Spațiul de știri
FlipIT projekt - "Megfordított tanítás – fordított tanulás"
Szakképzésben dolgozó pedagógusok az oktatás módszerek megújításáért
Február 19.-én zajlott le Budapesten a Számalk-Szalézi Szakgimnáziumban a FlipIT! Erasmus+ (2015-1-HU01-KA202-013555) projekthez kapcsolódó multiplikációs rendezvény "Megfordított tanítás – fordított tanulás" címmel. Várakozáson fölüli volt az érdeklődés a szakképzésben dolgozó pedagógusok körében: 39 szakképző intézményből, 19 településről 70-en vettünk részt, és csak azért nem többen, mert korlátozott volt a helyszin befogadó képessége. A most induló online pedagógus-továbbképzési programra, amelynek nyitó rendezvénye szintén ez a konferencia volt, több mint száz pedagógus jelentkezett.
Egy részlet a meghívóból:
/ro/file/flipite34jpg-0flipite34.jpg

Végül egy idézet a megfordított tanterem módszer világszerte ismert kezdeményezőjétől:
"A mi modellünk az, hogy tanuld a matematikát úgy, mint bármi mást, mint ahogy a biciklizést. Maradj a biciklin. Ess le a bicikliről. Ismételd addig, amíg szükséges, hogy magadévá tedd. ... Mi arra bíztatunk, hogy kísérletezz. Arra bíztatunk, hogy kövess el hibákat. De elvárjuk, hogy teljesen megérts valamit.” (Salman Khan - Khan Academy, TED előadás: „Let's use video to reinvent education”, magyar felirattal: http://bit.ly/1SLLREO )"
Alig fért el több információ az egyoldalas meghívón, amivel oyan sok szakképzésben dolgozó kollegánk érdeklődését fel tudtuk kelteni! Mindenképpen meglepő azonban, hogy ilyen a szakképzésben milyen sok módszertani megújulásra nyitott pedagógus dolgozik, és készek arra, hogy munkájuk mellett időt áldozzanak arra, hogy pedagógiai eszköztárukat felfrissítsék. A visszajelzések alapján senki nem bánta meg, hogy eljött, az előadások mellett pezsgő viták, érdekes beszélgetések részesei is lehettünk.
/ro/file/euflag-erasmuspngeu_flag-erasmus.png

Hartyányi Mária projekt koordinátor
E-mail: edu@itstudy.hu
A projekt Facebook oldala: https://www.facebook.com/Flip.IT.hu/
A projekt weboldala: http://flip-it.hu/en
A pedagógus-továbbképzés weboldala: http://fcr.itstudy.hu/ - még néhány napig nyitott a regisztráció!

- Doriți să comentați? Autentificați-vă sau înregistrați-vă

- Autentificare or înregistrați-vă to post comments or vote

- Autentificare or înregistrați-vă to post comments or vote

- Autentificare or înregistrați-vă to post comments or vote

- Autentificare or înregistrați-vă to post comments or vote

- Autentificare or înregistrați-vă to post comments or vote