European Commission logo
Creați un cont
Puteți selecta mai multe cuvinte folosind ca divizor virgula

Blog

Blog

Kaip sukurti savo sėkmės istoriją?

Profile picture for user rentukas.
Renata JANKEVICIENE
Community Hero (Gold Member).

Kokią istoriją papasakotumėte, jei jus vidurnaktį prikeltų įkyrus telefono skambutis ir iš toli aidintis balsas paklaustų: „Kokia tavo gyvenimo sėkmės istorija“? Turbūt ne vienas sutriktų ir nežinotų, ką atsakyti ne tik vidurnaktį... Nuolatinis bėgimas, mintys apie tai, kaip kuo geriau atlikti visus dienos darbus, ką padėti  ant šeimos stalo, slegia daugelį vyresnio amžiaus moterų.

Panevėžio rajono švietimo darbuotojai, įgyvendinantys tarptautinį „Erasmus+“ KA2 programos projektą „MOVE-ON!“, skirtą vyresnių nei 50 metų moterų kompetencijų ugdymui, pakvietė projekto dalyves stabtelėti ir pamąstyti, kokia gi didžiausia jų gyvenimo sėkmė.

Pirmoji projekto dalyvė savo istoriją pradėjo Tėvo Stanislovo  žodžiais: „Dalink širdies gerumą, išmintį, toleranciją, supratimą, atjautą, suteik vilties ir pasitikėjimo tiems, kuriems jų labiausiai reikia“. Moteris teigia, kad jos sėkmė − „sutikti žmonės, kurie padėjo  atrasti save, sustiprino pasitikėjimą“. Projekto įgyvendinimo komandą pradžiugino ir dar viena šios sėkmės istorijos dalis: „Išmokau savęs paklausti: ar man to reikia? Mano pasiryžimas mokytis anglų kalbos susiklostė netikėtai. Tyliai viduje seniai norėjau, nes dukra  gyvena užsienyje, bet nebuvo drąsos. Ir vieną eilinę darbo dieną kolegė pasakė: yra labai geras Švietimo centro projektas, tu turi dalyvauti“. Pasidomėjau ir sumaniau pabandyti. Na ir nesigailiu: sutikau nuostabių moterų, iš kurių vėl turiu ko pasimokyti, labai patinka emocinis anglų kalbos mokymų fonas ir man dar nepraėjo noras mokytis“.

Antrosios mūsų projekto dalyvės istorija − „Dėmesio! Stipri moteris už vairo!“. Moteris savo istoriją pradėjo vokiečių filosofo Friedricho Nietzsche fraze: „Kas mūsų nenužudo, padaro stipresnius“. Štai kokią istoriją papasakojo projekto dalyvė: „Žmogaus gyvenime būna įvairių periodų: pakilimų, kritimų, po kurių privalai rasti jėgų kilti, nes esi mama, esi pavyzdys savo vaikams. Situacija buvo tokia: nelaimės ėjo viena po kitos. Vyro liga, kada reikėjo rinktis invalido vežimėlį arba nieko gero nežadančią operaciją... Sudėtingas sūnaus kojos lūžis, ir vėl gydytojai kraipo galvas, nežino, kaip baigsis… Mano gyvenimas virto jau nebe mano gyvenimu, o nesibaigiančiais ligoninės durų varstymais, vizitais pas gydytojus ir visur pėstute, taksi (kuris pakankamai brangus) ar autobusu (kelionė vėžlio žingsniu). Vieną vakarą viena gerdama arbatą pagalvojau: „Juk reikia visą šį juodą periodą apversti aukštyn kojomis. Juk yra dalykų, kuriuos galiu pakeisti, kad mano gyvenimas būtų geresnis. Mano vairuotojo pažymėjimas vis dar  guli stalčiuje... Ir nuo manęs priklauso, ką aš toliau darysiu“. Smalsu, kaip baigėsi ši istorija? Dar kartą pakartosime istorijos pavadinimą: „Dėmesio! Stipri moteris už vairo!“.

Tai tik dvi iš dvylikos įkvepiančių projekto dalyvių istorijų, sukurtų Lietuvoje. Visos jos bus publikuojamos anglų kalba ranka rašytoje ir įvairiomis meno technikomis apipavidalintoje  projekto „MOVE-ON!“ Nr. 2018-1-PT01-KA204-047314 knygoje kartu su Estijos, Vengrijos, Lenkijos ir Portugalijos moterų istorijomis.

Sekmes_istorijos_0

Nuotraukoje andragogė Viktorija Paškevičienė ir projekto dalyvės, apipavidalinančios savo sėkmės istorijas


Erasmus+“ KA2 programos projektas „MOVE-ON!“ finansuojamas remiant Europos Komisijai

Straipsnio autorė - Renata Jankevičienė turi didelę patirtį švietimo srityje. Dirbo mokytoja, skaitmeninio lietuvių kalbos ugdymo turinio rengėja, lietuvių kalbos ir literatūros vadovėlių vertintoja. Nuo 2012 m. Renata yra Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, aktyviai rengia, įgyvendina bei koordinuoja tarptautinius projektus. Jos kartu su partneriais įgyvendintas projektas „Suaugusiųjų švietimo gairės artėjant 2020-iesiems“ ES duomenų bazėje pažymėtas kaip pavyzdys visoms Europos įstaigoms, įgyvendinančioms „Erasmus+“ projektus; vėliau ji parengė ir sėkmingai įgyvendino „Erasmus+“ KA1 projektą „Inovatyvaus mokymosi metodai suaugusiųjų švietime“. Šiuo metu Renata Lietuvoje koordinuoja du suaugusiųjų švietimui skirtus „Erasmus+“ projektus bei yra dar dviejų mokykliniam ugdymui skirtų „Erasmus+“ KA2 ir KA3 projektų ekspertė. Renata skleidžia patirtį vesdama mokymus „Erasmus+“ programos dalyviams Bulgarijoje, Portugalijoje, Turkijoje, Maltoje, Kretoje. Tarptautinę patirtį ji pristato „Švietimo naujienų“, Švietimo mainų paramos fondo ir „Epale“ skaitytojams.

Login (1)

Comentariu

Profile picture for user nlaplaim.
Laima LAPINIENE
Mie, 03/13/2019 - 09:47

O ar ši sėkmės istorijų knyga bus prieinama platesnei visuomenei? Straipsnyje užsiminta, jog knyga bus ranka rašyta ir apipavidalinta, todėl mažai tikėtinas jos prieinamumas visiems. Neplanuojama skaitmeninė versija?
Login (0)

Projekte numatyta, kad visų šalių projekto dalyvės anglų kalba sukurs bendrą ranka rašytą knygą bei ją apipavidalins naudodamos įvairias technikas. Dauguma mūsų moterų pasirinko skrebinimą, tik viena iš jų nusprendė apipavidalinti nerdama vąšeliu. Mokymuose menas derinamas su anglų kalbos mokymu, tai sukuria puikią atmosferą.
Login (0)

Ačiū, kad domitės. Mūsų projekto koordinatorius Albano Voscancelos yra profesinio rengimo centro, kuriame mokoma apdoroti medieną, direktorius. Taigi minėtame centre bus sukurti mediniai knygos viršeliai, o pati knyga baigusi kelionę po Europą bus saugoma Porte. Pirmojo susitikimo metu diskutavome apie tai, kad ir kitos šalys norėtų turėti knygos kopijas, kol kas sprendimo dar nepriėmėme. Ačiū už idėją sukurti skaitmeninę knygą! Jei sukursime, būtinai pasidalinsime.
Login (0)
TreeImage.
Rita Vargalytė
Dum, 02/24/2019 - 17:04

Įdomi patirtis. Iš moterų pasakojimų galima pastebėti, kad mokytis ir tobulėti įkvepia ne tik sėkmės, bet ir nesėkmių istorijos. Tik sėkmės istorijų girdime labai daug, o nesėkmių – mažai. Iš tikrųjų kiekviena nesėkmė yra sėkmės istorija. Klaidos moko ir duoda patirties ir kiekvienas nesėkmingas bandymas vis labiau priartina prie sėkmės. 
Login (0)

Rita, ačiū už komentarą. Noriu pasidalyti patirtimi, kad projekto pradžioje kai kurias moteris buvo sunku įkvėpti sėkmės istorijos kūrimui. Dauguma iš jų tiesiog norėjo mokytis anglų kalbos, kitos svajojo išbandyti skrebinimo techniką. Tačiau projekto tikslas ne tik užsienio kalbos mokymasis ar meno pradmenys. Siekiame, kad moterys reflektuotų, bendrautų ir kurtų prasmingas gyvenimo istorijas... Visų projekto dalyvių senosios sėkmės istorijos jau lagamine, o kai kurios penkiasdešimtmetės laukia pirmosios savo kelionės lėktuvu į projekto mokymus Portugalijoje. Galbūt taip prasidės nauja jų sėkmės istorija...
Login (0)
Profile picture for user nmelniju.
Julija MELNIKOVA
Community Hero (Gold Member).
Vin, 02/22/2019 - 12:04

Dėkoju straipsnio autorei už įdomią patirtį. Dėstydama Lyderystės gebėjimų ugdymo(si) kursą dažnai susilaukiu klausimų iš savo studentų: "ar galima išsiugdyti lyderystės gebėjimus?", "kokiais būdais juos ugdyti?" ir pan. Atsakau Johno Maxwello, knygos "Kaip išsiugdyti lyderį savyje", žodžiais: "Skaitykite žmonių sėkmės istorijas". Sėkmės istorijos yra puikus autentiškų duomenų šaltinis, leidžiantis surasti atsakymus į daugybę klausimų, mokytis iš kitų žmonių klaidų, bandymų, pergalių, semtis patirties iš įvairiausių gyvenimo istorijų. 
Login (0)

Ačiū, kad pasidalijote mintimis. Būtinai perskaitysiu jūsų minimą Johno Maxwello knygą Kaip išsiugdyti lyderį savyje ir rekomenduosiu ją projekto dalyvėms.
Login (0)

Users have already commented on this article

Logați-vă sau înregistrați-vă pentru a posta comentarii

Want to write a blog post ?

Nu ezitați!
Faceți click pe linkul de mai jos pentru a începe să postați un nou articol!

Cele mai recente discuții

TreeImage.
Luminita Ramona Bandas

Diseminare- „Beyond borders-etwinning contact-making seminar”, Dublin

Erasmus+, Acțiunea cheie 3

Mai multe
TreeImage.
ASOCIATIA INOVATRIUM

Proiectul NOW-SEE: „Noi Oportunitati pentru Femei prin Antreprenoriat Sustenabil cu Mediul”

TreeImage.
MARCELA GHIUTA

Diseminare proiect 2022-2-RO01-KA122-ADU-000094819 Educatie parentală pentru comunitățile vulnerabile din mediul rural

Asociația „RENATO”_„Educație parentală pentru comunități vulnerabile din mediul rural”

Mai multe