chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Spravodajstvo

Ikviens Latvijas iedzīvotājs var mācīties finanšu pratību, izmantojot NVA e-apmācības moduli

25/03/2019
Jazyk: LV

No 25. līdz 31.martam jau septīto gadu pēc kārtas Latvijā norisinās „Finanšu pratības nedēļa”, kuru kopā ar partneriem rīko Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK). Finanšu pratības nedēļā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atgādina, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlas apgūt, pārbaudīt vai pilnveidot savas zināšanas finanšu pratībā, NVA kopš 2018.gada marta savā tīmekļvietnē piedāvā interaktīvu elektroniskās apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”.

NVA direktore Evita Simsone: „Rūpējoties par savu un savas ģimenes labklājību mūsdienu pasaulē, kuru raksturo informācijas un dažādu, tostarp finanšu piedāvājumu pārpilnībā, ikvienam no mums ir ļoti svarīgi būt zinošam finanšu plānošanā, neapjukt un nepieņemt lēmumus, kas var negatīvi ietekmēt materiālo stāvokli un labklājības vietā sagādāt nepatikšanas un raizes. Finanšu pratību apguvis cilvēks, kas informēts par savām tiesībām un iespējām, var mērķtiecīgi plānot un veidot savu un savas ģimenes labklājību, pasargāt vai aizstāvēt sevi, ja saskaras ar netaisnību vai krāpniecību, būt konkurētspējīgs arī darba tirgū, jo ir informēts, kas ir tiesiskās darba attiecības. Bez zināšanām un prasmēm finanšu pratībā nav iespējama gan mājsaimniecības, gan valsts turība. Mūsu piedāvātais finanšu pratības elektroniskās apmācības modulis ne vien NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, bet visiem interesentiem sniedz daudzpusīgas zināšanas par valsts un mājsaimniecības budžeta plānošanu, ienākumu gūšanas veidiem, cenu veidošanos, izdevumu kontroli, finanšu dokumentu nozīmi, kredītu būtību, finanšu pakalpojumu veidiem, nodokļu nozīmi, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbības principiem, patērētāju tiesībām un citām ar finanšu plānošanu saistītām jomām”.

NVA elektroniskās apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” ietver četras sadaļas:

 • “Nauda un darījumi”,
 • “Privāto finanšu plānošana”,
 • “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”,
 • “Valsts un sociālais budžets, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība valstī”.

Mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas. Lai sekmīgi nokārtotu pārbaudes testu, jābūt vismaz 80% pareizo atbilžu uz jautājumiem.

Kopš NVA piedāvā finanšu pratības elektronisko apmācības moduli, finanšu pratību mācījās 21549 NVA reģistrētie bezdarbnieki un darba meklētāji: 2018.gadā – 18 932, bet 2019.gada pirmajos divos mēnešos – 2617. Pārbaudes testu sekmīgi ir nokārtojuši 10573 bezdarbnieki un darba meklētāji.

E-apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” ir izstrādāts NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros, un jebkuram interesentam tas ir pieejams vietnē https://e-apmaciba.nva.gov.lv, autorizējoties ar portāla Latvija.lv starpniecību.

No 25. līdz 29.martam Latvijā norisinās arī Eiropas Digitālā nedēļā, kurā piedalās NVA. Digitālās nedēļas laikā visās NVA filiāles interesentiem tiek piedāvātas konsultācijas par NVA e-pakalpojumiem, tostarp par finanšu pratības e-apmācības moduli un tā lietošanu.

 

Avots: Nodarbinātības valsts aģentūra.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Zobrazuje sa 1 - 6 z(o) 6
 • Obrázok používateľa Inese Protopopova
  Šī ir lieliska iespēja pilnveidot finanšu pratību. Mūsdienās cilvēkiem ļoti bieži trūkst izpratnes par to, kā pārvaldīt un efektīvi izmantot sev pieejamos finanšu resursus. Svarīgi, lai cilvēks prastu rīkoties ar naudu un maksimāli nodrošināt savas ikdienas vajadzības atbilstoši savām iespējām.
 • Obrázok používateľa Ivo C
  Ļoti saistošs un aktuāla tēma, kas noderīga būs visiem Latvijas iedzīvotājiem - gan pieaugušajiem, gan jauniešiem!
 • Obrázok používateľa Aleksandrs Lange
  Ir vērtīgi, ne tikai skolēniem, bet arī pieaugušajiem organizēt šādas apmācības. Pats būtiskākais šādās pamācībās ir veiksmīgi, jēgpilni organizēt procesu, lai pieaugušie to neuztvertu, kā rotaļu un bezjēdzīgu laika pavadīšanu...
 • Obrázok používateľa Inga Junolainena - Cālmane
  Lielisks piedāvājums, ko var izmantot ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas apgūt, pārbaudīt vai pilnveidot savas zināšanas finanšu pratībā. Un to var izdarīt neizejot no mājām, savā tīmekļvietnē izmantojot elektroniskās E-apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”. Ļoti labs piedāvājums, ko līdz šim ir izmantojuši ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji un izmantošu arī Es. Nodarbinātības valsts aģentūras direktore ir ļoti precīzi pateikusi: “ Rūpējoties par savu un savas ģimenes labklājību mūsdienu pasaulē, kuru raksturo informācijas un dažādu, tostarp finanšu piedāvājumu pārpilnībā, ikvienam no mums ir ļoti svarīgi būt zinošam finanšu plānošanā, neapjukt un nepieņemt lēmumus, kas var negatīvi ietekmēt materiālo stāvokli un labklājības vietā sagādāt nepatikšanas un raizes.” Piedāvātās apmācības sniedz daudzpusīgas zināšanas un bez prasmēm un zināšanām finanšu pratībā nav iespējama gan mājsaimniecības, gan valsts turība.
 • Obrázok používateľa Ance Ozola
  Manuprāt, katram cilvēkam būtu jāuzskaita savi ieņēmumi un izdevumi. Ir svarīgi plānot ikmēneša tēriņu budžetu. Tāda veidā var veidot ilgtermiņa uzkrājumus.
 • Obrázok používateľa Laura Kalniņa
  Manuprāt, šī ir lieliska iespēja, jebkuram Latvijas iedzīvotājam uzzināt kaut ko jaunu par finanšu pasauli. Ir arī labi padomāts, ka piedāvātais mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Šādā veidā ir iespēja izvēlēties kādā formātā personai ir vieglāk uztvert informāciju un kā arī tas padara pašu mācīšanos interesantāku, jo ir pieejama dažādība.
  Pats e-apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” ir izstrādāts NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros, kas spēs veicināt bezdarbnieku priekšstatus par finanšu vidi neizejot no savas mājas.