Mergi la conţinutul principal
News
Ştiri

Kašava na Zlínsku získala evropské ocenění i za vzdělávání dospělých

Ocenění za celistvý, udržitelný a mottu soutěže odpovídající rozvoj výjimečné kvality získala v rámci Evropské ceny obnovy vesnice obec Kašava ze Zlínského kraje.

Prestižní evropské soutěže se zúčastnilo celkem 23 vesnic z devíti různých států. Kašava do ní byla nominována na základě výhry v celostátním kole Vesnice roku 2016.

Komise ve svém hodnocení komise uvedla: „Kašava se vyznačuje udržitelným rozvojem obce na základě dobrého plánování a intenzivní spolupráce se sousedními regiony. Důležité kroky k dalšímu rozvoji orientovanému na budoucnost představuje realizace konceptů, do nichž jsou zapojení obyvatelé a experti. Tak se například výrazně přispělo k druhové pestrosti péčí o biotopy, louky a staré druhy ovoce. Také nasazení obce v oblasti podpory sociálního života je nadstandardní, stavební projekty posilují sociální a komunitní aspekt.

Vzdělávání dospělých hraje důležitou roli, účelový fond podporuje kulturní a sportovní aktivity. Díky tomu je možné posílit cit pro pospolitost a realizovat společně projekty. Mottu soutěže kromě toho odpovídají další aktivity v oblasti ekologie a alternativních zdrojů energie. Celkově je Kašava díky tomu velmi dobře vybavena pro zvládání budoucích výzev."

V obci tak funguje Komunitní škola Kašava. Ta slouží všem lidem v obci a okolí bez ohledu na jejich věk. Snažíme se o to, aby se stala základním článkem celoživotního vzdělávání dospělých v obci a spádovém okolí. Se základní školou má společné zázemí – prostory a vybavení. Prostředky, které obec do školy vkládá, tak mohou být maximálně využity nejen ve prospěch žáků školy, ale i široké veřejnosti. Cílem Komunitní školy Kašava je nabídnout veřejnosti vzdělávací kurzy a aktivity, které lidé potřebují a o které mají zájem.

http://kasava.edupage.org//text9/?/

Login (0)

Doriți să scrieți un articol?

Nu ezitați!

Accesați linkul de mai jos și începeți să postați un nou articol!

Cele mai recente discuții

Obiectivele tematice EPALE 2021. Să începem!

Vă invităm să îmbogățiți ceea ce urmează să fie un an intens în frunte cu contribuțiile și expertiza dumneavoastră! Să începem prin a lua parte la această discuție online. Discuția online va avea loc marți, 9 martie 2021, între orele 10.00 și 16.00. CET. Discuția scrisă va fi introdusă printr-un flux live cu o introducere în obiectivele tematice 2021 și va fi găzduită de Gina Ebner și Aleksandra Kozyra de la EAEA în numele Comitetului editorial EPALE.

Mai multe