
Projekty a partnerstvá
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn